Боррель: Перший транш від заморожених росактивів Україна отримає за тиждень

Боррель: Перший транш від заморожених росактивів Україна отримає за тиждень

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель (на фото) прогнозує, що наступного тижня Україна отримає 2,5 млрд євро з непередбачених доходів від заморожених російських активів.

Про це КВ дізналася з повідомлення “Інтерфакс-Україна” (агентство посилається на слова Борреля, сказані ним перед початком засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.

“У нас є доходи від заморожених активів, і ми маємо шукати спосіб їх використання, уникаючи будь-яких блокувань. У нас є процес, що дозволяє зробити це швидко. Перший транш грошей надійде наступного тижня, у липні. Другий – через місяць. Ці гроші треба використати. І у нас є юридична процедура, що дозволяє уникнути будь-яких блокувань”, – заявив Боррель.

Відповідаючи на уточнювальне запитання журналістів про суму, яку Україна отримає наступного тижня, високий представник сказав, що це буде 2,5 млрд євро.

Водночас він висловив переконання, що необхідно уникнути можливого блокування цього рішення з боку деяких країн – членів ЄС: “Ми не повинні допустити, щоб це могло статися з російськими доходами. І ми маємо рішення, яке сьогодні виносимо на обговорення. Україні потрібно більше допомоги, і потрібно більше допомоги зараз. І я сподіваюся, що міністри підтримають пропозицію, яку ми маємо”.

Він також констатував, що Саміт миру, який нещодавно відбувся у Швейцарії, “відкрив дипломатичний шлях”, але “відповідь Путіна, який їде до Північної Кореї, який мандрує скрізь, де він може отримати зброю”, свідчить про те, що це – “явно підготовка до довгої війни”. 

“З нашого боку дипломатичний шлях має продовжувати працювати, але ми маємо збільшити нашу підтримку України”, – наголосив високий представник ЄС.

Читайте: Рада ЄС ухвалила 14-й пакет санкцій стосовно росії

Фото: Politico

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Рекомендуємо до перегляду
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
14:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери, для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 українські…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
09:00 В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була…
Banner
QlU7mDx4