Нацопера у січні: святковий марафон вистав, українська класика та дитячі опери (афіша)

Нацопера у січні: святковий марафон вистав, українська класика та дитячі опери (афіша)

Новий 2025 рік Національна опера України розпочинає святковим марафоном з загадування бажань під час балету “Снігова Королева” та біля різдвяного вертепу, який вже традиційно створює команда головного художника театру Марії Левитської. Також на глядачів очікують яскрава опера “Кіт у чоботях”, феєрично-гротескний балет “Вечори на хуторі біля Диканьки” та інші. З січня кількість глядачів у залі значно збільшиться — до 561 особи.

Про це КВ розповіли у театрі.

З 2 по 12 січня глядачів запрошують на балет “Снігова Королева” за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена. В основу вистави лягла музична компіляція творів Едварда Гріга, Жюля Массне та інших композиторів. Прем’єра вистави у постановці Аніко Рехвіашвілі (диригент-постановник — Олексій Баклан, художник-постановник — Станіслав Петровський, художник костюмів — Наталія Кучеря) відбулася у 2016 році й одразу привернула увагу поціновувачів балету. Наприкінці 2022 року творча група театру зробила переосмислення музичної складової балету, зокрема були вилучені фрагменти творів російських авторів та замінені на роботи інших композиторів. Також змінилася хореографія. Прем’єра оновленої “Снігової Королеви” відбулася 23 грудня 2022 року. 

“Загадувати бажання треба під час того, як на сцені льодові брили перетворюються на квіти, а Кай і Герда зливаються в поцілунку…”, — зазначають в опері. 

Нацопера у січні: святковий марафон вистав, українська класика та дитячі опери (афіша)

15 січня (середа) о 17:00 відбудеться одна з найрезонансніших премʼєр минулого сезону — “Діалоги кармеліток” Франсіса Пуленка у постановці Львівської національної опери. Виставу відіграють на сцені Національної опери України вперше. Це історія про молоду аристократку Бланш, яка, переживаючи складні події та обставини у часи Французької революції, перемагає власні страхи, сумніви та безпорадність, постане у режисерській візії Василя Вовкуна. Неокласична музика Франсіса Пуленка, сповнена глибокого драматизму, прозвучить під орудою Івана Чередніченка. Мінімалістична сценографія Миколи Молчана, сповнена містких символів головної християнської ідеї, костюми топової української дизайнерки Оксани Караванської та вражаюча світлова партитура Олександра Мезенцева нададуть постановці виразних штрихів та деталей.

16 січня (четвер) о 17:00 пропонують відвідати Вечір одноактних балетів. “Шопеніана” Фредеріка Шопена — ліричний безсюжетний балет, який вирізняється бездоганним смаком та вишуканим стилем хореографії. “Пахіта” — балет на музику Едуара Дельдевеза з музичними додатками Людвіга Мінкуса. Літературною основою балету послужила новела Мігеля Сервантеса “Циганочка”.

Нацопера у січні: святковий марафон вистав, українська класика та дитячі опери (афіша)

17 січня (п’ятниця) о 17:00 триватиме опера “Травіата” Дж.Верді у постановці Анатолія Солов’яненка. Головний меседж, який транслює ця постановка залу — мистецтво поза часом. Сучасні сукні, мініспідниці, модні ф’южн інтер’єри, селфі на сцені, нічні клуби, дим від кальянів, SMS-ки замість листів на папері — все це про оперу “Травіата”. Крізь епохи та інтер’єри людські взаємини, міжособистісні конфлікти, проблеми та почуття залишаються незмінними. У опері припускають, що після перегляду сучасного трактування на оперній сцені глядач швидше усвідомить цінність стосунків. 

“Ми прагнемо до живого театру. Так само як і герої, глядачі повинні усвідомити у кінці вистави, що багато б віддали за те, щоб відмотати плівку життя та опинитися у першій дії”, — сказав Анатолій Солов’яненко.

18 січня (субота) о 15:00 розпочнеться романтичний балет “Сильфіда”. Йому випало започаткувати той великий перелік творів, які склали цілу епоху в хореографічному мистецтві. Саме “Сильфіду” назвали ескізом, яким скористалися для чарівної композиції “Жізелі”.

19 січня (неділя) о 15:00 відбудеться опера “Кіт у чоботях” Юрія Шевченка.  

Сповнене неочікуваних сюрпризів гротескне дійство буде цікавим як дітям, так і дорослим. До постановного складу входять художній керівник проєкту Анатолій Солов’яненко, режисер-постановник Оксана Тараненко, диригент-постановник Алла Кульбаба, художник-постановник Марія Левитська та хормейстер-постановник Олександр Тарасенко.

22 січня (середа) о 17:00 розпочнеться Концерт до Дня Соборності України за участю провідних солістів, хору та оркестру театру.

