Чому Кличко повинен піти у відставку

Андрій Карпенко
Андрій Карпенко

Лідер об’єднання “Сила Громад”

Цього тижня розпочався наступний етап процедури відкликання київського міського голови за народною ініціативою. “Сила Громад” бере активну участь у цьому процесі. Оскільки така акція безпрецедентна для всієї України, спочатку поясню, що підштовхнуло нас, Ініціативну групу та “Силу Громад”, на організацію цієї акції. 

Мер Кличко не виконує функцій мера. Він не виконує своїх передвиборчих обіцянок, по суті самоусунувшись від керування містом. Події в Києві показують, що мер передав усю владу своєму оточенню. Він – ширма, позитивний логотип для прикриття корупційних схем свого оточення, до якого входять його радник і нардеп Білоцерковець, друг юності та нардеп Палатний, депутат і секретар Київради Прокопів. 

За час мерства Кличка утворилося величезне провалля між мером, чиновниками й киянами. Як можна стверджувати, що голова якісно виконує свої обов’язки, якщо його немає на робочому місці? Минулоріч він пропустив 39% засідань Київради, а 40% робочого часу провів у відпустках, які брав аж 12 разів. Однак і присутність Кличка на засіданні не гарантує, що він ухвалюватиме рішення: 88% голосувань мер проігнорував. Керманич столиці морально не має права так ставитися до свого міста. Він з’являється, лише коли треба створити позитивний образ мера, який щось відкриває або запускає. Але чомусь це переважно фестивалі та дитячі майданчики. Слабенько для мера європейської столиці. Мер Кличко обіцяв залучення іноземних інвестицій у місто, відкриття нових підприємств і створення нових робочих місць.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

До речі, про обіцянки й робочі місця. Перед виборами Віталій Володимирович обіцяв киянам відповідальність влади, зростання кількості робочих місць та розвиток малого й середнього бізнесу як основних джерел наповнення міського бюджету. Замість цього, як показують останні події в Києві, розпочато тотальну війну з малим і середнім бізнесом руками “тітушок” та поліції, що прикривала протиправні дії. А на місцях кіосків і павільйонів дрібних підприємців почали з’являтися багатоповерхові житлові та житлово-ділові центри преміум-класу або монументальні торговельно-розважальні центри олігархічного бізнесу. У таку війну втягнули й малі газові заправки, які конкурували з великими мережами АЗС. За останні два тижні в місті демонтували 236 газових заправок і, як заявляє мер, ще 55 таких пунктів столичні служби знесуть найближчим часом. Це факт, що мер грає на руку великим промислово-олігархічним групам і всіляко бореться з малими підприємцями, повністю забувши про відповідальність влади.

Найбільш кричущий випадок – це події в Києві, пов’язані зі спорудженням ТРЦ над станцією метро “Героїв Дніпра”. Ризикуючи життям киян, нехтуючи всіма нормами та містобудівними умовами та обмеженнями, команда мера дозволила злочинну забудову безпосередньо над станцією метро, де щоденно перебувають сотні тисяч киян і гостей столиці. Міська влада провела сфальсифіковані слухання за участю ніби прихильників цього будівництва. Під час “слухань” не було навіть підрахунку голосів, власне, і самого голосування не було, а “угодне” рішення на користь наближеного до міськвлади забудовника начебто ухвалили. У КМДА ж зареєстрували саме цю фальсифікацію як реальні громадські слухання. А на думку місцевих жителів, що неодноразово виходили на пікети проти забудови, меру начхати. Як начхати й на ризик руйнації станції метро, над якою будують цю споруду.

Такі ж сфальсифіковані слухання команда Кличка провела щодо будівництва 15-поверхового багатопрофільного житлово-ділового центру Obolon Plaza над станцією метро “Оболонь”. Однак, як тільки слідчий потребував оригінали підписних листів ніби прихильників згаданого будівництва для призначення почеркознавчої експертизи, ці оригінали раптом зникли з мерії. 

Тема метро для чинного мера теж не найприємніша. Намагаючись перекласти всю провину на попередників, він зробив усе, щоб довести головну транспортну артерію міста до банкрутства. Точніше сказати, він не зробив нічого, аби цьому зарадити. Лише коли стан справ став катастрофічний і над Київським метрополітеном постала загроза зупинки, Мер Кличко почав жалітися в усі інстанції, мовляв, “підприємство-агент Кремля” викачує шалені гроші з метро. Але це все не завадило мерові витратити майже мільйон доларів із міського бюджету на ремонт лише однієї станції метро “Лівобережна”! 1 000 000 доларів на халтурний ремонт за космічною ціною!

