Кабінет міністрів України (КМУ) підвищив оплату праці за виконання суспільно корисних робіт у рамках проекту “Армія відновлення” у півтора рази – до 10 тис. 50 гривень. Виплати прив’язані до розміру мінімальної заробітної плати; максимальна виплата за такі роботи становитиме півтори “мінімалки”.
Про це KВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі за підсумками засідання КМУ під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 27 жовтня 2023 року.
Згідно повідомлення, оплата за виконання суспільно корисних робіт за відпрацьований повний місяць збільшується з 6700 гривень до 10 050 гривень.
Враховуючи збільшення розміру мінімальної зарплати, від 1 січня 2024 року оплата зросте до 10 тис. 650 гривень, від 1 квітня – до 12 тис. гривень.
В уряді нагадують, що види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Керівництво областей визначає, які роботи потрібні в регіоні, повідомляє про це Центр зайнятості, який пропонує безробітним, що стоять на обліку в центрі, долучитись до виконання таких робіт. З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт.
Найчастіше безробітних залучають до таких робіт як допомога громадянам, що постраждали внаслідок бойових дій; розвантаження, фасування та доставка гуманітарної допомоги; плетіння маскувальних сіток, консервування продукції для потреб ЗСУ, пошиття одягу та ремонту військової амуніції; допомога з догляду за пораненими військовослужбовцями в медзакладах. Один з найчастіше затребуваних видів робіт – розбір завалів, відновлення житлових будинків та приміщень, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, які пошкоджені в результаті бойових дій чи обстрілів. Крім цього, “Армія відновлення” займається облаштуванням та укріпленням блокпостів, підвальних приміщень під укриття, будівництвом захисних споруд цивільного захисту, а також заготівлею дров для потреб військових та населення.
За офіційними даними, станом на серпень 2023 року до виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту “Армія відновлення” були залучені 48 тис. безробітних українців, які сукупно заробили на той час 305 млн гривень. За майже рік дії цього проекту до таких робіт було залучено вже понад 62 тисячі безробітних в 19 регіонах.
“Проект “Армія відновлення”, запущений урядом восени минулого року, працює у 19 регіонах. Серед найбільш активних учасників проекту, зокрема, Київська область.
Читайте: Понад 5 тисяч безробітних доєдналися до відбудови Київщини в рамках “Армії відновлення”
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел