Небайдужі кияни просять мера Києва Віталія Кличка врятувати від руйнації зсувонебезпечну ділянку Кловського схилу, що розташована між житловими будинками по Мечникова 7а, 7 та 14 а також провулку Марьяненка, 14 в Печерському районі столиці. Кажуть, у теперішньому стані вона загрожує життю та майну мешканців навколишніх будинків.
Про це KВ стало відомо зі звернення ГО “Не мовчи” на адресу Київського міського голови Віталія Кличка від 17 березня 2023 року.
Також активісти направили відповідне звернення на ім’я голови Печерської РДА Наталії Кондрашової та голові Київської міської прокуратури Роману Нагальнюку.
“Ми, небайдужі активні представники територіальної громади міста Києва глибоко занепокоєні ситуацією, яка склалася навколо зсувонебезпечного схилу між житловими будинками №7 та 7А по вулиці Мечникова, а також №14 на провулку Мар’яненка №14 у Печерському районі міста Києва, що становить загрозу життю та здоров’ю багатьох мешканців та гостей столиці”, – йдеться у повідомленні.
Активісти наголошують, що у серпні 2016 року на вказаній земельній ділянці вже відбулася техногенна катастрофа – прорив трубопроводу спричинив зсув грунтів.
“Внаслідок прориву трубопроводу на пагорбі в районі провулку Маряненка та вулиці Кості Гордієнка відбувався зсув грунту до вулиці Мечникова, внаслідок чого відбулося руйнування господарчих споруд і зміщення великої кількості шарогрунту на прибудинкову територію житлових будинків №7 та 7а по вул. Мечникова, балансоутримувачем якої був та є нині ТОВ “Будінформ”. Розслідування причин техногенної катастрофи показало, що стан схилу Кловського яру Печерському районі міста Києва є аварійнонебезпечним та потребує невідкладних заходів щодо запобігання повторення техногенної катастрофи”, – йдеться у зверненні.
Активісти наголошують, що 22 січня 2019 року комісією з екологічної безпеки Печерської РДА було встановлено, що вказана ділянка є зоною небезпечних геологічних процесів.
“Зокрема тут на глибині до 1 метра простежуються прояви лінійної ерозії грунтів по рельєфу ділянки схилу внаслідок розмиву тимчасовими водотоками в період значних дощових опадів та аварійних втрат з водогінних мереж. Тут спостерігається явище “п’яний ліс”, що свідчить про прояв зсувів у минулі роки”, – зазначають активісти з посиланням на висновки ДП “Державно науково-дослідний інститут будконструкцій та КП “Спеціалізоване управління протизсувних та підземних робіт”.
Рух землі на ділянці біля будинків Мечникова 7 та 7А активісти пов’язують з порушенням правил експлуатації дренажних споруд та дощестоків і неналежним технічним станом дощової каналізації і системи водовідведення Кловського схилу.
“Прибудинкові території житлових будинків №7 та 14 на провулку Івана Мар’яненка не забезпечені належним захистом від накопичення поверхневих стоків, що викликає розвиток ерозійних процесів по схилу вбік вулиці Мечникова до будинків №7 та 9”, – зазначено у зверненні.
Запобігти катастрофі та зберегти майно та життя мешканців навколишніх будинків на думку активістів ГО “Не мовчи” можна, примусивши балансоутримувача та землекористувача ТОВ “Будінформ” провести роботи з ремонту дощової каналізації та забезпечення правильного водовідведення.
Для запобігання техногенним катастрофам кияни просять мера та голову Печерської РДА негайно звернутися до землекористувача та зобов’язати ТОВ “Будінформ” збудувати підпорну стіну, а також відремонтувати водостоки, які мають забезпечити належне водовідведення і запобігти повторенню катастрофи.
Нагадаємо, про те, що схил Кловського узвозу в районі вулиці Мечникова 7-А може в будь-який момент зсунутися, раніше повідомляли фахівці ДП “Державного науково-дослідний інститут будівельних конструкцій”. Якщо це станеться – трагедія торкнеться мешканців багатоповерхівок та пацієнтів Олександрівської лікарні.
За їхніми словами, технічний стан підпірної стіни з боку будинку по вул. Мечникова взагалі непридатний для безпечної експлуатації, а покращити ситуацію може закінчення монтажу зливової каналізації та монтаж дренажних колодязів для схилу.
Фото: Facebook