Керівниця благодійного фонду Наталія Носова: “Наразі треба 15 тис. доларів, щоб купити десять нових професійних швацьких машин для виготовлення бронежилетів” (відео)

Керівниця благодійного фонду Наталія Носова: “Наразі треба 15 тис. доларів, щоб купити десять нових професійних швацьких машин для виготовлення бронежилетів” (відео)

До початку повномасштабної війни росії проти України киянка Наталія Носова (на фото) мала власний бізнес з пошиву весільних суконь. Але 24 лютого для неї, як і всіх українців, історія змінилась – вона разом з однодумцями-волонтерами почала виробляти розвантажувальні жилети, плитоноси та бронежилети для сил Територіальної оборони (ТрО), а згодом і для Збройних Сил України (ЗСУ). Ця робота, як і у всіх волонтерів, відбувалась на добровільних засадах та за пожертви. Оскільки роботи ставало все більше, в травні Наталія Носова відкрила благодійний фонд для збору коштів на виготовлення бронежилетів та іншої амуніції для наших сил оборони. Наразі для розширення роботи потрібні не дуже великі кошти – для закупівлі нових швацьких машин треба всього 15 тис. доларів.

Про це в інтерв`ю KВ розповіла Наталія Носова, фундатор та керівник благодійної організації “Благодійний фонд Носової”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

KВ: Коли було створено ваш фонд?


Наталія Носова: Фонд ми відкрили 2 травня. А роботу почали ще 27 лютого – зібрали дівчат і друзів, почали в’язати сітки. А потім зрозуміли, що хлопці в ТрО стоять без належного забезпечення. Так, держава забезпечує, але кількість призову значно перевищувала можливості держави із забезпечення.

Ми почали шити розвантажувальні жилети. Після чого зателефонував друг і сказав, що у нього є плити, але немає плитоносок, то ж давай шити бронежилети. Ми, мирні громадяни, звичайно не знали, як їх шити. Взяли фабричний зразок і по ньому почали виготовляти плитоноски.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Наразі ми виготовили 2300 плитоносок та понад 450 розвантажувальних жилетів. Все це роздавали безкоштовно. Всі кошти, що нам заходили, йшли на купівлю тканини, а перші плити ми купували за власний кошт в Польщі. Це було дорого, зараз цінова політика пом`якшала, бо в Україні багато людей виготовляють якісні сертифіковані плити.

Тільки в Дарницьку ТрО тоді віддали 18 комплектів бронежилетів.

KВ: Тобто, ви співпрацюєте саме з ТрО?


Наталія Носова: Спочатку саме так і було – для Дарницької ТрО. Гроші заходили від друзів та знайомих, які мешкають в Дарницькому районі. Потім до нас звертались частини ЗСУ, різні батальйони – і зараз ми відправляємо в різні регіоні. Відправляли в Авдіївку, в Суми, в Харків, в Маріуполь.

KВ: Скільки зараз з вами працює людей?


Наталія Носова: Максимально було 47 швачок. Зараз дівчат поменшало. Але ми створили фонд, і моя задача – знайти дівчатам якусь мінімальну заробітну плату, бо дівчата шили безкоштовно, на ентузіазмі. Зараз ми знайшли благодійні фонди, які готові нам трошки платити за роботу. Наша мрія – знайти інвестора чи благодійника, який допоможе грошима, щоб ми шили та віддавали безкоштовно, а дівчата могли отримувати за свою роботу зарплату, щоб існувати та якось утримувати свої родини.

Реквізити благодійного фонду для допомоги:

Vasheplatye@gmail.com PayPal

БО БФ НОСОВОЇ

UA393052990000026005016231797

KВ: Яка наразі потреба в фінансах, мінімальна та максимальна?


Наталія Носова: Треба наразі десь 15 тис. доларів, щоб купити десять нових професійних швацьких машин. Ми вже купили чотири нові машини, але оскільки 40 дівчат, то й машин треба 40. Це полегшить роботу, збільшить кількість і якість наших виробів.

KВ: Оскiльки ви вже виробляєте бронежилети для ЗСУ, чи були якісь комунікації з Генштабом чи Міноборони?


Наталія Носова: Я намагалась домовитись з Міноборони про зустріч, щоб робити саме під їхнє замовлення. Але наразі це питання відкрите. Ми хочемо співпрацювати, та я розумію, що нам треба трошки підрости, удосконалити нашу плитоноску, аби вона повністю відповідала всім вимогам та стандартам.

