Нові школи світять не всім дітям Київщини

Ганна Старикова
Ганна Старикова

Голова Київської Обласної Ради

За три тижні школярі по всій країні знову сядуть за шкільні парти. Але не всім може пощастити мати затишний клас та всі необхідні умови для здобуття необхідних знань. Що може чекати школярів Київщини та їхніх батьків? Згадуючи нещодавні події із перекриттям доріг у місті Вишневому, розумію, що історія може повторитися. І не лише у цьому місті, а й у інших населених пунктах, які дотичні до столиці.

Київська область має дві великі проблеми із закладами освіти. З однієї сторони, у віддалених районах області школи закривають, організовують один навчальний заклад на два-три села, адже дітей тут не вистачає, вчителі їдуть у великі міста, щоб мати кращу зарплату. Дитячих садочків, інколи, взагалі немає у радіусі десятків кілометрів.

Кардинально інша ситуація у містах і селах, які знаходяться близько до Києва. Чисельність населення тут зростає мало не щодня, з’являються нові житлові комплекси, приватні будинки. Разом зі стрімким перенаселенням необхідно розвивати інфраструктуру: дороги, школи, садочки, спортивні заклади. Звісно, жоден бюджет міста чи села не потягне на своїх плечах покриття всіх витрат на 100%. Та й забудовники часто можуть запропонувати лише зведення приватного навчального закладу, вартість послуг якого захмарна для більшості сімей. Тому ми вже неодноразово стаємо свідками того, як у приміщеннях школи навчання проводиться і у коридорах, і у дві-три зміни.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2018 рік, яка була затверджена Київською обласною радою, передбачає будівництво, реконструкцію та ремонт 28 закладів освіти у Баришівському, Богуславському, Бородянському, Броварському, Васильківському, Вишгородському, Володарському, Києво-Святошинському, Миронівському, Обухівському, Переяслав-Хмельницькому, Поліському, Рокитнянському, Таращанському районах, містах Березань, Буча, Обухів, Славутич. Загальна сума коштів, яка передбачається обласним бюджетом на будівництво і реконструкцію закладів освіти – 133 349,057 тис. грн.

Станом на 6 серпня, дана програма виконана на 24,7%. Батьки міста Вишневого були присутні на останній сесії Київської обласної ради. За їхніми словами будівництво так і не розпочалося, підрядник лише отримує кошти за експертизу недобудованої школи. Тож ми розуміємо, що цей навчальний рік стане черговим випробуванням і для батьків, і для самих школярів.

Читайте: Я особисто контролюватиму прозорість освоєння бюджетних коштів

Ганна Старикова, голова Київської Обласної Ради

KиевVласть


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Banner
QlU7mDx4