Після війни в будівельній галузі може виникнути кадровий дефіцит через відтік робітників за кордон та відмови в наданні військовим відповідного захисту. Попри це девелопери прагнуть наймати працівників із свого регіону чи країни і надалі. Тож нестача кваліфікованих спеціалістів спонукає будівельну сферу розглядати можливості створення навчальних центрів для підготовки молоді.
Про це в інтерв’ю KВ розповіла комерційний директор компанії “Інтергал Буд” Анна Лаєвська.
Зокрема, Лаєвська зауважила, що після завершення війни будівельна галузь може відчути кадровий дефіцит, адже робітників просто фізично не вистачатиме. Проте у компанії рішуче налаштовані, аби працевлаштовувати все ж своїх співвітчизників.
“Коли розпочалася повномасштабна війна, була досить невизначена ситуація. Багато людей робітничих спеціальностей виїхали з регіону чи за кордон. Наші генпідрядники говорили про втрату до 40% свого робітничого штату навесні-влітку минулого року. До того ж, в Міноборони вважають, що ми не є стратегічною галуззю і нам відмовили в наданні бронювання на наших будівельників”, – розповіла Лаєвська.
За її словами, від початку повномасштабного вторгнення керівництво компанії підтримувало офісний персонал, сплачуючи мінімальні оклади.
“У травні 2022 року ми відновили будівництво і потім нарощували темпи. І за цей час повернули вже більше половини штату. Ми втратили буквально одиниці осіб з колективу офісного персоналу. Щодо будівництва, то відновили вже 80% особового складу за літо-осінь минулого року, запрошуючи на роботу і працівників із інших регіонів. Цього року на їхню кількість дуже вплинула мобілізація”, – зауважила вона.
І додала, що сьогодні вже є дефіцит з-поміж працівників. Так, особливо не вистачає оздоблювальників, слюсарів, електриків та техпрацівників.
“Наразі вдається відшукати тих, кого можна залучити до будівництва. Можливість залучати робітників з інших країн ми не розглядали. Хоча нам пропонували і робітників з Турції тощо. Як варіант, краще розглянути облаштування спеціальних навчальних центрів для молоді. Адже сьогодні є брак дійсно кваліфікованих працівників”, – резюмувала експертка.
Нагадаємо, що механізми фінансування в рамках держпроєкту “єОселя” можуть спричинити невиправдане зростання вартості квартир та нарахування податку на додану вартість. Причиною цього є наявність майнових прав, що призводить до додаткового включення ПДВ до вартості житла, який вже закладено в матеріали та послуги. Це може призвести до додаткового фінансового навантаження на покупців, яку планують придбати нерухомість за пільговими умовами.
Читайте: Взимку “Інтергал-Буд” підключатиме свої будинки до потужних генераторів
Фото: KВ