Що робити, якщо у вашому багатоповерховому будинку вимкнули опалення

Станіслав Куценко
Станіслав Куценко

Експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

Якщо у багатоповерховому будинку вимкнули опалення чи припинили будь-яку іншу комунальну послугу за борги, проте багато хто з мешканців справно сплачував за них, то що робити в такому разі?

Відповідно до чинного законодавства, між учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг (ЖКП) (наприклад, виконавцем, який надає комунальні послуги та споживачем) укладається договір на надання ЖКП.

За невиконання умов договору виконавець може припинити надавати послуги, але виключно тому споживачу, з яким укладено договір. Відключення опалення чи припинення будь-яких інших комунальних послуг споживачам, які справно сплачують рахунки, є незаконним.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Законом України “Про житлово-комунальні послуги” визначено: якщо постачальник надає ЖКП не в повному обсязі, або ці послуги неякісні чи він взагалі припинив їх надавати, споживач має право не сплачувати вартість цих послуг або сплачувати менше.

Щоб підтвердити факт припинення надання послуг, необхідно скласти акт-претензію. Для цього треба викликати представника компанії, яка надає ЖКП, та за його присутності скласти акт-претензію. В цьому акті обов’язково слід зазначити строк дії договору та показники порушень.

На акті має бути підписи двох сторін: споживачів і представника компанії. Документ вважається дійсним уже тоді, коли свої підписи на ньому поставили не менш ніж два споживачі.

Складений акт необхідно передати виконавцю послуг, який протягом трьох днів має вирішити це питання: або здійснити перерахунок платежів, або надіслати письмову вмотивовану відмову.

Слід звернути увагу на те, що досить часто представники постачальника можуть свідомо не з’являтися для оформлення цього акта, тому, про всяк випадок, необхідно запросити представника місцевого самоуправління.

Проте на практиці такий законодавчо визначений механізм вирішення даної проблеми часто не вдається реалізувати.

А тому, у разі відмови щодо складення акта-претензії, а також надання невмотивованої відповіді на нього, єдиним виходом із даної ситуації є звернення до суду з позовом про стягнення компенсації за ненадані послуги.

Читайте: 

Увага! Викрали дитину!

А кредит не справжній…

“Недоторкані” чи “безкарні”?

Трудові права неповнолітніх. Поради юриста

“Ні” дискримінації для осіб з інвалідністю

Що треба знати про субсидії

Як протистояти поборам у школі

1,8 млрд грн аліментів на користь дітей – результат роботи з початку року

Увага, викрали авто! – поради юриста

Обережно, злий пес: хто відповідатиме за домашніх тварин

Станіслав Куценко, експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

KиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4