ДБР викрило схему привласнення нерухомості «Київміськбуду» на сотні мільйонів гривень

ДБР викрило схему привласнення нерухомості «Київміськбуду» на сотні мільйонів гривень

Правоохоронці повідомили про підозру учасникам схеми незаконного привласнення нерухомості “Київміськбуду” вартістю понад 282 млн гривень.

Про це КВ дізналася з повідомлення Державного бюро розслідувань (ДБР).

“Працівники ДБР у взаємодії з ДСР Нацполіції повідомили про підозру учасникам схеми по незаконному заволодінню нерухомістю вартістю понад 282 млн гривень, яка належить ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, – сказано в повідомленні.

За даними ДБР, схему організував власник одного з підприємств-управителів фонду фінансування будівництва та директор компанії, через яку здійснювали оплату купівлі нерухомості: “Учасники оборудки підробляли документи та без відома забудовника здійснили продаж майнових прав на об’єкти нерухомості на підконтрольних осіб. Загальна сума збитків, які були завдані ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, перевищує 282 млн грн”.

За місцем роботи та проживання фігурантів у столиці та Київській області було здійснено 29 обшуків. Під час слідчих дій правоохоронці вилучили електронні носії інформації, мобільні телефони та документи, що підтверджують злочинну діяльність.

Правоохоронці повідомили про підозру: 

  • організатору схеми в організації протиправного заволодіння майном, що спричинило тяжкі наслідки, несанкціонованому розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 206-2, ч. 1 ст. 361-2 КК України); 
  • директору підприємства, через яке здійснювали оплату купівлі нерухомості, – у пособництві протиправному заволодінні майном (ч. 5 ст. 27, ч. 3, ст. 206-2 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 10 років.

Суд застосував до організатора схеми запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 282,6 млн грн. Наразі вирішується питання про застосування запобіжних заходів іншим підозрюваним.

Під час розслідування правоохоронці також викрили працівника податкової служби та співробітника держбанку, які надавали фігурантам злочинної схеми інформацію щодо низки товариств (“Зокрема, номери, дати відкриття та закриття рахунків, інформація щодо реєстрації платника податку на додану вартість та єдиного соціального внеску, інформація про місце обліку, стан рахунків, рух коштів по ним та інше”). 

Працівнику податкової служби повідомлено про підозру в несанкціонованих діях з інформацією, що обробляється в електронно-обчислювальних машинах, вчинених повторно, та несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до трьох років.

Водночас співробітнику держбанку повідомлено про підозру в несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 1 ст. 361-2 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до двох років.

Читайте: Поліція прийшла з обшуками до “Київзеленбуду”

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Підозри на 5,3 млн гривень: посадовців “Київзеленбуду” та компаній-підрядників спіймали на “бюджетних розпилах”
Підозри на 5,3 млн гривень: посадовців “Київзеленбуду” та компаній-підрядників спіймали на “бюджетних розпилах”
09:00 Нацполіція продовжує слідство щодо можливих “бюджетних розпилів” при проведенні низки капітальних ремонтів столичних зелених та “відпочинкових” зон. В рамках кримінального провадження, відкритого в…
В Бородянці стартує відбудова одного з будинків по вулиці Центральній: що не так з підрядником
В Бородянці стартує відбудова одного з будинків по вулиці Центральній: що не так з підрядником
14:00 Департамент регіонального розвитку Київщини замовив зведення житлового будинку на вул. Центральна, 427-А в Бородянці на місці знищеної окупантами 5-поверхівки. На старті вартість робіт…
Для відбудови Бузівської школи обрали нового підрядника з сумнівною репутацією
Для відбудови Бузівської школи обрали нового підрядника з сумнівною репутацією
09:00 Департамент регіонального розвитку Київщини за понад 118 млн гривень замовив продовження відбудови школи в селі Бузова на Бучанщині, яку окупанти пошкодили на початку…
Banner
QlU7mDx4