А тепер про топ-обіцянку всіх претендентів на мерське крісло – метро на Троєщину. Це Віталій Володимирович теж обіцяв киянам у своїй передвиборчій програмі. І тут одне з двох: або мер Кличко знав, що не може цього зробити,тому займався банальним популізмом та відверто брехав, або він справді дурень і не може оцінити власних сил. У будь-якому разі питання риторичне: нащо нам такий мер і де відповідальність влади?

Повертаючись до незаконних забудов, хочеться нагадати Віталієві Кличку про обіцянку нам, киянам, покінчити з незаконними забудовами. Мер Кличко забув про це, мабуть, як і про те, що Київ – культурний осередок України і його треба оберігати. У столиці розміщено 3,5 тисячі пам’яток культури, серед яких три об’єкти зі списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Водночас 80% історичних будівель перебувають в аварійному стані. Здається, комусь це дуже вигідно, адже на місці зруйнованого старого будинку можна нагріти руки на будівництві нового чергового ТРЦ або ще якоїсь химерної будівлі. Місто й далі втрачає своє історико-архітектурне обличчя, відповідальність влади і тут – на нулі.

Мер Кличко вирішив не помічати проблем столиці. Розв’язувати їх він береться, лише коли ситуація притискає його до стіни. Так трапилося з Шулявським мостом, який чекав ремонту ще з 2007 року й раптом “заморився”. Так само мер вирішив не помічати проблеми з міськими дорогами, доки вона не стала катастрофічною. Понад 80% столичних доріг потребують ремонту! Чим займався його товариш і водночас голова “Київавтодору” Густєлєв увесь цей час? Наживався на нечесних тендерах. За один такий, до речі, уже взялася ГПУ, і більш детальна перевірка органів правопорядку покаже систематичне розкрадання грошей, виділених на ремонт доріг. 

Це неправда, що нам не вистачає коштів. У Києва профіцитний бюджет (5,1 млрд грн), тобто надходження перевищують видатки. Але на що мерія витрачає ці гроші? Очевидно, що не на лічильники в будинки киян, не на капітальний ремонт труб, не на капітальне оновлення муніципального автопарку. 

Мене, Андрія Карпенко, й моїх однодумців категорично не влаштовує ситуація з екологією в Києві. Якщо ще донедавна Київ по праву називали містом-садом, найзеленішим європейським мегаполісом, то тепер площа зелених насаджень у столиці зменшилася так, що на одного киянина припадає менше ніж 14,5 кв. м рослинності за європейської норми у 25 кв. м. Нових зелених зон майже не створюють, водночас активно знищують навіть ті, що якимось дивом збереглися. Через це наша столиця посідає аж 30-те місце в екологічному рейтингу міст Європи з показником індексу екологічного добробуту на рівні 32, 33 зі 100. 

Зважаючи на все це, я зовсім не здивований, що в рейтингу найпридатніших для життя міст Київ посів 131-ше місце зі 140, опинившись в останній десятці поряд з африканськими містами та Дамаском — охопленою війною столицею Сирії. Більше того, навіть згідно з даними рейтингу українських міст за рівнем комфорту проживання, Київ займає аж 10-те місце! Ось такий він – Kyiv SMART CITY мера Кличка.

Тому ми, “Сила Громад” і я, її лідер Андрій Карпенко, й розпочали цей збір підписів, щоб усі, хто хоче прийти до влади, зрозуміли, що влада не самоціль, не спосіб особистого збагачення чи задоволення власних амбіцій. Влада – це те місце, де ти повинен служити громаді та своєму народові. Не можеш – іди геть!

Андрій Карпенко, офіційний представник ініціативної групи по збору підписів за відставку Київського міського Голови за народною ініціативою, лідер Об’єднання “Сила Громад”

Довідка KV Андрій Карпенко – український політичний і громадський діяч, бізнесмен, лідер об’єднання”Сила Громад” з 9 лютого 2015 року. Андрій Карпенко працював на постах радника глави ради директорів ДК “Газ України” НАК “Нафтогаз України”, президента концерну ” Укргаз”. Карпенко заснував і керував компанією ” Газтек”. З 26 листопада 2013 року Карпенко – керівник благодійного фонду “Тепла сім’я”. З 2009 року по 2013 рік – радник в міністерстві ЖКГ. 21 квітня 2010 року Карпенко призначений керівником ГП “Агентство розвитку житлово-комунального господарства”. У квітні 2013 року Андрій покинув держсектор і очолював приватні підприємства, що займалися проблемами міського господарства, – спочатку ТОВ “Агентство Муніципального Господарства”, потім, в листопаді 2014 року, ТОВ “Комунальні системи України”. Також Андрій організовував перший в історії український бізнес-інкубатор в Сінгапурі, знайомий з людиною, що стала легендою за життя – першим прем’єр-міністром країни Ли Куан Ю.

Джерело

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4