Активісти запідозрили корупційні схеми на ярмарках Києва, громадська рада при КМДА вимагає перевірки (відео)

Активісти запідозрили корупційні схеми на ярмарках Києва, громадська рада при КМДА вимагає перевірки (відео)

Навколо столичних ярмарків продовжуються скандали. Наприкінці березня активісти двох громадських організацій провели інспекцію на ярмарках Києва та висунули низку гучних звинувачень на адресу столичної влади на засіданні громадської ради при КМДА. За результатами обговорень рада ініціювала повторне звернення із закликом таки здійснити громадську експертизу діяльності Департаменту промисловості та розвитку підприємництва та підпорядкованому КП  “Світоч”, яке займаеться проведенням ярмаркових заходів та сезонною торгівлею в місті Києві. 

Про це КВ дізналася з повідомлення ГО “Бюро по боротьбі з екологічними злочинами”*.

З нашого боку активно виносилась на обговорення, зокрема, проблема наявності сміттєзвалищ та корупції на ярмарках. Три години пустого спілкування. Бюрократія бере верх. Коли починаєш закидувати реальними фактами правопорушень, — тебе ледь не виганяють із зали, або самі виходять, бо слухати про сміття на столичних вулицях нікому не хочеться. Отак і виходить, що Громадська Рада існує, але результат її діяльності — сумнівний, невидимий і нікому незрозумілий”, – йдеться у повідомленні. 

Засідання громадської ради, звідки представників організації намагалися вигнати, відбулося 20 березня.

Активісти заявили, що здійснили рейд місцевими ярмарками і виявили численні порушення з боку організаторів.

“Комунальне підприємство КМДА має брати 350 гривень за місце, але кожний продавець, в мене є відео, платить 600 гривень за кожну свою точку. Як це називається? Ми про це заявляємо вже дуже давно”, – говорить активіст.

У коментарі КВ пресслужба ГО “Бюро по боротьбі з екологічними злочинами” заявила про масштабні порушення та непрозорість в організації ярмарків у Києві. 

“Підприємці на власні очі не бачили схем розміщення торгових точок на ярмарках. Оплата здійснюється хаотично трьома різними способами: на картку КП «Світоч», готівкою, в системі цифрових платежів. Ми виявили лише 10% оплат із вказаним місцем торгової точки на Схемі розміщення ярмарки. Підприємці на “ринку Загреб” або, наприклад, на вул. Ревуцького, розміщуються з різним товаром всупереч визначеній Схемі та санітарним правилам. Окремо торгують з авто, яких немає на Схемі розміщення ярмарки, а інспекція з паркування збирає готівку і передає наглядачу за ринком. Потім приїздить “касир” для збору необлікованих коштів разом із наглядачем по ринку, а за ним приїздить представник КП «Світоч» із планшетом, якщо їм повідомляють про проблеми. На засіданні Громадської ради нашу пропозицію ліквідувати КП Світоч — не взяли до уваги”, – повідомили в ГО “Бюро по боротьбі з екологічними злочинами”. 

Також повідомляється, що голова Громадської ради Геннадій Кривошея ще торік підіймав питання, однак жодної реакції від КМДА не було. Також активісти ГО поскаржилися на спроби заблокувати розголос ситуації. 

“Найвагомішою проблемою є відмова КМДА в проведенні громадської експертизи діяльності власного Департаменту промисловості та розвитку підприємництва. Ми навідались нещодавно в цей департамент, вони викликали на нас поліцію. Натомість Нацполіція відкрила кримінальне провадження проти посадовців за ст. 366 ККУ. Ми маємо на меті змусити слідчі органи довести справу до кінця. А Кличко має відреагувати на тотальну корупцію з ярмарками, – говорять в “Бюро”.

Цікаво, що Громадська рада при КМДА подала 26 березня офіційну заяву на проведення громадської експертизи діяльності Департаменту промисловості та розвитку підприємництва та підпорядкованоиу йому КП  “Світоч”, яке займаеться проведенням ярмаркових заходів та сезонною торгівлею в місті Києві. Причиною стали численні звернення від ГО “Ренесанс” та ГО “Бюро по боротьбі з корупцією” у зв’язку з підозрами на корупційні дії посадовців при оформленні документів на торгівлю. 

