“Неоднозначний ЖК “Chalet”: компанії із орбіти UDG продовжують забудову на Львівській, 18-Б

“Неоднозначний ЖК “Chalet”: компанії із орбіти UDG продовжують забудову на Львівській, 18-Б

У Києві безліч будівельних скандалів. Ситуація навколо забудови земельної ділянки по вул. Львівській, 18-Б (проєкт ЖК “Шале” від девелоперської компанії “Standard Development”) також була напруженою багато років поспіль та навіть після зміни проєкту будівництва та створення на орендованій земельній ділянці загальнодоступному скверу продовжує викликати критику з боку громадських активістів. Забудовників звинувачують у незаконній діяльності, неналежному утриманні зеленої зони, небажанні віддавати частину ділянки під суспільні потреби, у створенні ризиків руйнування історичної будівлі по сусідству тощо. Забудовники, у свою чергу, всі закиди у свій бік спростовують та звинувачують критиканів в упередженості. Враховуючи наявність двох кримінальних проваджень за фактами ймовірних порушень при забудові, крапку в цьому питанні, ймовірно, колись поставлять суди. При цьому в Київраді, схоже, претензії з вказаного будівництва було знято ще влітку цього року. Мова про продовження терміну оренди землі під вказаним комплексом ще на п’ять років, хоча раніше не раз ставилось питання щодо позбавлення ТОВ “Асма-Крим” цього права. 

Як стало відомо KВ, деякі активісти Святошинського району Києва продовжують боротися проти будівництва житлового комплексу (ЖК) “Chalet” (“Шале”) на вул. Львівській, 18-Б.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Мова йде про проєкт девелоперської компанії “Standard Development”, який будується на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:75:179:0037 (орендар – ТОВ “Асма-Крим”) з цільовим призначенням “для експлуатації та обслуговування існуючого адміністративно-офісного будинку та для будівництва готельно-житлового комплексу з об’єктами громадського призначення та підземним паркінгом”. Як повідомляється на офіційному сайті даного ЖК, забудовники планують облаштувати в рамках даного комплексу житлову частину з квартирами та готель. За інформацією порталу “ЛУН”, висота даного комплексу становитиме від 4 до 24 поверхів (перемінна висотність). Місцеві мешканці повідомили KВ, що наразі вже зведено 12 поверхів і ще один поверх станом на сьогодні “в процесі”. 

“Неоднозначний ЖК “Chalet”: компанії із орбіти UDG продовжують забудову на Львівській, 18-Б

ЖК “Chalet” на карті

Непримеренна позиція

Головною причиною невдоволення з цього приводу деяких місцевих мешканців наразі, як і раніше, є те, що міська влада фактично віддала під цю забудову зелену зону і не виконала вимоги громадян щодо облаштування на даній території скверу за кошти міського бюджету. Як нещодавно повідомила KВ активістка Марина Антощук, натомість сквер було створено забудовниками за рахунок власних фінансових ресурсів. Але, мовляв, задля цього було знищено третину зелених насаджень, сквер зроблено неякісно і забудовники приділяють не багато уваги його утриманню. 

“У забудовників були дозволи на знесення 36 дерев, але знесено було 150 дерев. Вони мали сплатити [до бюджету Києва] близько 1,8 млн гривень за знесення дерев, але натомість вони сплатили лише 500 тис. гривень і начебто сказали, що за власні гроші зробили сквер. А що вони зробили? Проклали доріжки з дешевої плитки, “закатали бетонний круг”, облаштували освітлення і поставили якийсь постамент, на що було витрачено близько 800 тис. гривень. Тепер вони маніпулюють своїм сквером. Але за три роки усе це перетворилося в такий жах, що там соромно ходити”, – розповіла Марина Антощук, надавши редакції наступні світлини.

