Одним з фундаментів успішної регуляторної політики є свідома й активна участь громадян. Однак, рівень впливу громадськості на регуляторні органи України доволі низький. Таку ситуацію може виправити сама громадськість.
Про це в інтерв’ю KВ повідомив директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Володимир Костіков.
“Активність громадськості у впливі на діяльність регуляторних органів та прийняття ними певних рішень залишається дуже низькою. Переважна більшість підприємців Києва, через брак часу чи ресурсу, чи обізнаності, не користуються можливістю впливати на прийняття владою рішень правовим шляхом”, – заявив Костіков.
На думку директора Департаменту, часто суб’єкти господарювання намагаються вплинути на регуляторну політику влади не до, а вже після прийняття рішень, що здебільшого відбувається у судовому порядку.
“Таким чином етап, коли громадськість може долучитися до обговорення і внести свої зміни, не має достатньої уваги. Але регуляторна політика не є лише обов’язком для державної влади, вона передбачає і базується на свідомій та активній участі громадян, суб’єктів господарювання та їхніх об’єднань”, – додав Костіков.
Подивитись проекти регуляторних рішень та прийняти участь в їх обговоренні може кожен громадянин. Знайти їх можна на офіційному сайти КМДА за посиланням.
Як раніше писала KВ, тільки навесні 2023 року влада констатувала відчутне відновлення в столиці економічної активності суб’єктів господарювання. На тлі блекаутів, податкових змін та зростання тарифів, з найбільшими складнощами стикається малий та середній бізнес Києва. Що робить влада для покращення бізнесового клімату, та як участь у обговоренні регуляторної політики столиці може спростити життя підприємцям та громаді, KВ розпитала директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Володимира Костікова.
Фото: Євген Лоюк