На Київщині поменшало народних обранців: у ході пленарного засідання позачергової 21-ої сесії Київської обласної ради VIІI скликання депутатський корпус вирішив призупинити повноваження восьми депутатів обраних від забороненої політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”. Ще на одного депутата “схудла” фракція “Батьківщина”, яка наразі визначається з кандидатом на звільнене крісло. Які нові обличчя очікують на депутатський корпус, чи зміниться робота ради та що передувало прийняттю таких рішень, – дізнавалася KВ.
Вигнання ОПЗЖ
Так, у вівторок, 17 жовтня, Київська обласна рада вирішила виключити зі складу ради таких депутатів від забороненої ОПЗЖ як Валерію Барановську, Тараса Ващішіна, Олександра Мутеля, Андрія Фещенка, Юрія Чередніченко, Ірину Швець, Олега Корбана та Валерія Ксьонзенка. Їх депутатські повноваження наразі вважаються припиненими.
“За” рішення проголосували загалом 56 депутатів, троє утримались. Проти виступив лише депутат від фракції “За майбутнє” Олександр Нігруца, що відмовився коментувати свою позицію кореспонденту KВ.
Фото: результати голосування
Ініціювала розгляд питання й подала відповідний проєкт рішення фракція “Європейська Солідарність”, зокрема, депутат Роман Титикало, який став автором проекту рішення. На його думку, виключення цих депутатів не має вплинути на подальшу роботу КОР.
“Ці депутати з’являлись на засіданнях ради і приймали участь в засіданнях комісій, однак, я вважаю, що їх виключення ніяк не змінить роботу ради. Депутатський корпус складається з 84-х депутатів, тож виключення 8-ми не стане перешкодою для здійснення покладених на нас повноважень. Замість них також ніхто новий зайти не зможе: їх повноваження не припинені, вони призупинені. Формально, вони досі депутати. Якщо навіть вони б написали заяви на складення повноважень, існує роз’яснення від ЦВК, яким зазначається, що нові депутати за списками ОПЗЖ заходити у склад ради не можуть”, – розповів Титикало.
Таке рішення здебільшого підтримують і представники інших політичних сил, зокрема, “Слуги народу”. Як розповів KВ депутат Вадим Геращенко, рішення необхідно було прийняте ще раніше.
“Особисто я голосував за це рішення, і ми всі розуміємо, що зараз відбувається. Це треба робити, і ми мали виключити цих депутатів ще раніше. Але також зазначу, що вони не здали мандати, це не їх персональне рішення, тому будемо діяти в межах чинного Законодавства”, – розповів КВ Вадим Геращенко.
Дев’ятий зниклий
Дев’ятим депутатом, чиї депутатські повноваження були достроково припинені, став депутат від “Батьківщини” Олександр Мартиновський. Рішення підтримали загалом 58 депутатів.
“Вважати повноваження депутата Київської обласної ради VIІI скликання Мартиновського О.В., обраного в багатомандатному виборчому окрузі по виборчому списку від Київської обласної організації політичної партії “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “БАТЬКІВЩИНА”, достроково припиненими”, – йдеться у рішенні.
Як розповів кореспонденту KВ депутат від “Батьківщини” Олександр Колодій, таке рішення прийнято на підставі прохання самого Мартиновського, який наразі має інші кар’єрні пріоритети. Фракція поповниться новим депутатом наступної черговості.
“З Олександром Мартиновським я спілкувався особисто, він сказав, що в нього зараз в пріоритеті його юридична і адвокатська діяльність. На жаль, він не може суміщати депутатство з юриспруденцією, тому прийняв таке рішення. Власне, це його свідоме рішення. Щодо його наступника, мали зареєструвати документи щодо депутата наступної черговості. Наскільки мені відомо, він зараз знаходиться на службі у ЗСУ, проте, він виявив бажання бути депутатом і буде писати відповідно заяву на обласну виборчу комісію. Мова йде про Григорія Боціона. ”, – розповів Колодій.
Боціон балотувався до Київської обласної ради 8-го скликання ще у 2020 році, однак, не зміг здобути перемогу на територіальному окрузі №2. На момент балотування був депутатом Рокитнянської районної ради (фракція ВО “Батьківщина) та головою постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів і цін, контролю за проведенням приватизації, економічних реформ та управління комунальною власністю района. Наразі, згідно даних аналітичної системи Youcontrol, є керівником й головним бухгалтером колективного сільськогосподарського підприємства “Україна” Вишгородського району.
Як раніше писала KВ, у Київській міській раді (КМР) зареєстровано проект рішення, яким пропонується заборонити займати керівні посади в Київраді депутатам, що пройшли у КМР по спискам чи були висунуті на мажоритарці від нині забороненої в Україні проросійської “Опозиційної платформи – За життя”. Йдеться про “стоп-лист” на посади голови, заступника голови – секретаря КМР, а також голови й заступників та секретарів постійних комісій. Це стосується дванадцятьох депутатів, що 2020 року увійшли до корпусу міськради столиці.
Фото: колаж КВ