Будівельна галузь відчуває брак працівників, – комерційний директор “Інтергал Буд” Лаєвська

Будівельна галузь відчуває брак працівників, – комерційний директор “Інтергал Буд” Лаєвська

Після війни в будівельній галузі може виникнути кадровий дефіцит через відтік робітників за кордон та відмови в наданні військовим відповідного захисту. Попри це девелопери прагнуть наймати працівників із свого регіону чи країни і надалі. Тож нестача кваліфікованих спеціалістів спонукає будівельну сферу розглядати можливості створення навчальних центрів для підготовки молоді.


Про це в інтерв’ю KВ розповіла комерційний директор компанії “Інтергал Буд” Анна Лаєвська.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зокрема, Лаєвська зауважила, що після завершення  війни будівельна галузь може відчути кадровий дефіцит, адже робітників просто фізично не вистачатиме. Проте у компанії рішуче налаштовані, аби працевлаштовувати все ж своїх співвітчизників. 


“Коли розпочалася повномасштабна війна, була досить невизначена ситуація. Багато людей робітничих спеціальностей виїхали з регіону чи за кордон. Наші генпідрядники говорили про втрату до 40% свого робітничого штату навесні-влітку минулого року. До того ж, в Міноборони вважають, що ми не є стратегічною галуззю і нам відмовили в наданні бронювання на наших будівельників”, – розповіла Лаєвська. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За її словами, від початку повномасштабного вторгнення керівництво компанії підтримувало офісний персонал, сплачуючи мінімальні оклади. 


“У травні 2022 року ми відновили будівництво і потім нарощували темпи. І за цей час повернули вже більше половини штату. Ми втратили буквально одиниці осіб з колективу офісного персоналу. Щодо будівництва, то відновили вже 80% особового складу за літо-осінь минулого року, запрошуючи на роботу і працівників із інших регіонів. Цього року на їхню кількість дуже вплинула мобілізація”, – зауважила вона.

І додала, що сьогодні вже є дефіцит з-поміж працівників. Так, особливо не вистачає оздоблювальників, слюсарів, електриків та техпрацівників. 


“Наразі вдається відшукати тих, кого можна залучити до будівництва. Можливість залучати робітників з інших країн ми не розглядали. Хоча нам пропонували і робітників з Турції тощо. Як варіант, краще розглянути облаштування спеціальних навчальних центрів для молоді. Адже сьогодні є брак дійсно кваліфікованих працівників”, – резюмувала експертка.


Нагадаємо, що механізми фінансування в рамках держпроєкту “єОселя” можуть спричинити невиправдане зростання вартості квартир та нарахування податку на додану вартість. Причиною цього є наявність майнових прав, що призводить до додаткового включення ПДВ до вартості житла, який вже закладено в матеріали та послуги. Це може призвести до додаткового фінансового навантаження на покупців, яку планують придбати нерухомість за пільговими умовами. 


Читайте: Взимку “Інтергал-Буд” підключатиме свої будинки до потужних генераторів


Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Вероніка Злацька
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4