Агентство ЮН-ПРЕС Київського Палацу дітей та юнацтва підготувало цікаву й корисну інформацію про серію заходів, до яких може долучитися кожен небайдужий. То чи готові ви дізнатися, чим є Чорнобиль особисто для вас?
Отже, поцікавтеся і приєднуйтеся!
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
Коли долучитись: 25 квітня
“Чорнобиль 35” ― щорічна міжнародна акція “Чорнобиль. Запали свою свічку” ― флешмоб почнеться в ніч на 26 квітня о 01 год 24 хв за Києвом.
Коли долучитись: 25 квітня
Побачити перформанс наживо можна буде під час прогулянки містом з будь-якої точки Європейської площі, залишаючись у безпеці та дотримуючись усіх карантинних обмежень. Також організатори зроблять відеодокументацію перформансу, щоб усі охочі мали можливість побачити його в межах онлайн-виставки в інші дні.
СЕРІЯ НАУКОВИХ ЛЕКЦІЙ CHERNOBYL INSIGHT
Коли долучитись: 20−30 квітня
Джерело: Серія наукових лекцій Chernobyl insight
Коли долучитися: 26 квітня
Ролик у двох варіантах оформлення можна завантажити за посиланням: https://cutt.ly/NvhJdVJ.
Для учнів 1―11-х класів
Коли долучитись: 26 квітня
Проведуть уроки відомі ведучі Володимир Остапчук, Олександр Преподобний та Артем Неба, які спробували себе у ролі вчителів молодшої, середньої та старшої школи відповідно. На уроках буде розкрито не лише наслідки радіаційного забруднення, а й медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, в яких сьогодні ми живемо і з якими будуть жити наші нащадки. У старших класах розглянуть політичні передумови та вплив трагедії на становлення незалежної України.
Джерело: http://ChornobylLessons.com
Коли завантажувати: 26 квітня
CHORNOBYL APP діджиталізували та презентують перший офіційний додаток з AR-технологією українською та англійською мовами. Це повноцінний інформаційний ресурс з історії Чорнобиля з практичною інформацією для туристів, через який із будь-якої точки світу можна здійснити віртуальну подорож у чорнобильську зону відчуження.
• Віртуальний тур Чорнобилем
• Спростування фейків
• Розсекречені матеріали
• Сучасне життя Чорнобиля
• Відомі та заборонені локації
• Унікальні фото було/стало
• Наукові та культурні проєкти
Джерела:
https://bit.ly/3xnrAfz (промовідео)
Коли завітати онлайн: 26 квітня
Джерело: https://bit.ly/3xpjseo
“ДЗВІНОК У 1986”
Презентація аудіоархіву з розповідями ліквідаторів аварії
Коли слухати: 27 квітня
Коли слухати: після 30 квітня
Джерело: https://p.dw.com/p/3sV6D
Згідно з соціологічними дослідженнями, які провели дослідники Міжнародної громадської організації #ЄвропейськийінститутЧорнобиля, понад 60% українців навіть не знають дату аварії і досі вірять радянським фейкам про радіацію!
Давайте розвінчувати міфи і шукати факти разом!
МУЛЬТИМЕДІЙНА ВИСТАВКА “ЧОРНОБИЛЬ. ПОДОРОЖ”
Мультимедійна виставка “Чорнобиль. Подорож” складається з 7 смислових блоків. Відвідувачі зможуть побачити у павільйоні ВДНГ №1 архівні світлини та відеоматеріали, роботи світових митців, а також знаменитої української художниці Марії Примаченко, присвячені Чорнобилю.
Гості виставки зможуть віртуально потрапити до Чорнобиля й дослідити його завдяки сучасним VR-технологіям, подивитися, як четвертий енергоблок накривали “Новим сучасним конфайнментом”, і як життя поступово, крок за кроком повертається до зони відчуження. Завершує проект відео зіркової групи Pink Floyd Marooned, зняте в Прип’яті.
На виставці можна буде дізнатися історії очевидців аварії та людей, чиї долі нерозривно з нею пов’язані, а також записати свої спогади, думки та переживання у відео- або аудіоформаті. Після завершення про’кту його контент буде викладено на цифрову платформу, яка продовжить збирати пам’ять та рефлексії про чорнобильську аварію.
26 квітня відбудеться попереднє відкриття виставки для генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, президента та преси. Для відвідувачів виставка “Чорнобиль. Подорож” буде відкрита після скасування жорсткого карантину. Вхід на виставку безкоштовний з дотриманням усіх заходів безпеки, рекомендованих МОЗ.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“