У Київській міськраді відбулася суперечка щодо проєкту рішення про вихід Київської МДА зі складу засновників університету “Україна”. Не зважаючи, що освітня комісія не встигла розглянути відповідний проєкт, депутати наполягали на його включенні у порядок денний. На їхню думку, приміщення університету використовуються не за призначенням, а з комерційною метою.
Про це, як передає кореспондент KВ, заявили під час пленарного засідання II сесії IХ скликання Київської міської ради 13 липня депутати ради.
Зокрема, вчора у Київраді під погоджувальної ради відбулася дискусія щодо проєкту рішення про вихід Київської МДА зі складу засновників закладу вищої освіти Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”, ця дискусія продовжилася і в стінах сесійної зали.
Так, зокрема. депутат від фракції “Батьківщина” Віталій Нестор наполягав на тому, щоб це питання таки включили до порядку денного і з першого вересня там навчалися саме студенти та учні освітніх закладів, а не здійснювалася комерційна діяльність.
“В приміщенні університету “Україна, де ми є власниками, а користуються ним університет, фактично декілька років не здійснюється навчання. Фактично наші приміщення здаються в оренду зареєстрованим юридичним особам, підприємствам”, – висловив свою позицію депутат.
За словами депутата Леоніда Ємця (фракція “Європейська Солідарність”), університету “Україна” вже давно було передано в право користування приміщення для використання їх науковій та викладацькій діяльності.
“Ці приміщення використовуються не за цільовим призначенням, а з комерційною метою. Це приміщення залишається у власності київської громади, тому ми маємо право, в такому випадку, вийти зі складу засновників… Майно киян має працювати на благо усіх киян, а не окремих комерційних дільців”, – говорить Ємець.
На його думку, рішення є нагальним, яке необхідно приймати вже зараз – до початку навчального року, аби знайти більш якісне призначення для цього майна.
Секретар з комісії питань власності та ефективного використання комунального майна Сергій Артеменко (Фракція “Європейська Солідарність”) також виступив “за” включення проєкту до порядку денного, зауваживши, що ця будівля не використовується ефективно територіальною громадою вже більше десяти років.
Закликала підтримати цей проєкт рішення і депутатка Алла Шлапак (“Батьківщина”). Адже на її думку, це майно університету має використовувати на благо освітнього процесу столиці, а не створювати фактично корупційні передумови для окремих комерційних осіб.
Не зважаючи на те що, за словами депутата Вадима Васильчука (фракція “Голос”), що постійна комісії з освіти не змогла опрацювати у повному обсязі дану проблему, депутати таки проголосували за його включення до порядку денного, віддавши 66 голосів “за”.
Нагадаємо, цього року із бюджету столиці планується виділити понад 1,1 млрд гривень на амуніцію та радіостанції військовим ЗСУ, прикордонникам та поліції. Частину коштів спрямують на ремонт військової техніки.
Читайте: Київ витратить 1,1 млрд гривень на військову амуніцію
Фото: uu.edu.ua