“Батьківщина” та “Євросолідарність” увійшли до топу прогульників Київоблради

“Батьківщина” та “Євросолідарність” увійшли до топу прогульників Київоблради

Впродовж року депутати Київоблради 146 разів прогуляли сесійні засідання. Серед найзлісніших прогульників – “Батьківщина” та  “Євросолідарність”. Третє місце посіла ОПЗЖ. Найдисциплінованішими фракціями виявилися “За Майбутнє” та “Слуга Народу”, хоча і в цій фракції також є обранці, котрі полюбляють “забивати” на роботу колегіального органу.

Як стало відомо KV, 7 лютого на сайті Київоблради був опублікований звіт з відвідування депутатами КОР пленарних засідань у 2021 році. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно документу, минулого року найбільше пленарних засідань пропустили депутати фракцій “Батьківщина” та “Євросолідарність”. Депутати ЄС у повному складі не з’явилися на одне пленарне засідання, “батьківщинівці” в складі більше половини фракції були відсутні на двох засіданнях із семи. Ще три засідання прогуляла половина “білосердечних”. 

На третьому місці за кількістю прогулів – фракція “ОПЗЖ”. В цілому упродовж року депутати КОР 146 разів не відвідали сесійну залу.

Нагадаємо, до складу Київської обласної ради входить 84 депутата, які представляють п’ять політичних партій (“Батьківщина”, “Євросолідарність”, ОПЗЖ, “Слуга Народу”, “За Майбутнє”). 

Читайте: До Київської обласної ради заходить 5 партій: три з них готові об’єднатися у коаліцію


“Батьківщина” 

Найбільше – 47 прогулів – дала Київоблраді фракція “Батьківщина”. Усі 14 депутатів від ВО “Батьківщина” взяли участь лише в одному засіданні, яке відбулося 10 червня. Більше половини депутатів (13) пропустили сесію у квітні. Тоді присутньою була лише Ганна Старикова. Одинадцять прогулів “батьківщинівців” зафіксовано на жовтневій сесії. І семеро відсутніх зафіксували на трьох останніх засіданнях. 

На противагу цьому, найчисельнішою для фракції виявилася вереснева сесія – відсутніми було всього два депутати. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

З представників політсили найбільше пленарних засідань пропустила депутат Марина Сапожко (5) та ще двоє, по чотири рази не з’являлися Олександр Громадецький та Ірина Панченко тощо. Три рази відсутніми були Олег Притуляк, Вікторія Ільєнко, Олександр Колодій, Галина Бойко, Ігор Левітас. Три прогули і в ексголови КОР Ганни Старикової. Ще по два – у Олександра Мартиновського, Руслана Браславського, Віктора Світовенко.

Нагадаємо, Партія ВО “Батьківщина” на виборах до Київоблради отримала 16,67% (це передостаннє, четверте, місце). У партії буде 14 представників в КОР. З них п’ять пройшли через Єдиний багатомандатний виборчий округ, а на територіальних округах вдалось перемогти дев’яти кандидатам. 

Читайте: Вони пройшли: фракція партії “Батьківщина” у Київоблраді VIІІ 


“Європейська Солідарність”

Депутати найбільш чисельної фракції КОР “Європейська Солідарність” (25 обранців) дали своїй політсилі впродовж року найбільшу кількість прогулів – 38. 

На результат найбільше вплинуло грудневе засідання, яке, як уже писала KV, фракція проігнорувала у повному складі – у якості протесту проти переслідувань лідера партії, експрезидента Петра Порошенко.

У повному складі фракція впродовж року була присутня лише на одному, червневому засіданні. 

Загалом, на більшості засідань були присутніми більше двадцяти представників фракції. Окрім вікопомної сесії, відсутність представників ЄС складала від одного до чотирьох депутатів. 

Серед найбільших депутатів-прогульників опинилися, враховуючи пропуск грудневого засідання, Леонід Глиняний (4 прогули), Віталій Денисенко (3), Олександр Волинець та Дмитро Жукотанський, Володимир Горковенко, Тарас Костін, Георгій Цагареішвілі, Олег Іваненко, Алла Шкуро та Олег Балагура (по 2). 

Нагадаємо, партія “Європейська Солідарність” на виборах до Київської обласної ради одержала найбільшу підтримку виборців. За кандидатів цієї політсили жителі Київщини віддали 98129 або 29,76% голосів. У результаті перша сходинка подарувала їм в облраді 25 депутатських мандатів. 

Шестеро кандидатів були обрані у єдиному багатомандатному виборчому окрузі (ЄБВО), ще 19 – на територіальних виборчих округах. Один депутат по округу №1, два – по округу №2, два – по округу №3, два – по округу № 4, два – по округу №5, два – по округу №6, один – по округу №7 та чотири – по округу № 8, три – по округу №9.

Читайте: Вони пройшли: список депутатів Київської обласної ради від “Європейської Солідарності”


ОПЗЖ

Найменш чисельна фракція КОР “Опозиційна платформа – За життя” – налічує всього дев’ять депутатів. Представники політсили майже добросовісно відвідували засідання, проте немає жодної сесії, на якій би фракція була присутня у повному складі. Загальна кількість прогулів депутатів за рік складає 26.

Найбільше депутатів від фракції прогуляло сесію 24 листопада, тоді на засідання не з’явилося 7 депутатів. Найменша кількість відсутніх була на двох засіданнях – у червні та вересні – по два депутати.

