Уряд Шмигаля хоче повернути в Україну кріпацтво

Олександр Кравченко
Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Коли журналісти звинувачували команду Зеленського у залученні “старих обличь”, вони навіть не уявляли собі, що будуть запрошені люди настільки з минулого. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, схоже, прийшов до нас з часів, коли ще було кріпацтво.

“Уряд готовий до перемовин з європейськими країнами, які висловлять бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи”, – написав Шмигаль в своєму Telegram-каналі.

Хочеться нагадати пану Шмигалю, що наші люди роками успішно працювали за кордоном без посередництва уряду та особисто Дениса Анатолійовича. Ба більше, все, куди уряд не лізе, працює успішно. А от коли держава починає десь керувати, починаються збитки та занепад. Не вірите? Подивіться, як працює “Укрспирт” – примудрились дохазяйнуватись до збитків та чисельних кримінальних проваджень

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Шмигаль не просто написав про фактичне кріпацтво. Він ще й повідомив про цю ініціативу послу ЄС та тимчасово повіреній у справах США в Україні. Складно сказати, що подумали поважні іноземні гості. Вони гарно виховані дипломати, і вміють приховувати думки та емоції. Їх вчили мовчати та посміхатись навіть під час спілкування з урядовцями, котрі не уявляють, що таке права та свободи. 

“Важливою передумовою є легальне працевлаштування строком від 3 місяців із дотриманням усіх соціальних гарантій та належних умов праці українців. Координацію цієї роботи буде здійснювати урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції”, – пише далі Шмигаль.

Європейське суспільство передбачає свободу пересувань, хай навіть дещо обмежену під час карантину. Так само, до речі, як і свобод вибору місця роботи, строків роботи тощо. Ба більше, в Європі є ринок праці, і людина здебільшого працює там, де її вимоги щодо умов праці та компенсації перетинаються із вимогами роботодавця до компетенцій найманого працівника. 

Давайте заглянемо в нашу Конституцію. Стаття 33 гарантує свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України. Тобто, пане Шмигаль, ви та ваш уряд не маєте жодного права обмежувати конституційне право громадян України на свободу пересування, зокрема за межі України. 

Стаття 43 Конституції говорить: “кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується”. Тому, пане Шмигаль, громадяни України вільно обирають працю за кордоном України – це їх право. 

Ця ж стаття вказує, що використання примусової праці забороняється. То ж, пане Шмигаль, ви фактично змушуєте громадян України працювати там, де вони не бажають.

Мій товариш, котрий працює та живе у Чехії, написав, що боїться приїхати до рідних у Київ, бо не впевнений, що його випустять назад. Це чудовий показник відношення до ваших, пане Шмигаль, ініціатив з повернення укранців на батьківщину.

Економічний аспект прем’єр, схоже, також не бере до уваги. Кожен місяць заробітчани пересилали в Україну близько мільярда доларів. Це дозволяло підтримувати не лише їх родини, а й економіку країни в цілому. Наразі Шмигаль пропонує створення в Україні робочих місць із зарплатою 6-8 тис. гривень. Це не смішно. Це навіть не сумно. Такі слова від прем’єр-міністра викликають хіба що бажання емігрувати, якщо люди з минулого не залишаться в минулому.

Люди їдуть з України не лише за грошима. Вони їдуть за умовами праці. За комфортом життя. За захистом своїх прав, котрих у них, іноземців, де-факто більше за кордоном, ніж в Україні. Вони їдуть туди, де впевнені, що їх дітям не підкинуть наркотики в поліції, їх батьків будуть лікувати не фуфломіцинами, а самі вони зможуть кар’єрно зростати. 

Пане Шмигаль, ви не пропонуєте людям нічого. Ви не пропонуєте діючі інституції. Ви не пропонуєте дотримання конституційних прав та свобод. Ви не пропонуєте захист від свавілля чиновників та силовиків

Натомість ви хочете закрити людей в Україні, закріпачити, але цього не буде. Повірте, не буде.

Українці боролись проти царату, комуністів, нацистів. Всі ці режими вважали, що схопили долю за бороду, але вони зникли, а українці залишились. 

Читайте: “Нова поліція” зі старими манерами

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4