“Віктор Глеба (ексзаступник головного архітектора (2004-2008 рр.) м. Києва, – прим. КВ) під час засідання Громадської ради повідомив про невідповідність схем розміщення торговельних об’єктів на ярмарках їхньому фактичному розташуванню, наголосив на необхідності перевірки фінансової звітності комунальних підприємств та кількості торгових місць на сезонних торговельних майданчиках і ярмарках Києва. 21 січня 2025 року на своїй сторінці у Facebook він опублікував відео і фото ярмаркового майданчика поблизу музею Марії Заньковецької на вул. Велика Васильківська, вказавши на порушення у сфері сезонної торгівлі”, – йдеться у документі. 

Своєю чергою Департамент промисловості та розвитку підприємництва відмовив у проведенні громадської експертизи, посилаючись на те, що “порядком не передбачено проведення громадської експертизи комунальних підприємств”. Також підкреслено, що «в Департаменту відсутні підстави для вжиття відповідних організаційних заходів для проведення громадської експертизи».

У доповнення до заяв активістів, Віктор Глеба заявив, що містом “править мафія”, а ярмарками керують так звані “смотрящі”. 

Антисанітарія, збір необлікованої готівки, перерахування на картку від осіб, які не знають навіть про Схему розміщення торгових точок“, — розповів Глеба.

За його словами, “Бюро по боротьбі з екологічними злочинами” опублікувало докази, на яких ймовірно, зафіксовано передачу готівки особам у формі.

Активісти запідозрили корупційні схеми на ярмарках Києва, громадська рада при КМДА вимагає перевірки (відео)

Активісти наполягають на повній реформі системи організації ярмарків у Києві та  перевірці діяльності КП Світоч, що відповідае за організацію ярмарків.

“За один день ярмарки по 10 районах столиці приносять 1 млн гривень, який йде в кишеню банді рішал від торгівельної мафії… Спроба залишити 1 комунальне підприємство, яке краде гроші з бюджету – це кришувати перекупників на корупційній схемі ярмаркової діяльності за класифікатором “виставкова діяльність” по КВЕДам”, – заявляє Глеба.

Нагадаємо, ще у січні активісти закликали мера Києва Віталія Кличка, керівника КМВА Тимура Ткаченка, голову Громадської ради при КМДА Геннадія Кривошею здійснити перевірку та проконтролювати звітність ярмаркової діяльності.

Активісти запідозрили корупційні схеми на ярмарках Києва, громадська рада при КМДА вимагає перевірки (відео)

Нагадаємо також, як раніше повідомляла КВ, в Оболонському районі, на вулиці Героїв Дніпра, фахівці КП «Київблагоустрій» демонтували 9 тимчасових споруд, у яких закінчився термін дії дозвільної документації. Роботи виконані на підставі доручення Департамент територіального контролю міста Києва.

Читайте: У столиці запровадили онлайн-реєстрацію для участі в міських ярмарках

* ГО “Бюро по боротьбі з екологічними злочинами” (код ЄДРПОУ: 43704692).

Фото та відео: Facebook ГО “Бюро по боротьбі з екологічними злочинами”, Віктора Глеби

КиївВлада

Вероніка Злацька

 

Рекомендуємо до перегляду
“Нові правила гри” чи юридична колізія: Київрада змінює Порядок розгляду земельних питань
“Нові правила гри” чи юридична колізія: Київрада змінює Порядок розгляду земельних питань
15:00 На фоні вручення підозр у резонансній справі щодо земельних махінацій у столиці Київрада вирішила зайнятися впровадженням нового Порядку розгляду проєктів рішень щодо відведення…
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Обухів
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Обухів
09:00 У березні 2025 року загальна вартість замовлень Обухова сягла 26,6 млн гривень. Чверть цих коштів спрямували на прибирання міста та викошування газонів до…
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
09:00 Столичні правоохоронці зацікавилися відведенням 1,23 га землі на вул. Оноре де Бальзака 68/18 (Троєщина) в оренду ТОВ “Гарант Проф Інвест” під житлову забудову.…
Banner
QlU7mDx4