“Неоднозначний ЖК “Chalet”: компанії із орбіти UDG продовжують забудову на Львівській, 18-Б

Згадана територія станом на жовтень 2023 року (фото Марини Антощук) 

Також, як наголошує Антощук, будівництво ЖК “Chalet” на вул. Львівській, 18-Б може зашкодити розташованому поруч об’єкту культурної спадщини “Дачний будинок” 1905-1908 років (також відомий як “садиба Віри Гудшон”). Вона нагадала KВ, що близько трьох років тому Департамент охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації (КМДА) намагався в судовому порядку стягнути з забудовників грошові кошти за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини, але довести справу до кінця чиновники не змогли. Антощук зазначає, що неодноразово цікавилася у згаданого департаменту про те, що наразі відбувається з цим судовим провадженням – чиновники “відписуються”, що його розгляд ще не закінчено.

За словами активістки, на жаль, повільно просувається й розслідування в рамках декількох кримінальних проваджень відносно дій забудовників на земельній ділянці по вул. Львівська, 18-Б.

Мова про те, що у вересні 2020 року Святошинське управління Нацполіції після звернення ініціативної групи мешканців проти цього будівництва відкрило кримінальне провадження №120020100080003825 за ст. 246 (незаконна порубка лісу) та ст. 298 (незаконне проведення робіт на об’єкті культурної спадщини) Кримінального кодексу України. Станом на сьогодні це слідство не принесло жодних результатів. У лютому 2022 року слідчий закрив це провадження у зв’язку із закінченням строків давності. Втім, 14.09.2023 року розслідування було постановою Святошинської прокуратури відновлено. Це сталося після того, як Марина Антощук направила до прокуратури запит щодо надання інформації про те, на якому етапі знаходиться це слідство. 

Наразі безрезультатним є і слідство, яке було відкрито Нацполіцією за заявою Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Йдеться про кримінальне провадження №12020100060003162 (точна дата його початку невідома. – KВ), яке вказаний парламентський орган ініціював після розгляду скарг на будівництво ЖК “Chalet”. Це провадження в результаті було приєднано до кримінального провадження №42020101100000168 від 18 вересня 2020 року, про яке нещодавно повідомляла KВ і в рамках якого правоохоронці вивчають факти численних порушень законодавства при реалізації проєктів із житлової та комерційної забудови на території Києва та декількох інших регіонів України.

Читайте: “Начхати на закон”: Нацполіція знає причини “будівельного хаосу” в Києві

При цьому, за інформацією Марини Антощук, громада Святошина нещодавно запропонувала столичній владі певний компроміс у питання цієї забудови – щоб на частині цієї землі було створено об’єкт соціальної або спортивної інфраструктури. Такий варіант, мовляв, місцеві мешканці обгрунтовують дефіцитом подібних місць на території їхнього району. Але на відповідні пропозиції в Київраді та Святошинській районній в Києві державній адміністрації (РДА) поки що належним чином не відреагували.

Інший ракурс

Між тим, схоже, шо Марина Антощук по відношенню до діяльності компаній, які будують ЖК “Chalet”, дещо “згущує фарби”.

Наприклад, як з’ясувала KВ, сквер “Львівських митців”, який за власні кошти облаштували на вул. Львівській, 18-Б забудовники, зовсім не такий поганий. За словами місцевого мешканця Євгена Шафороста, щоб скласти про нього враження краще подивитись на відповідні світлини на сайті ЖК “Chalet” чи репортаж телеканалу “Київ”. А ще краще побачити на власні очі. 

“На сьогоднішній день там є освітлення, там прибрано, там є доріжки. Туди понавозили різного каміння та висадили квіти, завдяки чому була створена справжня фотозона. Люди приходять туди гуляти з колясками і вигулюють там тварин. Раніше там були якісь незрозумілі чагарники, а територія була огороджена зеленим дерев’яним парканом, в якому було декілька дірок. Навіть ми, місцеві мешканці, дуже боялися ходити біля цієї території, тому що там постійно горіли багаття, із чагарників доносилися різні голоси і крики — мабуть, там жили безхатьки. І наскільки мені не зраджує память, там декілька разів знаходили трупи — тобто, відбувалися вбивства. А тепер це дуже класне місце, де можна гарно провести час — особисто я туди ходжу зі своїми друзями і товаришами, які приїжджають з різних міст”,- розповів він KВ

“Неоднозначний ЖК “Chalet”: компанії із орбіти UDG продовжують забудову на Львівській, 18-Б

Сквер влаштований забудовником ЖК “Chalet” станом на жовтень 2023 року (фото з відкритих джерел) 

За словами Шафороста, є деякі люди, які пишуть у соцмережах, що в ЖК “Chalet” щось зроблено не так. “Я не знаю, чому так відбувається. Але, наприклад, напроти є ЖК “Святобор”, чиї забудовники тупо вирубали і знесли цілий парк. Тобто, коли облаштували сквер на місці кущів — це є проблемою? А коли “виріс” комплекс на 15 тис. мешканців на місці зеленої зони — то ні?”,- зауважив він. 

