Ринок нерухомості продовжує переживати важкі часи: зокрема, ситуація ускладнюється не лише браком працівників та будівельних матеріалів й обмеженою логістикою, а й постійними перебоями електроенергії. Однак, навіть такі проблеми не спиняють деяких забудовників Київщини. Зокрема, в Броварах, звідки постійно лунають новини про перебої зі світлом та водою, продовжують зводити новобудови. Як забудовникам вдається впоратись із викликами війни та як сервісні компанії готують введенні в експлуатацію будинки та їхніх мешканців до важких реалій воєнної зими, дізнавалась KВ.
Огляд
КВ дослідила хід будівництва на майданчиках та ситуацію у готових новобудовах чотирьох великих броварьских девелоперів, серед яких БК “Тріумф”, БЗБК, Alliance Novobud та БК “Атлант”.
Alliance Novobud
Один з найбільших забудовників Броварів — Alliance Novobud — повернувся до роботи ще на початку квітня. Серед їхніх броварських проектів, над якими наразі ведеться робота – комплекси бізнес-класу Krona Park ІІ й Madison Gardens, та житловий комплекс клубного формату з міксом малоповерхових будинків та таунхаусів “Лавандовий”. Також забудовник веде два проекти в столиці. Щомісячно девелопер звітує про хід будівництва на усіх своїх майданчиках на основному сайті та на сайтах житлових проєктів.
ЖК “Krona Park ІІ”
Аlliance Novobud будує за монолітно-каркасною технологією. Зовнішні стіни виконуються з червоної повнотілої цегли, а їх утеплення – мінеральною ватою. Товщина стін складає 14-15 сантиметрів (щільність – 125 кг на кубічний метр), чим можуть похвалитися далеко не всі забудовники. Також виконується покриття щільним шаром якісного тинькування. Це дозволить зберегти тепло у домівках навіть в найхолодніші часи.
Як розповідають в компанії, справлятися із перебоями електроенергії будівельникам допомагають генератори – вже місяць кожен з будмайданчиків обладнано альтернативним джерелом енергії. Браку працівників сьогодні також не відчувається.
“Станом на сьогодні, ми не лише не зменшили кількість будівельників, а й збільшили — приблизно на 20%. Стало більше мулярів, монолітників, фасадників, спеціалістів з оздоблення тощо. Належний рівень робіт на майданчиках залежить не лише від наявності потрібної кількості будівельників, а й від забезпечення їх будівельними матеріалами. Завдяки зробленим заздалегідь запасам будматеріалів ми мали з чого будувати у перший місяць після відновлення робіт, а далі, завдяки грамотній роботі наших спеціалістів із закупівель, нам вдалося налагодити більш-менш регулярні постачання. Десь прийшлося шукати еквівалент матеріалів, які більше не доступні, десь вибудовувати нові логістичні ланцюжки тощо. Ну і завдяки тому, що попит в перші місяці повномасштабного вторгнення на будматеріали впав (більшість будівельних компаній не працювали), нам вдалося закупити деякі необхідні партії матеріалів”, – розповіли в пресслужбі компанії.
Як запевняє забудовник, не замерзнуть і ті, хто вже живуть в готових будинках – у Броварах Alliance Novobud має власну котельню, яка дає тепло та гарячу воду усім 23-м будинкам. До цієї котельні планують підключати й ті будинки, які наразі в процесі будівництва. Девелопер запевняє, що запасу її потужності вистачить ще не на один десяток будинків.
У зв’язку з напруженою ситуацією з електроенергією, генератором обладнали й саму котельню. В компанії зізнаються, що витратили на це близько 30 тисяч євро. Це дало змогу налагодити безперебіну роботу котельні, тож наразі ведуться перемовини з мешканцями на предмет придбання генераторів на кожний окремий будинок, аби організувати подачу тепла та води під час вимкнення електроенергії.
БК “Атлант”
Як зазначається на сторінках офіційного сайту, будівельна компанія “Атлант” відновила роботу на початку квітня. До їхніх проектів у місті Бровари належать ЖК “Атлант на Київській”, ЖК на Петлюри, 28, ЖК “Олімпійський” та житловий будинок на Петлюри, 21-Б. Серед поточних проектів забудовника зазначаються також комплекси у Новосілках, Коцюбинському і навіть Чернігові. Робота над останнім проектом наразі не ведеться через пошкодження.
Згідно публікацій будівельної компанії, за час повномасштабного вторгнення рф на територію України до експлуатації прийняті будинки 12 та 13 в ЖК “Олімпійський”. Там будували ті будинки, в яких продано хоча б одну квартиру. Також, завершено будівництво ЖК “Атлант на Київській”, однак заселення планують почати щонайменше після закінчення опалювального сезону. Це обумовлюють проблемами із теплом по всій Україні. Цієї ж долі зазнав інший проект БК “Атлант” – ЖК “Одеський бульвар” в Новосілках, де добудували 2 будинок. Про хід будівництва забудовник періодично звітує у телеграм-каналі. Є світлини і на офіційному сайті, але на них зображені просто будівлі, без жодного будівельника чи будівельного процесу в дії. Також містяни, які живуть поруч з ЖК “Атлант на Київській”, говорять, що вже другий місяць активність на майданчиках практично нульова.
