Депутати Київської обласної ради (КОР) проінспектували комунальне підприємство дитячий табір “Лісова застава”, що знаходиться на території Димерської громади. Як виявилося, табір знаходиться у напівзруйнованому стані.
Про це KV стало відомо із повідомлення пресслужби політичної фракції “За Майбутнє”.
“Депутати Київської обласної ради (КОР) проінспектували комунальне підприємство дитячий табір “Лісова застава”, що розташоване на території Димерської громади. У складі інспекції взяли участь представники “За Майбутнє”, перший заступник голови КОР Ярослав Добрянский, голова комісії КОР з питань управління комунальною власністю і ЖКГ Володимир Сабадаш, очільниця комісії КОР з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Наталія Онопрієнко-Капустіна, а також заступник голови Вишгородської районної ради Ігор Мадяр”, – розповіли у пресслужбі партії.
Табір “Лісова застава” рішенням Київської обласної ради був наданий в оренду благодійному фонду “За право на життя” для проживання тут дітей-біженців із “сірої зони” на Донбасі. Враховуючи благородну мету, депутати встановили для фонду символічну ціну за оренду, що складала 1 гривню на рік.
Однак, під час інспекції виявилося, що табір знаходиться у напівзруйнованому стані.
“З 2015 до 2019 років в закладі через благодійну організацію пройшли комплексну соціально-психологічну реабілітацію понад 5 тисяч діточок зі сходу нашої країни! Але сьогодні заклад вмирає, тому що є незрозуміла мовчазна позиція орендарів, які основною причиною занедбання закладу бачать обмеження, пов’язані із COVID-19 і подальшу неспроможність функціонування закладу. Договір оренди діє до 2028 року, але орендарі без попередження орендодавця вирішили завершити свою діяльність і почали вивозити свої меблі та інше обладнання. А що об’єкти і майно обласної ради? А майно обласної ради розкрадається і знищується. Дякуючи небайдужим місцевим людям, які звернулися до обласної ради, ми провели виїзне засідання, де наочно побачили цей вандалізм”, – прокоментував ситуацію перший заступник голови КОР Ярослав Добрянський.
Як наслідок, тепер депутатам облради належить вирішити подальшу долю об’єкту.
“Ми прийняли рішення у п’ятницю провести спільне засідання двох комісій – з питань ЖКГ та з питань молодіжної політики і туризму – щоб визначитися з подальшою долею цього об’єкту. Безумовно, місцева громада фінансово не потягне весь ремонт, тому цілком можливо, що ми розглядатимемо варіант співфінансування. Після прийняття рішення розпочнемо процедуру реконструкції об’єкту”, – прокоментував голова комісії КОР з питань управління комунальною власністю і ЖКГ Володимир Сабадаш.
Нагадаємо, як писала KV, раніше “За Майбутнє” проінспектували сортувальну станцію на Фастівщині. Тоді депутати взяли участь в обговоренні важливих для громади екологічних питань. Зокрема йшлося про заборону розміщувати пластикові ритуальні квіти та товари на кладовищах, меморіальних комплексах і пам’ятках територіальної громади, впровадження в освітніх установах роздільного збору сміття, і про затвердження Положення про конкурс соціальних проєктів молодіжних ініціатив.
Читайте: У Київоблраді закликали профінансувати громади, що межують зі сховищем ядерних відходів
Фото: пресслужба, zn.ua