Зі своєю точкою зору та деякими фактами KВ ознайомив і представник компанії-забудовника Михайло Тимофеєв. 

“По-перше, пляма забудови комплексу – це місце колишньої адміністративної будівлі радянського часу і автостоянки навколо неї, які ТОВ “Асма-Крим”  отримала в рахунок погашення кредитних зобов’язань. Фактично наразі будівля ЖК займає лише 29% площі земельної ділянки. Первинний проект, що ми побачили, передбачав забудову всієї території, і вже було частково пройдений дозвільний процес. Ми зупинили це, повністю переробили концепцію, втричі зменшивши площу, яку попередники планували використати під забудову. І тут після отримання дозволу з’являється пані Антощук. І таке враження, що бореться з минулим, бо всі її звинувачення не мають зв’язку з сьогоденням і тим, що робить наша компанія. В підсумку коли збирались комісії в міській раді за її заявами, в кулуарах підходили якісь люди і пропонували “допомогу” у вирішенні “ситуації”,- заявив Тимофеєв. 

По-друге, за його словами, собівартість першої черги скверу, створеного забудовником за власною ініціативою, складає кілька мільйонів гривень. 

“Там використані натуральний гранітний камінь, натуральне термооброблене дерево, змонтований автоматичний полив, сучасне покриття з полімербетонної суміші для центрального ядра у вигляді сцени. По-третє, ми сплатили до бюджету міста вже більше 15 млн грн орендної плати за період користування ділянкою. Дерев, доречі, за дендропланом, на момент закінчення благоустрою буде більше, ніж зафіксовано первинною зйомкою. Компанія спеціально  консультувалась щодо переліку рослин для посадки, щоб відновити популяцію вивірки звичайної (білка.- KВ), які раніше жили на території ділянки. Так от вони повернулись – приходите на прогулянку і все побачите на власні очі”,- каже Михайло Тимофеєв. 

Він також повністю відкидає можливість руйнування дачі родини Гудшон 1905 року” (розташована на сусідній ділянці) в процесі будівництва ЖК “Chalet”.

“У історичної будівлі є власники, там розташований офіс компанії, вони найбільше зацікавлені в її цілісності. Ми спільно з ними здійснюємо моніторинг весь період будівництва, це наша суспільна відповідальність і частина цінності проекту – жителі будуть бачити історії дачного Святошина початку XX сторіччя. Ми зацікавлені в цьому найбільше. Маніпулювання нібито загрозою для будівлі – частина “стратегії хайпу” від пані Марини, і яка тут у неї мета, я не розумію. Ймовірно просто хоче мати імідж “борця” з уявною загрозою”,- каже представник забудовника. 

На веб-сайті генерального підрядника будівництва згадується, що через близькість архітектурної пам’ятки – дачі родини Гудшон 1905 року – було запрошено ДП “Науково-дослідний інститут будівельного виробництва”. За інформацією ТОВ “Трест КМБ-3”, фахівці інституту провели обстеження технічного стану, геодезичний моніторинг та встановили 26 геодезичних маркерів для контролю за можливими деформаціями на історичній будівлі. “Загалом було реалізовано 15 циклів спостережень. Заключний висновок: відсутні деформації навколишніх споруд згідно допустимих ДБН В.2.1-10:2018 значень”,- сказано в офіційному релізі цього ТОВ. 

Прокоментував Михайло Тимофеєв також кримінальні провадження і вимогу Департаменту охорони культурної спадщини  КМДА, які згадувала Марина Антощук.

