Держава допоможе регіонам комфортно перейти на ринкові правила по газу – Кирило Тимошенко

Держава допоможе регіонам комфортно перейти на ринкові правила по газу - Кирило Тимошенко

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив про те, що після скасування фіксованої ціни на газ проблемні питання щодо тепла і гарячої води влада планує врегулювати до нового опалювального сезону.

Про це KV стало відомо з повідомлення на сторінці в Facebook заступника керівника Офісу Президента, координатора програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко щодо підсумків наради за участі керівництва Міністерства розвитку громад та територій, “Нафтогазу України” та представниками областей і міст.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як відомо, з 20 травня припинили дію спеціальні обов’язки (ПСО) з продажу газу виробникам теплової енергії, які були покладені на НАК “Нафтогаз України”. Це означає, що всі теплокомуненерго, більшість з яких належить місцевим владам, укладатимуть договори з постачальниками самостійно на тих умовах, які будуть пропонуватися на ринку.

“Ринкові відносини – це уже реальність. Це анонсувалось давно. Частина міст уже працюють без ПСО. Водночас ми розуміємо, що скасування фіксованої ціни на газ бентежить і багатьох керівників теплокомуненерго і, звісно, мерів”, – сказав Тимошенко.

Після наради він оголосив, що, по-перше, найближчим часом “Нафтогаз” запропонує довгострокові цінові пропозиції на природний газ – це дасть містам можливість наперед дуже легко встановлювати тарифи і уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

По-друге, “Нафтогаз” не вимагатиме величезні передплати або банківські гарантії.

“Щодо старих боргів – уже напрацьований відповідний законопроєкт, його має розглянути Верховна Рада. Документ передбачатиме максимальне врегулювання боргів за послуги теплопостачання”, – сказав Тимошенко.

Він також підкреслив, що продовжує діяти Меморандум про взаєморозуміння  щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Документ був підписаний у лютому між урядом та міськими головами за ініціативи Президента Володимир Зеленський.

“Офіс Президента контролюватиме виконання цього документу – аби перехідний період для українських міст пройшов якнайвдаліше. Наше головне завдання – при повному переході на ринкові відносини забезпечити стале проходження опалювального сезону”, – заявив заступник керівника ОП.

Читайте: До 2024 року за програмою Президента “Велике будівництво” в Україні зя’виться “25 спортивних магнітів”

Фото: сторінка в Facebook Кирило Тимошенко

КиевVласть

Автор:
Олексій Вєтров
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4