Кабінет міністрів прийняв порядок та умови отримання п’ятьма українськими містами грошей на відновлення критичної інфраструктури. Відновлення буде фінансуватися коштом позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку, а конкретним громадам підуть як субвенція від українського уряду.
Про це KВ стало відомо з прийнятої 15 листопада 2022 року на засіданні Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля постанови №1279 “Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення обʼєктів критичної інфраструктури в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту “Проект розвитку міської інфраструктури – 2”.
Згідно постанови, понад 1,66 млрд гривень розподілять п’яти постраждалим містам таким чином:
-
Харкову – 1,14 млрд гривень;
-
Миколаєву – 311 млн гривень;
-
Броварам – 91,8 млн гривень;
-
Кременчуку – 59,8 млн гривень;
-
Житомиру – 58,8 млн гривень.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
“Ухвалене рішення дозволить громадам відновити та модернізувати пошкоджені об’єкти, зокрема підприємств водопостачання, водовідведення, теплопостачання та поводження з відходами. Це своєю чергою сприятиме наданню споживачам якісних житлово-комунальних послуг”, – прокоментував урядове рішення виконувач обов’язків міністра розвитку громад і територій Василь Лозинський.
Як інформувала KВ, на засіданні 15 листопада Кабінет міністрів також постановив змінити порядок соціального і правового захисту звільнених з російського полону оборонців та родин бранців кремля.
Позбавлені свободи внаслідок агресії рф особи зможуть отримувати 100 тис. гривень щорічно під час перебування у полоні та 100 тис. гривень одноразово після звільнення. Крім того, у разі смерті такої особи передбачена одноразова фінпідтримка її сім’ї від держави 100 тис. гривень.
Читайте: Уряд вдосконалив соціальний захист звільнених з полону оборонців
Фото: Урядовий портал