“Думаю, що у згаданих проваджень в частині будівництва  ЖК “Chalet” результату не буде, бо Антощук надавала компетентним органам неправдиву інформацію. Взагалі то ТСК ВР досліджувала діяльність колишньої ДАБІ. Антощук надіслала заяву, намагаючись додати наш проект як нібито епізод, ми подали спростування. Це все черговий епізод намагання створити інформаційну хвилю з нічого. З накладенням на нас штрафу з боку Департаменту охорони культурної спадщини КМДА все просто – ми вважаємо такі вимоги повністю не обґрунтованими та оскаржуємо їх в суді”,- зазначив він.

Крім того, Тимофеєв розповів KВ, чому, на його думку, на вказаній земельній ділянці не міг з’явитися облаштований за бюджетні кошти сквєр:

 “Ми на початку 2021 року надали земельному департаменту КМДА вичерпну офіційну відповідь на пропозицію про поділ земельної ділянки по вул. Львівській, 18-Б. Ми зауважили, що будь-які зміни до параметрів земельної ділянки вже в процесі будівництва готельно-житлового комплексу неможливі. Бо проєктні розрахунки були зроблені відповідно до діючих будівельних норм з врахуванням поточної форми та розміру ділянки. Будь-які зміни можуть призвести до того, що будуть порушені нормативні показники і об’єкт неможливо буде ввести в експлуатацію”. 

За словами представника забудовника, зокрема, через ці ж самі причини не можна фантазувати і про будівництво на цій земельній ділянці якогось об’єкту соціальної або спортивної інфраструктури, про що каже Марина Антощук. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Історія питання

Передачу земельної ділянки площею 1,15 га на вул. Львівській, 18-Б в оренду ТОВ “Асма-Крим” терміном на 5 років з вказаним вище цільовим призначенням Київрада погодила 14 червня 2007 року рішенням №870/1531. Договір оренди було укладено 18 жовтня 2007 року.

8 липня 2011 року Головне управління містобудування та архітектури КМДА видало ТОВ “Асма-Крим” містобудівні умови та обмеження (МУО) на проєктування будівництва готельно-житлового комплексу з об’єктами громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Львівській, 18-Б. Згідно з цим документом, загальна площа будівель, які дозволялося звести на цій ділянці, складає 64,4 тис. кв.м., а їхня висота може дорівнювати 22-25 поверхам. МУО передбачало, що в даному комплексі повинно бути 210 готельних номерів та 161 квартира, а в підземному паркінгу має бути облаштовано 108 машиномісць. 

Також в “містобудах” зазначалося, що за необхідності забудовники повинні отримати погодження Міністерства оборони України, Укравіатрансу та Украероруху при визначенні максимальної висоти будівель. При цьому, в МУО від КМДА було чітко вказано, що забудовникам не потрібно виконувати вимоги щодо охорони культурної спадщини, адже на ділянці за вказаною адресою відсутні об’єкти історико-культурної та археологічної спадщини.

Надалі, 13 листопада 2013 року, столична міськрада рішенням №640/10128 погодила поновлення договору оренди ділянки на вул. Львівській, 18-Б ще на 5 років. Втім, менше ніж через два роки, 21 травня 2015-го, Київрада рішенням №558/1422 скасувала вищезгадане рішення та доручила Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА у місячний термін підготувати проект рішення про надання цій земельній ділянці статусу скверу.

У “Асма-Крим” з такою ініціативою міськради не погодилися, у зв’язку з чим компанія подала позов щодо скасування рішення від 2015 року. Судовий спір тривав близько року. 14 червня 2016-го Вищий господарський суд України повністю задовольнив вимоги позивача. Надалі, 9 листопада 2016 року договір оренди було поновлено на термін до 9 листопада 2021 року.

23 листопада 2016 року депутатка Київради Олеся Пинзеник (тоді входила до фракції “Самопоміч”, наразі є депутаткою міськради IX скликання від “УДАРу”) зареєструвала проєкт рішення щодо надання ділянці на вул. Львівській, 18-Б статусу скверу. Таку ініціативу народна обраниця пояснювала вимогами громадськості Святошинського району, яка виступала за збереження зеленої зони на вказаній території та за недопущення її забудови. Проте, цей документ так і не було затверджено. Однією з причин стали побоювання народних обранців стосовно того, що ТОВ “Асма-Крим” не дозволить створити сквер на тій частині ділянки, де знаходиться адміністративно-офісна будівля площею 254 кв.м., яка належить цій компанії.

