За оновленими даними прогнозу Укргідрометцентру, забруднена вода з Десни орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня. Фахівці запевняють, що наразі у відібраних пробах питної води в контрольних точках централізованого водопостачання Києва перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками не виявлені.
Про це КВ дізналася з повідомлення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля).
“Якщо якість води погіршиться, ПрАТ «АК «Київводоканал» готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Але наголошуємо, що на сьогодні такі ризики відсутні”, – сказано в повідомленні.
Вказується, що Лабораторії Держводагентства, ДЕІ та Київського міського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ регулярно проводять посилений моніторинг вод Сейму та Десни, у тому числі і в районі питних водозаборів столиці.
“Наразі у відібраних пробах питної води в контрольних точках централізованого водопостачання міста Києва перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками – не виявлені”, – запевняють фахівці.
Міндовкілля також інформує, що у річах Сейм та Десна перевищень пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.
У річці Сейм у Сумській та Чернігівській області поступово відбувається покращення ситуації, вміст розчиненого кисню повільно зростає, проте все ще знаходиться нижче норми.
За останню добу Держпродспоживслужби спільно з ДЕІ та місцевими органами влади на території м.Чернігів зібрали та утилізували 25 кг загиблої риби. На Сумщині випадків замору риби не фіксується.
Читайте: На річках Сейм та Десна фіксується покращення якості води та зменшення забруднення
Фото: з відкритих джерел
Олексій Ігнатьєв