Держава врегулює правову базу передачі відновленого житла – результат засідання президії конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України на Київщині

Держава врегулює правову базу передачі відновленого житла – результат засідання президії конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України на Київщині

Держава врегулює правову базу передачі відновленого житла. Українці не будуть платити податок за відновлення втраченого, пошкодженого чи зруйнованого внаслідок російської агресії.

Про це, як стало відомо KВ, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час розширеного засідання президії конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, присвяченого питанням Київщиниповідомили на сайті Конгресу

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Під час прямого включення до президії конгресу звернувся мешканець села Мархалівка Фастівського району. Його оселя була зруйнована ще на початку війни. Будинок потрапив до обласної програми і наразі повністю відбудований. Втім, без правового врегулювання заселитися він не може, оскільки за чинними нормами має сплатити податок як за фактично нове будівництво.

Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив, що це питання уже опрацьовували спільно з Київською обласною військовою адміністрацією, однак, в законодавстві про компенсацію про повне відшкодування податку за відновлення повністю зруйнованого житла не йдеться. Народна депутатка Олена Шуляк підкреслила, що необхідно точково вносити зміни або коригувати нормативно-правову базу для вирішення цього питання.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що проблему усунуть найближчим часом.

Ми внесемо всі зміни, якщо буде потрібно, до Законів України або ж швидко вирішимо це питання Постановою Уряду. Постараємося зробити це протягом жовтня-листопада цього року. Ці зміни матимуть зворотну дію у часі. Ви не маєте переживати, що ви маєте сплачувати цей податок. Ми безумовно це вирішимо і принцип полягає у тому, що українці не будуть платити податок за відновлення втраченого, пошкодженого чи зруйнованого внаслідок російської агресії майна. Це принципово. Якщо є змога фізична – вʼїжджайте, користуйтеся житлом. Законодавчо ми це врегулюємо, – повідомив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що в черговому розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Андрія Єрмака також взяли участь голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, заступник керівника Офісу Президента України, виконавчий секретар Президії Олексій Кулеба, спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, представники центральних органів влади, народні депутати, представники міжнародних організацій, дипломати.

Київську область представляли начальник КОВА Руслан Кравченко та його заступники, очільники правоохоронних органів області, очільники районів та територіальних громад регіону. Учасники обговорили проблемні питання, які стосуються процесу відновлення регіону, зокрема комплексної відбудови Ірпеня, Мощуна, Андріївки, Шевченкового, Мархалівки, Кухарів.

Читайте: Питання розмінування територій Київщини розглянули на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад

Фото: КОВА

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4