КП “Виробниче управління комунального господарства” планувало встановити флагшток Державного Прапору України на території Книшового меморіального паркового комплексу в Борисполі. Проте після розголосу в ЗМІ доцільності цієї закупівлі було вирішено відмінити торги. Однак від самої ідеї встановлення флагштоку не відмовилися, а збудувати його на кошти благодійників і вже за 800 тис. гривень, а не 5 млн гривень як планувалося до цього.
Про це KВ стало відомо з оголошення в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
16 червня КП “Виробниче управління комунального господарства” оголосило тендер на закупівлю послуг з будівництва споруди флагштоку Державного Прапору України на території Книшового меморіального паркового комплексу по вул. Київський Шлях, 33-Б в м. Бориспіль.
Флагшток планувалося побудувати до 20 серпня, однак, після розголосу в ЗМІ доцільності цієї закупівлі було вирішено відмінити торги через “відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг”.
Зазначимо, керівниця патронатної служби Бориспільського міського голови Тетяна Лупаїна повідомила, що Бориспіль — транзитне місто, через яке їдуть військові захищати територіальну цілісність України. Тому державний прапор, що майорить над містом, — те, що зміцнює їх дух та додає сил і віри в перемогу.
За словами Тетяни Лупаїної, оголошений тендер на 5 млн гривень буде скасовано, адже він був “опублікований поспішно”. Незабаром буде оголошено новий тендер, тепер уже на закупівлю флагштоку, на суму близько 800 тис. гривень. Саме цю суму вже вдалося зібрати на благодійний рахунок, відкритий комунального підприємства.
Нагадаємо, з початку повномасштабної війни столичні райдержадміністрації та підпорядковані їм навчальні заклади замовили для укриттів різноманітного обладнання та приладдя майже на 50 млн гривень. Поруч з життєво необхідними речами у районних владних кабінетах примудряються робити дуже неоднозначні замовлення. Серед них електросковорідка та піч за понад мільйон гривень, овочерізки по 130 тис. гривень за кожну, три сотні барабанів, електропривід для жалюзі, веб-камери, телевізори та майже півтони гірчиці. Найбільш “цікаві” закупівлі були зроблені для укриттів закладів освіти Дніпровського району столиці, керівництво якого нічого не бентежило, аж поки такі покупки не почали набувати розголосу.
Читайте: І сміх, і гріх: ТОП-10 химерних закупівель для столичних укриттів
Фото: Укрінформ