Київ відвідала делегація комітету у закордонних справах Палати громад парламенту Великої Британії на чолі з головою комітету Емілі Торнберрі. Під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком він обговорив ратифікацію “Столітньої угоди” про партнерство між Україною та Великою Британією.
Про це КВ дізналася з повідомлення, яке зробив Голова ВР Руслан Стефанчук.
“Провів зустріч з делегацією Комітету у закордонних справах Палати громад Парламенту Великої Британії на чолі з головою Комітету Емілі Торнберрі. Щиро подякував за візит і незмінну підтримку України — політичну, оборонну, фінансову. Велика Британія залишається одним із найближчих союзників України у нашій боротьбі проти російської агресії”, – запостив Стефанчук на Фейсбуці.
За його словами, парламентські колеги “обговорили:
- підписання 100-річної Угоди про партнерство між Україною та Великою Британією;
- подальше посилення військової допомоги;
- санкційний тиск на агресора та використання заморожених активів росії;
- кроки для посилення європейської безпеки, зокрема через JEF;
- нашу чітку позицію — жодного миру без справедливості”.
Як відомо, нижня палата парламенту Великої Британії – це Палата громад, члени якої обираються за мажоритарними округами простою більшістю голосів того чи іншого округу. Палата громад відіграє головну роль у здійсненні функцій парламенту. При цьому, члени парламенту (так називають членів Палати громад) не мають права одночасно обиратися до Палати лордів, однак можуть входити до складу уряду, який формується за поданням прем’єр-міністра. Формально парламент не бере участь у призначенні прем’єр-міністра — це прерогатива монарха. Але на практиці монарх може призначити главою уряду тільки члена тієї партії, яка має більшість у парламенті, оскільки згідно з конституційним звичаєм прем’єр-міністром стає лідер партії, що отримала більшість мандатів саме тут – у Палаті громад.
Нагадаємо, Великобританія від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну є одним з головних світових рушіїв військової, політичної та економічної підтримки України, а останнім часом – разом з Францією – локомотивом “коаліції охочих” допомогти Україні вистояти у війні, якщо підтримка нашої країни з боку нової адміністрації США ослабне або зовсім припиниться.
Сьогодні, 10 квітня, у Брюсселі відбувається зустріч 30 міністрів оборони країн-учасниць згаданої коаліції.
Читайте: Зеленський і Стармер уклали столітню угоду між Україною та Великобританією
Фото: ілюстративне, Укрінформ
Олексій Ігнатьєв