Біля Золотих воріт 3 грудня відкриють інсталяцію у формі великого ключа під назвою «Ключ Києва». Він зібраний із тисяч ключів від домівок киян та символізує доступ до міста, вплив на його розвиток, комфортність, доступність для всіх громадян, у тому числі для наших захисників, які після участі в бойових діях отримали інвалідність.
Про це, як передає КВ, йдеться повідомленні на Facebook – сторінці співзасновниці ГО “ГР «Почайна» Аннабелли Моріної.
«Ми, митці – волонтери «група XII», завершили Ключ Києва. Він створений близько з 12 тисяч ключів киян, його буде встановлено на Золотих воротах, біля головної брами стародавнього Києва – зі сторони метро, саме там, де був вхід в місто», – йдеться в дописі.
Моріна зауважила, що Ключ Києва – це доступ до міста самих містян, їх безпосредній вплив на його розвиток, комфортність, доступність для всіх громадян, у тому числі для наших захисників, які після участі в бойових діях отримали інвалідність.
«Але ж сьогодні Київ зовсім не дружній для тих, хто за нього бився, в ньому нуль інклюзивних вокзалів і аж чотири інклюзивні зупинки громадського транспорту. Неінклюзивність, недоступність Києва – одна з багатьох його проблем. Саме тому Ключ Києва – це влада громади над своїм містом», – зазначила вона.
У вівторок, 3 грудня, в Міжнародний день людей з особливими потребами, о 12.00 біля Золотих воріт Ключем Києва відкриють символічну Браму доступу до міста.
“Нашими Ключниками, тими, хто відкриває Браму доступу до міста будуть військовослужбовці, які стали маломобільними внаслідок війни”, – додала активістка.
О 12.00 3 грудня 2024 року брама Золотих воріт буде відкрита для містян протягом півгодини і коже зможе пройти пам’яткою зі сторони метро «Золоті ворота» та вийти крізь підняту герсу на Ярославів вал.
Музичний супровід встановлення Ключа Києва та відкриття Брами доступу здійснюватиме Зразково-показовий оркестр ЗСУ. Також всередині Брами відбудеться концерт фолькльорних колективів і виступить співачка Леся Рой з піснею «Золоті ворота».
Святкове відкриття здійснюється мистецькою групою XII за підтримки Національного заповідника «Софія Київська», ГО «Спілка поранених військових, Olya Bondarchuk Управління культури Оболонської РДА.
Читайте: Музей на Поштовій – питання національної безпеки
Фото: epochtimes, Facebook Аннабелли Моріної
КиївВлада