Заборгованість двох 25-поверхівок на проспекті Валерія Лобановського за спожиту електроенергію складає понад 3 млн грн. Сума боргу продовжує зростати. Відповідно до вимог чинного законодавства в разі заборгованості та відсутності дій щодо врегулювання питання, енергетики мають відключати об’єкти від електропостачання. У Київській міській державній адміністрації (КМДА) назвали ситуацію, що склалась у цих житлових будинках, типовою ілюстрацією свавілля приватних компаній відносно співвласників житла.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації.
Як розповіли в КМДА, обидва будинки – 25-поверхівки, що мають сертифікати на введення в експлуатацію. Тому мешканці мають отимувати електроенергію за ціною, що встановлена для населення.
“Водночас забудовник досі не виконав технічні умови для належного функціонування системи електропостачання – трансформаторну підстанцію та розподільчу підстанцію. Тому прямих договорів з електропостачальною компанією в жителів будинків немає, оплата здійснюється через забудовника – ЗАТ “Українська будівельна компанія”, головою правління якого є Олег Мороз”, – пояснюють в столичній держадміністрації.
Згідно з повідомленням, наразі заборгованість будинків за спожиту електроенергію складає понад 3 млн грн і сума боргу лише зростає.
“Енергетики змушені будуть відключити два житлових будинки на проспекті Валерія Лобановського, якщо проблему заборгованості не вирішуватимуть. Ризик відключення є наслідком великих боргів забудовника та його свавілля щодо законних співвласників будинку”, – впевнені в КМДА.
Зазначається, що місто вже направило звернення до правоохоронних органів. Адже намагання мешканців, як ОСББ, врегулювати питання належним чином, нібито саботують власники технічних приміщень, яких пов’язують із забудовником.
Як розповіли в КМДА, у будинку на проспекті Валерія Лобановського, 4-В створене ОСББ.
“Однак на сьогодні через неправомірні дії забудовника виникла конфліктна ситуація: право власності на невеликі частини підвального приміщення забудовник в особі Олега Мороза передав 183 особам – працівникам будівельної компанії та своїм родичам. Це, фактично, заблокувало роботу ОСББ і будь-які рішення в інтересах мешканців”, – кажуть в столичній держадміністрації.
Другий будинок – ідентичний за технічними характеристиками, у ньому також створене ОСББ. Тут, як повідомляє КМДА, внаслідок конфронтації з власником технічних приміщень, правління ОСББ не може нормально функціонувати через скасований статут 2019 року (діє статут ОСББ, прийнятий ще у 2013 році), адже заблоковане право підпису голови ОСББ.
“Електропостачальна компанія вже відтермінувала дату відключення послуги. Утім ситуація, що склалась у цих житлових будинках, є типовою ілюстрацією свавілля приватних компаній відносно співвласників житла. Безвідповідальні та в деяких випадках умисне сплановані шахрайські дії комерційних підприємств, що беруть на себе зобов’язання управителів й операторів інженерних систем, мають критичні наслідки. Вирішити питання можна за умови втручання правоохоронних органів, адже сотні київських сімей фактично стали заручниками дій забудовника”, – підкреслюють в КМДА.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України ухвалив рішення продовжити дію покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на електроенергію до кінця квітня наступного року. Ціна електрики для населення залишиться на рівні 2,64 грн за кВт-год.
Читайте: Для побутових споживачів ціна електрики до кінця квітня 2024 року залишиться без змін
Фото: Google Maps