23 січня (четвер) о 17:00 глядачів запрошують на балет Людвіга Мінкуса “Дон Кіхот”. Вистава передає сюжет геніального твору Мігеля Сервантеса і підкорює глядачів різних поколінь. Секрет цього успіху полягає у мелодичній темпераментній музиці Людвіга Мінкуса та в надзвичайно колоритних персонажах. Цю виставу часто називають справжнім святом танцю.

24 січня (п’ятниця) о 17:00 відбудеться безсмертний шедевр української класики — опера Семена Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм” в музичній редакції Мирослава Скорика та сценічній редакції Анатолія Солов’яненка.

5 січня (субота) о 15:00 розпочнеться балет Є.Станковича “Вечори на хуторі біля Диканьки” у постановці Віктора Литвинова. Прекрасна Оксана, закоханий у неї Вакула, заповзятлива Солоха, хитрий Чорт — усі поринають у коло інтриг різдвяної ночі. Цього разу вічний сюжет повісті “Ніч перед Різдвом” Гоголя — захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена колоритом, щедрівками й колядками — оживає у вигляді балету. На глядачів чекає яскрава вистава, багата на народні звичаї та гумор. Поряд із картинами сільської Різдвяної ночі з її співом та веселощами з’являться фантастичні образи нечистої сили та небесних зірок. 

Нацопера у січні: святковий марафон вистав, українська класика та дитячі опери (афіша)

26 січня (неділя) о 17:00 пропонують відвідати оперу “Трубадур” Джузеппе Верді. Це романтична драма із заплутаною інтригою, кривавою розв’язкою, поєдинками, помстою, отрутою та фатальними таємницями. Вражають також пісні з опери, чимало з яких сьогодні відомі в усьому світі. Події відбуваються в Іспанії в XV столітті, де розгортається боротьба жорстокого графа ді Луни з благородним трубадуром Манріко за любов прекрасної Леонори. Постановний склад: Віталій Пальчиков — режисер-постановник, Микола Дядюра — диригент-постановник, Марія Левитська — художник-постановник, Богдан Пліш — хормейстер-постановник.

30 січня (четвер) о 17:00 відбудеться комічний балет “Весілля Фігаро” на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка, який впродовж багатьох років вважається беззаперечним фаворитом київських глядачів.

31 січня (п’ятниця) о 17:00 розпочнеться рання опера Джузеппе Верді “Набукко”. Свого часу твір приніс молодому генію світове визнання, а знаменитий хор юдейських рабів “Va pensiero” став справжнім символом об’єднання Італії. Ця опера у постановці Анатолія Солов’яненка з незмінним успіхом ставиться на сцені Національної опери України уже понад вісім років. 

В опері додають, що у випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба. Воно розташоване поверхом нижче під фоє партеру.

Детальніше про склад виконавців та щодо продажу квитків можна дізнатися на офіційному сайті театру. Квитки на вистави надходять у продаж зазвичай за 2 тижні до вистави. Придбати їх можна в касах театру та онлайн. 

Нацопера у січні: святковий марафон вистав, українська класика та дитячі опери (афіша)

Нагадаємо, Національна опера України запрошувала поринути в чарівну атмосферу грудня! Глядачів чекав четвертий прем’єрний показ опери «Трубадур» за участі італійських зірок Франческо Конджу та Стефано Торболі, яскраві виступи Людмили Монастирської, бенефіси Алли Позняк і Тетяни Пімінової, а також святкові Гала-концерти до Дня Святого Миколая та Новорічно-різдвяних свят. 

Читайте: Грудень у Нацопері: балет “Снігова королева”, опера “Трубадур” та Гала-концерти до Дня Святого Миколая і Новорічно-різдвяних свят

Фото: Національна опера України

КиївВлада

Дарина Полішевська

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачав Славутич
Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачав Славутич
14:30 Протягом січня бюджетні замовники міста Славутич уклали угод на понад 118 млн гривень. Така значна сума зумовлена тим, що в цей період місто…
Інтереси депутата Костюшка: Нацполіція розслідує сумнівну приватизацію комунальних приміщень у Києві
Інтереси депутата Костюшка: Нацполіція розслідує сумнівну приватизацію комунальних приміщень у Києві
09:00 Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при здійсненні в Києві приватизації комунальних нежитлових приміщень на вул. Пост-Волинській, 3. Їхнім власником у 2020 році стало…
Київрада збільшила розмір знижок на оренду комунальних будівель та приміщень
Київрада збільшила розмір знижок на оренду комунальних будівель та приміщень
09:00 Столична влада збільшила розмір знижки на оренду комунальної нерухомості. Так, тепер до кінця 2025 року орендарі сплачуватимуть 50% від вартості, вказаної у відповідних…
Banner
QlU7mDx4