Всеукраїнський молодіжний рух “Let’s do it Ukraine” запрошує доєднатися до їхнього проєкту “Національна мапа пунктів прийому вторинної сировини”. Активісти розробили платформу, де можна не тільки дізнатися, куди здавати вторинні відходи, а й отримати корисну інформацію: як правильно сортувати сміття, основні типи пакування, що означає те чи інше маркування на пластику.
Про це KВ стало відомо з повідомлення КМДА.
На сайті проєкту “Національна мапа пунктів прийому вторинної сировини” є інструкція, як правильно сортувати метал, пластик, папір, скло, тетра-паки, небезпечні відходи, органіку та що не можна викидати в сміттєвий бак. Проєкт допомагає легше організувати логістику вторинної сировини: шукати, відмічати/видаляти пункти прийому, здавати сировину. До того ж, на мапу можна самостійно додавати наявні пункти прийому вторсировини, яких немає на карті.
“Кожна точка на карті містить актуальні дані про години роботи, адресу, контактний телефон, що саме приймають, у якому стані та інші деталі. Важливо, що окремі сортувальні баки на платформі не позначають, лише пункти, в яких є адреса та контактний телефон. За задумом організаторів проєкту, до 2023 року на платформі має з’явитися мережа точок, яка повністю покриє Україну: від великих міст до маленьких селищ”, – йдеться у повідомленні.
Організатори проєкту – громадська організація Всеукраїнський молодіжний рух “Let’s do it Ukraine” спільно з “Міжнародним молодіжним рухом “School Recycling World”. Проєкт відбувається в рамках реалізації довгострокового всеукраїнського проєкту “Чисті пляжі разом!” за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру.
Нагадаємо, КП “Київкомунсервіс” засновано Київрадою та зареєстровано у 2005 році. Статутний капітал – 14,19 млн. гривень. Директор із 27 липня 2017 року – Максим Ляшкевич.
КП “Київкомунсервіс” забезпечує вивезення побутових відходів у всіх районах Києва. Договір на надання послуги з вивезення побутових відходів столиці було укладено між КП “Київкомунсервіс” та Київською міськдержадміністрацією (КМДА) до кінця 2024 року. Публічна угода на вивезення у Києві побутових відходів була опублікована на сайті КП “Київкомунсервіс” та в газеті “Хрещатик” 8 червня 2018 року.
КП “Київкомунсервіс” здійснює вивіз побутових відходів з усіх районів столиці за допомогою шести компаній-підрядників: ПрАТ “Київспецтранс”, ТОВ “Селтік”, ТОВ “Спецкомунтехніка”, ДП “Фірма “Альтфатер Київ”, ТОВ “Крамар Рисайклінг” та ТОВ “Фірма “Власник-Роз”.
КП “Київкомунсервіс” підпорядковано Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА на чолі із Дмитром Науменком. Напрямок ЖКГ у столиці займається заступником голови КМДА Петром Пантелеєвим.
Нагадаємо, 19 травня у Києві відновила роботу станція сортування сміття “Україна без сміття”. Через війну на станції сортування сміття змінився графік роботи та перелік відходів, які приймаються на переробку.
Читайте: Станція сортування сміття в Києві відновлює роботу (оновлений графік)
Фото: відкриті джерела