Прозора приватизація – повертаємо довіру, залучаємо інвестиції

Яна Матієва
Яна Матієва

В.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

Фонд державного майна України здійснив те, що раніше вважалося практично неможливим – перехід на прозорі принципи проведення аукціонів приватизації непрофільних державних активів. Такі зміни дозволили залучити безпрецедентну кількість коштів від приватизації до державного бюджету порівняно з минулими роками. 

Нагадаю, що наприкінці 2019 року в управління Фонду державного майна України було передано 530 державних підприємств для подальшої приватизації. Фонд перевиконав річний план надходжень від приватизації ще у червні 2020 року та неухильно продовжує наповнювати держбюджет і залучати інвестиції в економіку.

Мені приємно констатувати і я вважаю за необхідне наголосити на тому, що команда ФДМУ максимально усунула всі можливі корупційні ризики у процесах приватизації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ми маємо абсолютно нульову толерантність до хабарництва, чесно і прозоро викорінюємо як із життя, так і з свідомості громадян думки про “схеми”. Разом із тим провадимо серйозну внутрішню комунікаційну політику щодо доброчесності державних службовців ФДМУ.

Серед новин у сфері приватизації вважаю за важливе акцентувати увагу на демонополізації спиртової галузі. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Так, донедавна в світі було лише дві країни, де виробництво спирту було монополізоване – Україна та Білорусь. Відтепер Україну чекає приватизація спиртових активів, а це означає покращення ефективності роботи підприємств, їх реальна, а не номінальна прибутковість.

Від приватизації цих об’єктів ФДМУ очікує залучити близько 2 млрд гривень. Керівник Фонду держмайна Дмитро Сенниченко впевнений, що великі агрокомпанії та фармацевтичні підприємства продемонструють інтерес до приватизації об’єктів ДП “Укрспирт”. До речі, відомості щодо окремих об’єктів ДП “Укрспирт” вже доступні для перегляду на сайті privatization.gov.ua: Лопатинський об’єкт ДП “Укрспирт”, Суходільський об’єкт ДП “Укрспирт”, Лужанський об’єкт ДП “Укрспирт”, Овечацький об’єкт ДП “Укрспирт”, Немирівський об’єкт ДП “Укрспирт” та ін. 

Наступна новина, яка також варта уваги це повідомлення про прийняття Урядом 2 серпня 2020 року розпорядження “Про передачу об’єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна”. 

Зазначене рішення Уряду прийнято на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та дасть можливість здійснити приватизацію об’єктів, які до того перебували в управлінні уповноважених органів.

Приватизація цих збиткових для держави активів на прозорих аукціонах надасть змогу залучити інвестиції в економіку України та створити нові робочі місця. 

На мою думку, це надзвичайно важливо, адже високий рівень безробіття та рівень інвестиційної привабливості України на сьогодні потребують ефективних підходів. 

Українці заслуговують на гідне життя тут, в Україні, а не у пошуках кращого – за кордоном. 

Шлях приватизації – це шлях усіх прогресивних країн. 

На мою думку, Держава Україна має залишити у державній власності лише стратегічно важливі об’єкти як, наприклад, це є у Польщі, Канаді, Литві, Латвії, Швеції та інших розвинених країнах світу.

Щодо Києва я можу впевнено заявити: ми почали бути цікавими та зрозумілими як громадськості, так і бізнесу. Ми спостерігаємо зростання конкуренції і кількості учасників на аукціонах, а це, в свою чергу, показник збільшення рівня довіри до процесу приватизації і Фонду держмайна в цілому. 

Я переконана, що завдяки новим стандартам відкриття інформації з абсолютно безпрецедентним рівнем доступу до усієї документації, а також прозорим та зрозумілим правилам приватизації нам вдається привернути увагу потенційних інвесторів. 

Для прикладу, за останні місяці Регіональним відділенням Фонду по Києву було підписано декілька важливих меморандумів про співпрацю: з Київською обласною державною адміністрацією, Київською торгово-промисловою палатою та Спілкою підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України. З нами бажають працювати та підтримують розпочату прозору, чесну, зрозумілу політику Фонду.

Регіональне відділення Фонду по місту Києву запрошує до інформаційної співпраці та участі у відкритих аукціонах з продажу об’єктів, як у Києві, так і в інших містах по усій Україні на сайті: https://privatization.gov.ua/ 

Також Ви маєте можливість зателефонувати до Регіонального відділення Фонду по м. Києву або надіслати нам листа за адресою електронної пошти:

тел.: (044)2810018; (044)2355308; ел.пошта: kyiv_city@spfu.gov.ua

Читайте: Київське відділення ФДМУ запрошує до участі у відкритих аукціонах продажу нерухомості

Яна Матієва, в.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4