21 вересня 2017 року Київрада рішенням №50/3057 доручала Департаменту земельних ресурсів КМДА звернутися до ТОВ “Асма-Крим” із пропозицією щодо поділу ділянки на вул. Львівській, 18-Б на дві частини з різним цільовим призначенням. Одну з них передбачалося залишити компанії в оренді з цільовим призначенням “для експлуатації та обслуговування адміністративно-офісної будівлі”. Що стосується другої частини ділянки, то Київрада декларувала плани щодо надання їй статусу скверу. Площа майбутніх ділянок не уточнювалася. Як зазначалося вище, ТОВ “Асма-Крим” у відповідь направила КМДА обґрунтовані заперечення.

“Асма-Крим” отримала від Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) дозвіл №ІУ013200723752 на будівництво готельно-житлового комплексу на вул. Львівській, 18-Б з об’єктами громадського призначення 23 липня 2020 року. Генеральним підрядником цих робіт було вказано ТОВ “Трест КМБ-3”. 

28 жовтня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА виніс ТОВ “Асма-Крим” припис на зупинення будівельних робіт, а 16 грудня наклав на цю компанію штраф у розмірі 86,7 тис. гривень. Підставою для цього було вказане те, що вказана ТОВка не надала чиновникам проєктну документацію, яка б доводила, що нове будівництво не зашкодить розташованому поруч пам’ятнику культурної спадщини. Йдеться про вищезгадану садибу Віри Гудшон. Цей об’єкт за адресою вул. Львівська, 18-А було внесено до переліку нещодавно виявлених пам’яток культурної спадщини у 1998 році. 

Проте, ТОВ “Асма-Крим” не виконало припис департаменту та штраф не заплатило (як зазначалося вище, МУО від КМДА не вимагало від забудовника погоджувати проєкт з органами охорони культурної спадщини.- KВ). Після цього чиновники спочатку в грудні 2020 року звернулися із заявою до Нацполіції з вимогою зупинити будівництво, а в січні 2021 року – до Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) із позовом щодо стягнення вищезгаданого штрафу. Втім, ніяких результатів це департаменту не принесло. Про відповідного кримінального провадження наразі інформація  відсутня, а розгляд судової справи № 640/29516/20 ще триває.

Зазначимо, що протягом 2020 року в Київраді було зареєстровано відразу два проєкти рішення щодо розірвання договору оренди ділянки на вул. Львівській, 18-Б. 

Так, у документі авторства заступника голови КМДА Вячеслава Непопа та Департаменту земельних ресурсів КМДА підставою для цього називалася несплата компанією ТОВ “Асма-Крим” орендної плати до бюджету Києва за користування землею (заборгованість станом на лютий 2020 року, мовляв, становила 3 млн гривень). У свою чергу в проєкті рішення, який підготував депутат минулого VIII скликання Київради Володимир Назаренко (фракція “ВО “Свобода”), вказувалося, що орендар довго не забудовує ділянку та використовує її в якості звалища побутових відходів. Втім, ці обидва документи так і не були затверджені Київрадою. 

Читайте: В Киевсовете изменилась ситуация вокруг стройки отеля-ЖК на Львовской, 18-Б

7 червня 2021 року заступник голови КМДА Петро Оленич та Департамент земельних ресурсів КМДА зареєстрували в Київраді проєкт рішення, яким планувалося надати доручення земельному департаменту щодо розроблення технічної документації стосовно поділу даної землі. Але цей документ столична міськрада також не погодила.

При цьому, як зазначалося вище, у 2020-2021 роках факти можливих порушень при будівництві цього ЖК вивчала ТСК Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Парламентарі, зокрема, тоді дійшли висновку, що ні про яку житлову забудову за цією адресою мова йти не може, бо згідно з Генеральним планом Києва, функціональне призначення даної території – громадські будівлі та споруди, а категорія – землі суспільної забудови. Серед іншого, Державіаслужба і Украерорух повідомили ТСК, що до них не надходили заявки щодо місця розташування та висоти цього об’єкта, а тому, відповідно, вказані держоргани не надавали висновки з цього приводу.