ЖК “Атлант на Київській”
“Будинок прийнятий до експлуатації, але ж подачі опалення в цьому році в нього не буде (це обумовлено проблемами подачі тепла по всій Україні). Отже заселення будинку відбудеться вже після закінчення опалювального сезону”, – пише компанія.
З 24 лютого компанія вже тричі підняла ціни на готове житло. Мотивували це подорожчанням самого будівництва.
“На жаль собівартість будівництва і далі збільшується, тож ми вимушені робити здорожчання цін. Але для того, щоб всі бажаючі встигли купити по старій ціні, ми заздалегідь попереджуємо”, – заявляють в компанії.
Про зміну матеріалів, що використовуються, або інші заходи з утеплення та забезпечення альтернативного живлення компанія не повідомляла. Нагадаємо, що БК “Атлант” будує за монолітно-каркасною технологією, але для зовнішніх стін використовує бетонні панелі, що є бюджетним, але “холодним” варіантом в нинішніх реаліях.
БК “Тріумф”
Будівельна компанія “Тріумф” будує у Броварах житловий комплекс Scandia. Компанія також будувала у Запоріжжі, Києві, Чернігові, Житомирі і навіть у Криму. Роботу над ЖК Scandia згідно публікацій на сайті житлового комплексу, відновили у травні. Там щомісячно публікують фотографії з будівельних майданчиків.
ЖК Scandia
Зазначається, що у житловому комплексі обладнано автономне опалення й вбудовуються технології енергозбереження.
“Всі будинки враховують потреби сучасної сім’ї. А це означає більшу кількість електричних розеток для гаджетів, вбудовану проводку для Інтернет і кабельного сервісу. Будинок оснащений приладами і системами, які відповідають високим стандартам використання енергії. Енергозберігаючі технології та автономне опалення для кожного будинку дозволять суттєво економити на комунальних витратах”, – заявляють на сайті ЖК.
Однак, від відключення світла і води в ЖК панацеї не мають. Scandia не обладнана альтернативними джерелами живлення.
“На сьогоднішній день ми потерпаємо від відключень, як і всі інші. Можливо, й планують щось встановлювати, але станом на зараз ми не володіємо такою інформацією”, – розповіли КВ у відділі продажів.
За час повномасштабного вторгнення рф на територію України забудовник повідомив про введення в експлуатацію двох будинків – D6 та D3.
Про додаткові заходи із утеплення домівок в компанії не повідомляють. В “Тріумфі” лише наголошують, що використані ними матеріали забезпечують якісну тепло- та звукоізоляцію, але самі матеріали не називають.
ТОВ “БЗБК”
Броварський заводобудівельний комбінат будує у місті житловий комплекс “Саванна Сіті”.
Головною “фішкою” цього ЖК забудовник називає можливість вільного планування квартири завдяки технології будівництва каркасу. Як зазначають на сайті комплексу, він виконується зі збірних залізобетонних колон з плоскими стиками, монолітних діафрагм жорсткості і монолітного залізобетонного перекриття товщиною 180мм. Підстава фундаменту – буро-ін’єкційні палі і ростверки.
ЖК “Саванна Сіті”
“Використання такого типу каркасу означає відсутність несучих стін в квартирі і ригелів на стелях, великий крок колон. В результаті квартири у вашому домі – простір для індивідуальної творчості вільного планування з рівними стінами і стелями. Це простір, який можна планувати під себе”, – зазначають у компанії.
Стіни виготовляють з перлітових блоків та газоблоків “Стоунлайт”. Забудовник додає, що ці матеріали дозволяють не утеплювати будинки додатково.
“Наші зовнішні стіни є цільними, без швів, виготовлені з найтеплішого на сьогодні будівельного матеріалу перлітобетону, товщина стіни – 480 мм. З такими характеристиками немає необхідності у додатковому утепленні”, – розповідають у БЗБК.
Також, повідомляють, що в новий мікрорайон було проведено усі комунікації.
“Так, ми завели в новий мікрорайон водопостачання, електроенергію та газ. Опалення і гаряча вода мають подаватися від автономних на кожен будинок газових котелень”, – додає забудовник.
За його словами, ці котельні наразі лише будуються на території “Саванна-Сіті”.
Роботи на будмайданчиках компанії відновили орієнтовно влітку. Чіткої динаміки будівництва ТОВ “БЗБК” не оприлюднює з 2020 року.
У вересні можна було побачити публікацію про ведення робіт з декоративного оздоблення одного з корпусів. Це єдина публікація, що оприлюднює динаміку будівництва, тому важко стверджувати наскільки активно йде робота на будмайданчиках БЗБК.
Також зазначається, що в липні в експлуатацію було введено два корпуси – “Жираф І” і “Жираф ІІ”.
Як раніше писала КВ, з середини жовтня ринок нерухомості в Києві знов почав “просідати”. Причиною стали рашистські обстріли української інфраструктури, хоч ще у вересні експерти говорили про поступову стабілізацію цін. Шукачів квартир у столиці поменшало, і разом з попитом неминуче впала і вартість оренди.
Читайте: Нове падіння: в Києві через відключення електрики подешевшала оренда квартир
Фото: колаж КВ