Проблема сучасної самоідентифікації

Проблема сучасної самоідентифікації

Хто я? Що я люблю? Що я ненавиджу?

На перший погляд, самоідентифікація – це щось дуже складне. Як можна упевнено й чітко сказати, хто ти є насправді? Адже існує стільки аспектів, стільки різноманітних понять, які можуть характеризувати тебе як людину, але всупереч цьому не давати повноцінної характеристики?

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Найперше, що спадає на думку і здається найлогічнішим: я – людина. Можна насамперед відштовхуватися від цього дуже узагальненого визначення. Але людей на світі майже 8 мільярдів, то що ж робить кожну з нас чимось унікальним, неповторним?

Ще можна сказати, що я – жінка. Ні, навіть так: я – молода жінка. В цьому понятті вже більше конкретики, але все ще недостатньо, аби виділити мене серед інших. То хто я?

Я – особистість, яка хоче, щоб її слухали та чули. Я хочу, щоб моє слово відкривало очі. Жінкам і чоловікам, одній особі чи мільйонам – я хочу, щоб воно знаходило відгук у чиїйсь душі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Я люблю дивитися банальні фільми про кохання та плакати, тому що вони дуже милі, а я занадто сентиментальна. Я люблю перечитувати Гаррі Поттера та помічати деталі, на які не звертала уваги раніше. Я люблю грати у “Клуб Романтики”. А ще я люблю соціальні мережі, люблю за те, що десь там, можливо, на іншому континенті, а можливо, у сусідній квартирі, живе людина, яка розділяє ці мої маленькі пристрасті, мої думки, і може ними зі мною поділитися. Я можу сумувати та плакати через найменші дрібниці, а можу дуже голосно й негарно сміятися над дурними жартами. А ще я надзвичайно люблю піддавати, здавалось б, найпростіші речі й поняття глибокому аналізу.

Я не люблю футбол і не люблю пиво. Не люблю розмовляти про політику. Я не захоплююся бойовиками, нічого не тямлю у техніці і не люблю фізичні навантаження.

Є речі, які я ненавиджу. Я ненавиджу те, що у 2021 році мої особисті смаки, мій вибір та мої думки в чужих очах все ще асоціюються із чимось типовим і “суто жіночим”; те, що мої висловлювання здатні викликати скептичну посмішку на чийомусь обличчі; те, що сам факт мого народження дівчинкою визначає мою подальшу долю, мій рід діяльності, ставлення оточуючих до мене й мого тіла; те, що факт чийогось народження хлопчиком визначає його подальшу долю, характер, стиль у одязі, спосіб виражати власні почуття. Я ненавиджу те, що людина сама загнала себе у клітку зі стереотипів та упереджень, і викинула ключ у снігові кучугури.

Я – людина. Я – особистість. Я емоційна та імпульсивна, люблю романтичні комедії та сумні книги не тому, що я жінка, а тому що я – це Я. Я одягаю мішкуваті светри й громіздкі чобітки не задля того, аби висловити “протест”, а тому що це – мій вибір; я одягаю короткі сукні та фарбую губи не задля того, щоб на мене звернули увагу, а тому що я так хочу. Я не перестану бути жінкою, якщо захочу працювати автомеханіком або раптом почну дивитися футбол. А якщо я захочу стати чоловіком, то це не знищить мого внутрішнього “Я”, тому що стать не впливає на людську особистість.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

То що ж я хочу цим сказати? Напевно, те, що тільки сама людина здатна будувати себе як індивідуальну й неповторну соціальну одиницю. Стереотипи протягом століть глибоко в’їдалися у свідомість нашого суспільства, й винищити їх буде дуже й дуже складно. А тому важливо нести у маси правильні думки: перш за все, потрібно правильно виховувати самих себе. Що б нас не оточувало, які б установки нам не нав’язувало суспільство, ми однак самі будуємо своє “Я”.

КиевVласть

Автор:
Омельченко Єлизавета
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4