АМКУ порушив справу проти групи “Інтерпайп” Пінчука за необґрунтовано високі ціни

АМКУ порушив справу проти групи “Інтерпайп” Пінчука за необґрунтовано високі ціни

Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справу проти бізнес-групи “Інтерпайп” олігарха Віктора Пінчука (на фото). Комітет це зробив за ознаками вчинення нею порушень законодавства про захист економічної конкуренції – “у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку первинної реалізації товару”.


Про це KВ стало відомо з повідомлення АМКУ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Згідно повідомлення від 25 листопада 2022 року, Антимонопольний комітет України розпочав 23 листопада 2022 року “справу проти Групи ІНТЕРПАЙП (до якої входять ТОВ “ІНТЕРПАЙП УКРАЇНА” і ПрАТ “ІНТЕРПАЙП НТЗ”) за ознаками вчинення нею порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку первинної реалізації товару”.


У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні інформація щодо резидентів України в частині, що стосується уточнення виду діяльності не оприлюднюється до завершення воєнного стану в Україні – тож АМКУ не надав подробиць щодо якого саме товару йде мова в контексті справи проти групи “Інтерпайп”, котра належить олігарху Віктору Пінчуку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


В релізі Антимонопольного комітете сказано, що “ознаки порушень полягають у необґрунтованому підвищенні цін на товар, а також у встановленні компаніями Групи різних умов до рівнозначних угод з покупцями товару без обґрунтованих на це причин.

Комітет встановив, що Група ІНТЕРПАЙП має ознаки монопольного (домінуючого) становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації товару”.


“Проаналізувавши цінову поведінку Групи ІНТЕРПАЙП, Комітет, на момент відкриття справи, не виявив об’єктивних причин (чинників), що могли б бути причиною підвищення цін на товар Групи впродовж досліджуваного періоду. Крім того, Комітет не виявив залежності між динамікою відпускних цін на товар та складовими їх собівартості, зокрема – зміни вартості заготовки, зміни заробітних плат тощо. Також у договорах ТОВ “ІНТЕРПАЙП УКРАЇНА” Комітет не виявив взаємозв’язку між кількістю товару, закупленого різними покупцями, та його ціною при інших однакових умовах договору”, – йдеться у повідомленні антимонопольників. 


Читайте: Инвестиционный хаос: суд попросил Киевсовет не выдумывать и заплатить компании олигарха Пинчука 27,3 млн гривен из городского бюджета


Фото: “Бізнес.Цензор”


КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Banner
QlU7mDx4