Втім, 5 грудня 2022 року в Київраді був зареєстрований проєкт рішення щодо поновлення ТОВ “Асма-Крим” договору оренди ділянки на вул. Львівській, 18-Б на 5 років. У документі зазначалося, що на частині цієї землі площею 0,72 га здійснюються будівельні роботи по спорудженню житлового комплексу з паркінгом (станом на кінець 2022 року було збудовано 12 поверхів), а на іншій частині площею 0,43 га вже облаштовано сквер та проведено благоустрій території. 

13 липня 2023 року столична міськрада рішенням №6974/7015 погодила поновлення орендної угоди на вказаний термін.

Хто стоїть за будівництвом на Львівській, 18-Б

За даними аналітичної системи Youcontrol, столичне ТОВ “Асма-Крим” було зареєстроване у лютому 2002 року. Керівницею компанії вказано Юлію Царенко. У 2020 році змінився учасник ТОВ “Асма-Крим” – контроль над компанією отримала АТ “ЗНВКІФ “Ю.Ді.Джи”.

ТОВ “Трест КМБ-3” (генеральний підрядник будівництва) було зареєстроване у жовтні 2015 року. Наразі ця компанія “прописана” в селі Білогородка Бучанського району Київської області. Її керівником є Павло Гавриляк, засновником та кінцевим бенефіціаром – мешканець села Бобриця того ж району Київщини Роман Іваненко. Він є депутатом Білогородської сільради Київської області від партії “Європейська Солідарність”. У 2015 році він балотувався в Київську облраду за списком “Самопомочі”, у 2019 році мав “зайти” замість членкині фракції Ольги Бабій до складу облради, але вона не склала свої повноваження до закінчення каденції. Іваненко також є одним зі співвласників та бенефіціаром ТОВ “Стандарт Девелопмент” – компанії забудовника проекту.

АТ “ЗНВКІФ “Ю.Ді.Джи” – це корпоративний інвестиційний фонд, через який в Україні здійснює свою діяльність австрійська компанія Urban Development Group, що входить до складу девелоперської групи Standard Development. Під її брендом на території Києва було реалізовано два проєкти – клубний будинок “Нагірний” (вул. Нагірна, 15, Шевченківський район) та ЖК “Campus” (вул. Нижньоключова,14, Солом’янський район).

Читайте: Депутаты Киевсовета проверят законность строительства ЖК “Campus” на территории КПИ

Разом з тим система Youcontrol пов’язує АТ “ЗНВКІФ “Ю.Ді.Джи” з т.зв. “групою родини Борт”. До складу цієї групи входить, зокрема, ТОВ “Українська бурова компанія”, яке веде розвідку і видобування природного газу, нафти та газового конденсату на Сарській ділянці Харківцівського нафтогазоконденсатного родовища. Ключовим особами даної групи є народний депутат України V-VII та поточного IX скликань Віталій Борт (у перших трьох каденціях представляв “Партію регіонів”, до поточного скликання парламенту був обраний від нині забороненої “ОПЗЖ”) та його дружина Ольга Борт. 

Як заявив KВ Роман Іваненко, він дійсно разом з Ольгою Борт є акціонером інвестиційного фонду UDG. ЖК “Chalet” реалізується компанією-забудовником ТОВ “Стандарт Девелопмент”, де Іваненко виступає бенефіціаром. Але ця компанія має ще інших співвласників-партнерів. Тому, на переконання Романа Іванченко, проект ЖК Chalet не є частиною т.зв. “групи родини Борт”.

Посаду директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року обіймає Олександр Свистунов. Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих. З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року цим департаментом керував вищезгаданий Петро Оленич (на колажі), який з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА та курує в Києві земельні та містобудівні питання.

Департаментом охорони культурної спадщини КМДА з 23 серпня 2023 року керує Марина Соловйова. На цій посаді вона змінила Ірину Черненко, яка виконувала обов’язки директора департаменту з 10 червня 2023 року. Діяльність даного структурного підрозділу столичної мерії з початку 2021 року контролює заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів (екссекретар столичної міськради, депутат діючого IX скликання Київради від “Євросолідарності”).

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Banner
QlU7mDx4