Рекорд прогулів тут встановив депутат Олег Цаплієнко (5 прогулів). За ним тримаються Тарас Ващішін, Олександр Мутель, Андрій Фещенко – по чотири прогули. Їхні колеги Валерія Барановська, Валерій Ксьонзенко та Ірина Швець мають трохи менше – три прогули. 

Нагадаємо, фракція  “Опозиційна платформа – За життя” на виборах у Київську обласну раду одержала 6,89%, посівши 5 місце з 5 та отримавши 9 мандатів: 6 по єдиному багатомандатному виборчому округу (ЄБВО), ще 3 – на територіальних виборчих округах №№ 2, 3, 4.

Читайте: Вони пройшли: список депутатів Київської обласної ради від “Опозиційної платформи – за життя”


“Слуга народу” 

Упродовж календарного року представники провладної фракції також прогулювали засідання. У неї загалом 22 прогули. У повному складі депутати не відвідали жодного засідання. Найбільше прогулювали депутати “Слуги” засідання 24 листопада (семеро відсутніх), найменше – квітневу сесію (відсутній лише один).

Найбільше засідань, майже всі, пропустив Володимир Удовиченко. По три пропуски мають Роман Буковський, Геннадій Слепцов та Андрій Кріпак, два пропуски за Олександром Скляром. Ще п’ять депутатів, а саме: Олена Шуст, Віктор Шеремета, Вадим Пасічнюк, Олексій Мешков, Вадим Геращенко не відвідали лише одне засідання.

Нагадаємо, партія “Слуга народу” на виборах у Київську обласну раду одержала 16,94%, посівши друге місце серед інших партій, та отримала 22 депутатських мандати: 3 по єдиному багатомандатному виборчому округу (ЄБВО), 19 – на територіальних виборчих округах. 

Читайте: Вони пройшли: фракція партії “Слуга народу” у Київоблраді VIІІ скликання


“За Майбутнє” 

Депутати фракції “За Майбутнє” відвідали у повному складі цілих три пленарних засідання – у квітні, червні та на грудневій сесії. На решті засідань були відсутніми від двох до шести депутатів. Загальний рахунок прогулів депутатів фракції – 13. 

Найменше були присутніми на сесіях ради Юрій Савчук та Віталій Гудзенко – у них по три прогули, а ще два за Олександром Пироговським, який наприкінці року достроково склав свої депутатські повноваження. 

Валентин Багнюк, Наталія Онопрієнко-Капустіна, Олександр Леляк, Юрій Павлушко та Інна Шубко пропустили за рік по одному засіданню. 

Нагадаємо, партія “За Майбутнє” на виборах до Київської обласної ради одержала 53374 або 10,62% голосів від виборців Київщини. Це дозволило їй посісти третю сходинку у загальному рейтингу з-поміж п’яти обраних політсил. Партія в облраді має 14 представників.

Читайте: Вони пройшли: список депутатів Київської обласної ради від “ЗА Майбутнє”

“Батьківщина” та “Євросолідарність” увійшли до топу прогульників Київоблради

Персоналії

За станом здоров’я найбільше – 6 разів – був відсутній на сесіях Київоблради керівник Офісу реформ Київської області Володимир Удовиченко від фракції “Слуга народу”. Удовиченко декілька років поспіль обирався на посаду Славутицького міського голови, є представником України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи, на Київщині за нього проголосовували 1 599 виборців  у ТВО №7. 

“Батьківщина” та “Євросолідарність” увійшли до топу прогульників Київоблради

На фото: Депутати облради, які пропустили найбільше засідань у 2021 році

Друге місце посіли представниця фракції “Батьківщина” Марина Сапожко та Олег Цаплієнко з ОПЗЖ – по п’ять прогулів. Сапожко отримала 2 188 голосів (53,31%) у ТВО №4. У листопаді 2020 році була обрана першою заступницею голови КОР та на посаді протрималася недовго, на Київщині також відома, як дружина мера Броварів Ігоря Сапожко. 

Про Цаплієнко відомо, що він був депутатом Васильківської райради від “БПП” (обраний по 19 округу, Ковалівка), входить до складу керівництва Київської обласної організації “ОПЗЖ”. Балотувався по ТВО №2, у списку під номером один, набрав 1915 голосів. Також п’ять разів не з’явився Григорій Піцик (“Батьківщина”) та інші.

На третьому місці із 4 прогулами – Леонід Глиняний (“Європейська Солідарність”). Він – заступник директора ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль”. Депутат Київської обласної ради VII скликання. Обраний був по округу № 2 (3495 або 85,16% голосів), безпартійний. По чотири прогули також мають: Олександр Мутель та Тарас Ващішін (ОПЗЖ), Олександр Громадецький та Ірина Панченко (“Батьківщина”) та інші.

Фото: коллаж KV 

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень розпорядників бюджетних коштів Києва у листопаді 2024 року сягла 5,47 млрд гривень. Найкоштовнішим договором місяця стало продовження реконструкції складів під…
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
09:00 Столична міськрада нещодавно затвердила “Програму посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень”. На її реалізацію у 2025-2027 роках планується…
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
09:00 Столична міськрада затвердила Детальний план території (ДПТ) місцевості Солдатська слобідка – частини Шевченківського району Києва. Фактично документ направлений на легалізацію запланованої нової забудови…
Banner
QlU7mDx4