Будь-яке публічне вшанування письменника Булгакова є пропагандою російської імперської політики

Будь-яке публічне вшанування письменника Булгакова є пропагандою російської імперської політики

За рішенням комісії Українського інституту національної пам’яті (УІНП) використання імені Булгакова в топоніміці та будь-яке його публічне вшанування є пропагандою російської імперської політики. Подальше застосування його імені в назвах географічних об’єктів та юридичних осіб вважається ворожою пропагандою. Логічно постає питання щодо музею Булгакова на столичному Андріївському узвозі, який фінансується з бюджету Києва (і фактично курується Музеєм історії Києва).

Про рішення комісії KВ дізналася з опублікованого на сайті УІНП “Фахового висновку щодо належності об’єктів (географічних об’єктів, назв юридичних осіб, пам’ятників та пам’ятних знаків), присвячених російському письменнику М. А. Булгакову (1891-1940) до символіки російської імперської політики”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зокрема у висновку зазначено, що Михайло Булгаков упереджено й виразно негативно ставився до всього українського – українців, їхньої мови, культури, права на власну державу тощо, а його творчість безпосередньо пов’язана з глорифікацією російської імперської політики та неприхованою українофобією.

“Присвоєння його імені географічним об’єктам, назвам юридичних осіб, об’єктам топонімії, а також встановлення на його честь пам’ятників та пам’ятних знаків в Україні було втіленням русифікації– складової російської імперської політики, спрямованої на нав’язування використання російської мови, пропагування російської культури як вищих, порівняно з іншими національними мовами та культурами, витіснення з ужитку української мови, звуження українського культурного та інформаційного простору”, – зауважили експерти.

У висновку експертної комісії резюмували, що “об’єкти (географічні об’єкти, назви юридичних осіб, пам’ятники та пам’ятні знаки), присвячені російському письменнику М. А. Булгакову (1891–1940), (…)  містять символіку російської імперської політики, а подальше використання імені М. А. Булгакова у назвах географічних об’єктів та юридичних осіб, перебування у публічному просторі встановлених на його честь пам’ятників, пам’ятних знаків є пропагандою російської імперської політики”.

Зауважимо, що в Києві за адресою Андріївський узвіз, 13, досі існує Літературно-меморіальний музей М. Булгакова. Музей було засновано і відкрито для відвідувачів 1989 року як філію Музею історії міста Києва. 

Нагадаємо, у листопаді 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики підняло питання про виключення музею Булгакова з реєстру пам’яток національного значення з можливим перенесенням його до реєстру об’єктів місцевого значення.

Читайте: Музей Булгакова у Києві можуть виключити з переліку національних пам’яток

Як інформувала KВ, ще  у серпні 2022 року Секретаріат Національної спілки письменників України заявив про недопустимість функціонування в Києві музею Булгакова. Замість нього запропонували створити музей видатного українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав у цьому будинку до 1906 року.

Читайте: Спілка письменників ініціює закриття музею Булгакова в Києві

Також у серпні 2022 року у Києві з будівлі “жовтого” корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка активісти демонтували меморіальну дошку Булгакову. Дошку зняли зняли з фасаду будівлі Інституту філології, що розташована за адресою бульвар Шевченка, 14 (жовтий корпус університету).

Читайте: З фасаду КНУ ім. Шевченка зняли меморіальну дошку російському письменнику Булгакову

Фото: ілюстративне, відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
14:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери, для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 українські…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
09:00 В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була…
Banner
QlU7mDx4