“Навчання Протягом Життя”: Корисні лайфхаки від КНП “Освітня Агенція міста Києва” (частина 2)

“Навчання Протягом Життя”: Корисні лайфхаки від КНП “Освітня Агенція міста Києва” (частина 2)

КНП “Освітня Агенція міста Києва” в рамках концепції “Навчання Протягом Життя” (Life Long Learning) надала десять корисних лайфхаків як покращити своє самопочуття та зарядитися енергією.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

  1. Скільки часу ти витрачаєш щодня на дорогу, черги, очікування? Від 2,5 до 3-х годин? Якщо хочеш використати цей час з користю, скористайся технікою “Знайдений час”. Підготуй список з 15-20 невеликих завдань, на які часто не вистачає часу. Роби їх, коли маєш “вікно” у графіку – і будеш встигати більше, ніж думаєш.

  2. Як зосередитися і сконцентруватися на важливій справі? Допоможуть дві методики. Найпростіша – заплющити очі і зробити 10 глибоких вдихів носом і видихів ротом. Ще один варіант – техніка “Квадратне дихання”. Виконується за допомогою носового дихання: вдих – 3 секунди; пауза – 3 секунди; видих – 3 секунди; пауза – 3 секунди. І так 3-5 “квадрати”. Сконцентрованість і спокій гарантовані!

  3. Боротися зі стресом та напругою допоможе дихальна техніка “5 в 1”. Сядьте зручно, покладіть годинник біля себе і робіть вдихи і видихи, рахуючи їх. Число дихальних циклів – 7-10 за хвилину. Далі спробуйте вдихнути і видихнути 5 разів за хвилину. Так ви зможете контролювати емоційну напругу, оптимізуєте серцебиття, навчитеся керувати стресом.

  4. Максимально продуктивними можуть бути лише ті люди, які повноцінно відпочивають. Якщо ви у вихідні дні та під час відпустки не можете позбавитися думок про роботу, рано чи пізно ви зазнаєте емоційного виснаження. Тому не ігноруйте ключові правила ефективності: повноцінний відпочинок та зміна виду діяльності у вільний час.

  5. Що об’єднує людей, які досягли успіху? Всі вони займалися тим, що подобається. Задумайтесь: ви дійсно любите свою справу чи працюєте, щоб було на що прожити? Якщо робота не до душі, негайно задумайтеся над тим, щоб змінити вектор свого життя. Якщо ви будете займатися тим, що подобається, то жодного дня не будете “працювати”.

  6. Кожна людина має свої біоритми та час, кола вона найбільш продуктивна. Для когось це ранок, у інших – час після обіду. Прислухайтеся до свого організму і виконуйте найбільш трудомісткі завдання тоді, коли ви найбільш ефективні. Таким чином ви не просто підвищите власну продуктивність – ви зробити це з найменшим рівнем стресу.

  7. Пам’ятайте про те, що ваша персональна ефективність залежить від того, з якими людьми ви спілкуєтеся. Оточення впливає на людину. Якщо вас оточують ледачі, безініціативні люди, які мають песимістичні погляди на майбутнє – тікайте від них якнайшвидше! Товаришуйте з тими, хто може запалити вас своїм ентузіазмом та надихнути на нові перемоги.

  8. Багато справ і не знаєте, з чого починати працювати? Матриця Ейзенхауера допомагає розставити пріоритети за принципом “важливо-терміново” на чотири типи справ: важливі і термінові; важливі і нетермінові; неважливі і термінові та неважливі і нетермінові. Таким чином ви отримуєте поняття про те, які справи необхідно робити тут і зараз, а які ще можуть почекати.

  9. Найбільшої продуктивності можна досягти, сконцентрувавшись на завданні. Застосовуйте техніку “помідора”, яку винайшов Франческо Черилло. Перед виконанням завдання заведіть таймер на 25 хвилин. Починайте працювати не відволікаючись. Як продзвенить таймер – зробіть відпочинок на 5 хвилин і повторіть процедуру. Кожні чотири цикли робіть перерву на 20 хвилин. Це допоможе досягти оптимального режиму роботи та відпочинку.

  10. Чи буває так, що ви довго не можете зібратися з думками та виконати завдання, яке вкрай необхідно зробити зараз? В цьому випадку допоможе техніка “слон”. Як людина може з’їсти слона? По частинах! Якщо перед вами велике завдання, необхідно поділити його на невеличкі частини і запланувати виконання кожної з них. Психологічно це буде сприйматися простіше.

Ці та інші корисні поради Ви можете побачити на проекті Освітнього Хабу міста Києва.


Фото: golifehack.ru

КиевVласть

Автор:
Олексій Вєтров
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4