Як грузинів з України видворяли

Роман Титикало
Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

Мій клієнт  громадянин Грузії Надірадзе Іване Річардович приймав активну участь у війні на сході України в складі добровольчого батальйону “Донбас”, Надірадзе І.Р. нагороджений орденом “Народний герой України”, знаком народної пошани “Хрест Архістратига Михаїла “За відвагу”, орденом “Єдність та Воля”, медаллю “Сильному духом”. 

Проте, хтось вирішив, що він в Україні зайвий!

Так, Управління ДМС України в Київській області 12 серпня 2017 відмовило в продовженні строку перебування на території України  Надірадзе І.Р.

Вказане рішення нами було оскаржене у Київському окружному адміністративному суді.

Як грузинів з України видворяли

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.09.2017 року справа № 810/2778/17 заборонено співробітникам Державної  міграційної служби України вживати заходів щодо примусового повернення або примусового видворення громадянина Грузії Надірадзе І.Р.

Як грузинів з України видворяли

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 08.11.2017 року визнано протиправними дії Управління державної міграційної служби України в Київській області щодо порушення строку  розгляду заяви Надірадзе І.Р. про продовження строку перебування на території України, але вказане рішення ще не набрало законної сили та оскаржується в апеляційному порядку і тому розгляд справи триває.

Проте, 17.11.2017 року орієнтовно об 11 год 30 хвилині в м. Києві на вул. Інститутській в кафе “Шалений Пес” Надірадзе І.Р. в порушення ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 26 вересня 2017 року у справі № 810/2778/17 був безпідставно затриманий співробітниками Служби безпеки України та Державної міграційної служби України та в подальшому незаконно примусово видворили за межі України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Про факт видворення за межі України Вано я дізнався лише в неділю ввечері, до тих пір звертався з офіційними заявами до державних органів – СБУ , Державної міграційної служби , Державної прикордонної служби, але ніхто мені не повідомляв де мій клієнт – Вано Надірадзе!

Про видворення я дізнався з офіційної сторінки Служби безпеки України в соціальній мережі “Facebook”. Речниця СБУ повідомила, що “Службою безпеки України спільно з Національною поліцією, Державною міграційною та прикордонною службами України 17 листопада реалізовано спільні заходи з примусового повернення на батьківщину 8 громадян Грузії. Указане рішення прийняте СБУ на підставі відповідних матеріалів ДМС і НПУ, які свідчать, що діяльність іноземців суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України”.

При чому речниця СБУ стверджує, що  “Всі дії співробітників правоохоронних органів здійснені у відповідності до вимог національного і міжнародного законодавства з метою запобігання скоєнню злочинів, передбачених кримінальним кодексом України”.

Як грузинів з України видворяли

Потім у неділю я дізнався,  які саме “дії” вчинені співробітниками правоохоронних органів, зі слів Вано Надірадзе:

“Коли мене захопили в кафе, кинули в машину, по дорозі пересадили у іншу, де почали наносити удари.

Мої руки були в наручниках і пручатись я не мав можливості. Втрачав свідомість.

Коли вкотре прийшов до тями, зрозумів, що перебуваю в аеропорту. До мене викликали лікаря, бо необхідний був інсулін. Вони мовчали, що означало, що їм заборонили говорити. В самому аеропорту мене передали в руки Альфі.

Бачив (керівника Управління державної охорони Валерія) Гелетея та (першого заступника керівника Національної поліції В`ячеслава) Аброськіна, після чого мені скотчем обв’язали очі. Знову кинули у бус та доставили до гвинтокрила.

Під час перельоту я знову декілька раз непритомнів. Летіли години 4 – 5, не можу сказати точно, бо як я уже говорив, втрачав свідомість.

Коли ми приземлилися мене знову комусь передали, і привезли до порту, потім я опинився на кораблі. “Смотрящі” там, судячи по розмовам, були українці. Також я побачив там ще журналіста та двох своїх друзів-грузинів. “Охорона” вела себе привітно, навіть дозволили помитися.

Але у мене украли паспорт та куртку.

Коли ми допливли до Грузії, на березі стояло багато поліцейських машин з мигалками. Я вже знав, що мої сини уже чекали мене там. Коли крутилися катери біля корабля, я думав що це спецслужби Грузії, а виявилось, що це мій син.

Зараз я в безпеці і передаю усім вітання!”

Оці дії СБУ назвала діями у відповідності до вимог національного і міжнародного законодавства!!!

Так чи дійсно це так ? Порядок примусового повернення за межі України регламентується Законом України про “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” (далі – Закон). Стаття 30 Закону передбачає, що Державна міграційна служба України та СБУ можуть примусово видворити лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду!

Стаття 26 Закону дає вказаним державним органам право прийняти рішення про примусове повернення, на підставі якого іноземець або особа без громадянства зобов’язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.

Отже чинне законодавство передбачає, що примусове видворення за межі України має здійснюватися виключно на підставі рішення суду, а в нашому випадку такого рішення суду не приймалось , більш того суд заборонив Державній міграційній службі вживати заходів на примусове видворення Вано!

Водночас, відносно Надірадзе І.Р. були застосовані заходи фізичного впливу та примусово без відповідних підстав видворено за межі території України.

У зв’язку з викладеним я звернувся до НАБУ та Національної поліції України про вчинення злочинів передбачених ч.1. ст. 382 КК України (невиконання рішення суду) та ч.1 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронних органів).

21 листопада 2017 року у Грузії у зв’язку з відповідними подіями відбулись антиукраїнські протести, а точніше, протести проти свавілля нинішньої української влади!

Як грузинів з України видворяли

Протизаконні дії української влади — викрадення і незаконна депортація їх співвітчизників в Україні вилився у кількатисячний мітинг перед будівлею міністерства закордонних справ Грузії. Активісти вимагають від МЗС Грузії відреагувати на цинічну депортацію грузинів з України.

Дуже соромно за поведінку української влади перед братами-грузинами. Адже вони завжди першими відгукувались на наші біди!

Отже, замість висновків:

– Людину заборонено видворяти за межі України без судового рішення, подобається це комусь чи ні але це заборонено!

– Суд заборонив здійснювати примусове видворення чи повернення Вано Надірадзе за межі України!

– На моє переконання, СБУ протиправно та протизаконно викрало Вано Надірадзе та примусово вивезли його за межі України!

– Вказані дії не лише порушують права конкретної людини, вони підривають основи правової держави, і поки таке відбувається в Україні, ми не можемо вважати Україну правовою державою!

– Вказані дії  дискредитують Україну на міжнародній арені!

Роман Титикало, адвокат , керуючий адвокатського бюро “Титикало та партнери”

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4