Депутат Васильчук розкритикував програму “Освіта Києва на 2024-2025 роки”

Депутат Васильчук розкритикував програму “Освіта Києва на 2024-2025 роки”

Голова постійної комісії Київради з питань освіти і науки, молоді та спорту Вадим Васильчук (фракція “Голос”, на фото) в ході сьогоднішнього засідання міськради розкритикував комплексну міську цільову програму “Освіта Києва. 2024-2025 роки”. На його думку, важливі для покращення освіти дітей та їх безпеки (наприклад, облаштування укриттів) аспекти планують профінансувати в недостатній кількості, натомість суми, закладені на інші потреби, викликають запитання. При цьому, його поправки до програми  враховані не були, програму фактично було затверджено у редакції Департаменту освіти і науки КМДА. 

Про це KВ стало відомо в ході сьогоднішнього засідання Київради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Під час війни відбувається перерваність освіти – тривоги, інші непередбачувані ситуації, коли діти не можуть повноцінно пройти той чи інший предмет. Наприклад, в нас недостатньо укриттів, тому 70 тис. дітей півроку вчаться онлайн. Але ми можемо для цього проводити відповідні заходи, які в програмі називаються “подолання освітніх втрат (розривів)”. Це прекрасна і потрібна ініціатива. І як ви думаєте скільки коштів ми на це виділяємо? 30 тисяч гривень. 240 тисяч учнів, 11 класів, а ми виділяємо 30 тисяч гривень, щоб покращити якість навчання наших дітей. Це 5 заходів на рік, передбачених у програмі. Вони не можуть перекрити потребу втрат в освітньому процесі. В Києві математику знає на менш, ніж 140 балів, 46% дітей, історію України – 36,6%. Тобто діти не знають третини необхідних їм знань для вступу на бюджетне навчання. Ми розповідаємо, яка надзвичайно хороша освіта в Києві. Так ось, це підсумки. Були ковідні роки, триває війна. Але тому Департамент і мав прикласти усіх зусиль, щоб покращити можливості освітніх програм. Замість цього він виділив 30 тисяч гривень. Це кричуща ситуація і складається враження, що всім байдуже, і зокрема департаменту освіти”, – зазначив він. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

При цьому, за словами депутата, на профтехосвіту і педагогічну освіту закладено “колосальну” кількість коштів. 

“У нас 5 тисяч вступників, але ми у програмі чомусь фінансуємо 11 тисяч. Хотів би отримати роз’яснення щодо вартості навчання, бо я не зрозумів, яка вартість навчання. Написано – 97 тис. гривень. Нехай департамент пояснить, що входить в цю суму. По профтехосвіті вартість навчання 65 тисяч. То в нас не сходиться кількість студентів чи сума вартості навчання?” – наголосив Васильчук. 

Також він заявив, що на укриття в рамках програми виділено явно недостатньо коштів. 

“На укриття ми заклали 400 млн гривень. А загалом – 2,2 млрд. Тобто 1,8 млрд – на ремонти, а 400 млн – на укриття. Це який пріоритет у Департаменту освіти під час війни? Укриття чи ремонти?”, – завершив він. 

Незважаючи на таку велику кількість питань, правки Васильчука до вказаного документу враховано не було, програму “Освіта Києва. 2024-2025 роки” було затверджено. 

Читайте: Депутати Київради хотіли продовжити працювати під час повітряної тривоги, але не вийшло

Фото: скріншот 

КиївВлада

Автор:
Вікторія Білоус
Рекомендуємо до перегляду
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
Banner
QlU7mDx4