KВ: Це серйозно. Що саме не відповідає вимогам та стандартам?


Наталія Носова: Наразі наша плитоноска ідеальна, але трохи спрощена, тому що побутові швацькі машини беруть не всі шви, тобто – є технічні нюанси.

KВ: Всі, хто зараз шиють розвантажувальні жилети, плитоноси тощо, скаржаться на дефіцит тканини, ниток та фурнітури. Як ви вирішуєте це питання?


Наталія Носова: Був великий дефіцит тканини. Але все вирішується дивним чином, коли стукаєш в десятки дверей, а зранку тобі вже пишуть: “Ми веземо тобі тканину”. Ми знайшли людей, які продають цю тканину. Те ж стосується ниток та фурнітури. Ціни бувають різні: інколи купуємо по гарним оптовим цінам, а буває в 5 разів дорожче, коли десь щось не доїхало, а зупинятись не можна. Втім, все вирішується.

KВ: Наскільки відомо, в Києві декілька таких волонтерських об’єднань, як у вас. Чи є між вами якась комунікація та взаємодія, бо це може суттєво покращити алгоритми закупівлі та збору коштів?


Наталія Носова: Я знаю в Києві багато волонтерських рухів, які займаються цим. Ми обмінюємось інформацією та досвідом. Але ж у Києві є не тільки волонтери, є й приватні підприємства, які відшивають на велику кількість людей.

На більш щільну співпрацю в мене не вистачає часу, хоча це гарна ідея.

KВ: Оскільки ви починали працювати саме з ТрО, які у вас стосунки з керівництвом ТрО Києва?


Наталія Носова: Ми для всіх відкриті, з усіма у нас добрі стосунки, всі питання вирішуються дуже швидко. Є допомога і на рівні району, і на рівні міста. Допомогли навіть в питання створення благодійного фонду, бо в мене ніколи його не було і я мала багато запитань, як це правильно зробити. Керівництво району та друзі дуже допомогли зі створенням фонду.

KВ: Чи є допомога від депутатів Київради від Дарниці?


Наталія Носова: Так. Були моменти, коли ми звертались із різними питаннями – і була допомога. У 20 дверей стукаєш – одні відкриваються. Хтось не може допомогти з одним питанням, але може допомогти з іншим. Так це і відбувається.

Реквізити благодійного фонду для допомоги:

Vasheplatye@gmail.com PayPal

БО БФ НОСОВОЇ

UA393052990000026005016231797

Політичні примітки KВ

Депутатами Київради поточного (IX) скликання від Дарницького району є: 

– від “Європейської солідарності” Петра Порошенка: Леонід Ємець (народний депутат Верховної Ради і 2021-2019 рр), Ігор Баленко (екс-власник мережі супермаркетів “Фуршет” та екс-забудовник столиці), Андрій Задерейко (близький до Ігоря Баленка) Олександр Супрун та Ольга Чайка;

– від “УДАРУ” Віталія Кличка: Володимир Гончаров та Олександр Гончаров (обидва пов`язані з мережею гіпермаркетів “Епіцентр” подружжя Герег) та Максим Макаренко;

– від “Єдності” нині вже покійного Олександра Омельченка: Віталий ПавликЮрій Сулига, Сергій Кримчак (всі троє вважаються афілійованими з братами Олександром Супруненко та В’ячеславом Супруненко – нині фактичними власниками “Київхліба” і не тільки) та Юлія Ярмоленко;

– від “Слуги народу” (фактично – Володимира Зеленського): Микола Конопелько та Юрій Федоренко;

– від ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко: керівник столичної парторганізації Віталій Нестор (близький до будівельної компанії “Столиця Груп”) та Володимир Слончак (за інформацією КВ, був близьким до “смотрящєго” Вадима Столара, а також відомий тим, що Кличко звільнив його в 2020 році з посади свого заступника за напад на поліцейського);

– від “Голосу” (раніше Томаша Фіали): Вадим Васильчук та Григорий Маленко;

– від призупиненої на час воєнного стану проросійської “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука, Юрія Бойка, Сергія Льовочкіна та Вадима Рабіновича: Михайло Наконечний (екс-гендиректор КО “Київзеленбуд”, до війни вважався наближеним до Вадима Столара).

В.о. голови Дарницької райдержадміністрації з 27 січня 2022 року є Микола Калашник.

Читайте: Київ гуманітарний: хто, де та як в умовах воєнного стану допомагає в столиці нужденним

Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4