Погляд у майбутнє: ексгубернатор Київщини Бно-Айріян презентував документальний фільм про сучасну освіту

Погляд у майбутнє: ексгубернатор Київщини Бно-Айріян презентував документальний фільм про сучасну освіту

У Києві 26 травня відбувся допрем’єрний показ другого фільму ексгубернатора Київщини Михайла Бно-Айріяна із серії проєкту “7 фільмів Бно-Айріяна”. Стрічка “2045: нова національна ідея” – перше в Україні повнометражне документальне кіно про систему освіти та навчальні тенденції в країні. Про зйомки фільму, його ідею і героїв, та що чекає на країну у 2045 році, як їй стати успішною – Михайло Бно-Айріян розповів журналістам.

Як передає кореспондент KV, 26 травня в кінотеатрі “Планета кіно” (ТРЦ “River Mall”) відбувся допрем’єрний показ другого фільму ексгубернатора КОДА Михайла Бно-Айріяна “2045: нова національна ідея”. 

Погляд у майбутнє: ексгубернатор Київщини Бно-Айріян презентував документальний фільм про сучасну освіту“Ще рік тому я не міг уявити, що буду стояти в кінотеатрі і представляти власний фільм. Перший фільм був про ковід, другий – про освіту. Освіта стосується кожного, не оминає жодної родини. Для мене освіта – це сакрально, адже саме вчителі і батьки дали мені все, що я маю – і знання, і любов до України”, – розповів під час презентації стрічки Бно-Айріян.

На відео: офіційний трейлер фільму 

За його словами, “7 фільмів Бно-Айріяна” – це сім великих розмов про те, що поряд, але про що, зазвичай, не говорять. 

“В Україні більше мільйона дітей ходять у дитсадки, більше чотирьох мільйонів учнів навчається у школах, півтора мільйона студентів у вузах і майже 800 тисяч спеціалістів працюють вихователями, педагогами та викладачами. У країні немає жодної людини, якої би не стосувалася тема освіти. Кожен побачить у цьому фільмі себе”, – говорить Михайло Бно-Айріян. 

Автор документальної срічки наголошує, що для нього важлива не лише тема освіти як такої, а й людей, які здобувають освіту.

“Мені важливо показати, де опиняється молодь, яка не бере від освіти нічого. І, навпаки, показати людей, які беруть від освіти все. 2045 – це погляд у майбутнє. Новітня українська школа має запрацювати. І в цей рік героїні нашого фільму семирічній Юлі (найменша дівчинка на афіші – ред. KV), яка цього навчального року пішла в школу у Верхньоторецькому на Донеччині буде 32 роки. І це буде молода успішна дівчина, яку навчали по-новому”, – акцентує автор. 

Погляд у майбутнє: ексгубернатор Київщини Бно-Айріян презентував документальний фільм про сучасну освіту

На фото: постер до фільму “2045: нова національна ідея”

Бно-Айріян зауважив, що разом із командою вони відзняли 75 годин (із них до фільму увійшло лише три години), об’їхавши всю Україну – від Львова до межі з тимчасово-окупованою територією ЛДНР. І, проїзджаючи десятки міст, їм вдалося поспілкувалися з сотнями учнів, студентів та працівників освітньої сфери у дитячих садках, міських і сільських школах та приватних і державних університетах. Потрапили до кадру і дитяча виправна колонія, кадетська гімназія та професійні технічні училища. 

Як пояснив Бно-Айріян, у фільмі разом із героями вони намагалися віднайти відповіді на важливі для кожного питання. Спілкувалися про те, як впроваджується освітня реформа і до чого може призвести закриття освітніх закладів в Україні. Крім того, обмірковували наскільки ефективною є “Нова українська школа” і чому вчителі отримують такі низькі зарплати. І взагалі – чи можуть вони виховати нове покоління успішних та щасливих українців, і чи має система освіти прививати правильні цінності та любов до країни.

І за словами автора, саме під час зустрічей з героями стала зрозумілою одна істина, що саме освіта може згуртувати навколо себе всю країну і зробити її по-справжньому сильною. 

“Якщо змінити підходи до освітнього процесу, якщо у центр освітньої політики поставити педагога, то сьогоднішні першачки у 2045 році стануть новим успішним поколінням, що змінить країну та зробить її набагато сильнішою. Ось яка має бути нова національна ідея”, – пояснює Михайло Бно-Айріян, яку ідею намагався вкласти в цей фільм. 

Також він додав що у фільмі, окрім освітян і та учнівсько-студентської молоді, знялися лідер гурту “Антитіла”, амбасадор ЮНІСЕФ Тарас Тополя та Віктор Бронюк – лідер гурту “ТІК”, випускник Вінницького педуніверситету (за фахом вчитель історії).

До створення фільму також долучились відомі науковці та лідери громадської думки в освітній сфері. Серед них – керівник Секретаріату національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова, голова ГС “Освіторія”, засновниця премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин, найкращий вчитель України у 2020 році Олександр Жук, ректор “Львівської політехніки” Юрій Бобало, почесний президент “Українського католицького університету” Владика Борис Гудзяк та багато інших. 

Нагадуємо, що перший фільм “Covid-19: Вихід з червоної зони” ексголова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян презентував в мережі 5 грудня 2020 року і набрав понад мільйон переглядів  на офіційному каналі проєкту “7 фільмів Бно-Айріяна” в Youtube. Стрічка стала першим повнометражним документальним фільмом в Україні, присвячена пандемії і локдауну. 

Читайте: Власть должна опомниться: экс-губернатор Киевщины Бно-Айриян снял фильм о пандемии Covid-19 в Украине

Як раніше повідомляла KV, Бно-Айріян – не перший екс-губернатор Київщини, який після звільнення з посади очільника Київської ОДА, взявся за освоєння YouTube. У минулому році ексгубернатор Київщини, ексдепутат Київоблради Олександр Горган за підтримки підприємців, освітніх онлайн-і оффлайн-платформ запустив проєкт БАZA, де в форматі відео переказував відомі і не дуже книги, присвячені особистісному зростанню і підвищенню ефективності.

Читайте: Александр Горган презентовал видеоблог о книгах по личностному росту

Фото: коллаж KV, із архіву Бно-Айріяна

КиевVласть

Автор:
Игорь Дармостук, Инна Михно
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4