Державна екологічна інспекція розпочинає проводити перевірки у місцях заготівлі й продажу хвойних насаджень у Києві та Київській області. Цьогоріч операція «Новорічна ялинка» триватиме з 5 грудня 2024 року до 15 січня 2025 року.
Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби Державної екологічної інспекції Столичного округу.
Як розповіли в Держекоінчпекції, з наближенням різдвяних і новорічних свят посилюється проблема незаконної вирубки та продажу хвойних дерев. У цей період попит на ялинки та сосни значно зростає, що часто стає причиною самовільних порубок, завдаючи шкоди довкіллю та лісовим ресурсам.
Щоб запобігти порушенням природоохоронного законодавства, Державна екологічна інспекція Столичного округу щорічно проводить операцію «Новорічна ялинка».
Повідомляється, що цьогоріч операція триватиме з 5 грудня 2024 року до 15 січня 2025 року. Рейдові групи, створені за участі інспекторів, поліції, лісників та представників громадськості, проводитимуть перевірки у місцях заготівлі й продажу хвойних насаджень.
Згідно з повідомленням, заходи з виявлення правопорушень проводяться у місцях продажу новорічних дерев. Відповідно до законодавства, підприємці, які транспортують або продають хвойну продукцію, зобов’язані мати при собі:
- накладну з лісництва або довідку, що дерева вирощені на приватній ділянці;
- товарно-транспортну накладну;
- сертифікат радіаційного обстеження дерев;
- дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою.
Крім того, кожне дерево повинно бути внесено до системи обліку деревини з інформацією про новорічні ялинки за породами, їх розмірами та якісними характеристиками з прив’язкою однієї бирки до кожної ялинки. Тобто, на кожному дереві має бути прикріплена бирка.
Зазначається, що за порушення порядку придбання та збуту об’єктів рослинного світу передбачена адміністративна відповідальність за статтею 88-1 КУпАП. Штраф за порушення становить від 510 до 1 700 гривень із можливою конфіскацією.
Також повідомляється, що створено рейдові групи для патрулювання територій із лісовими насадженнями, щоб запобігти незаконним порубкам.
За незаконну порубку і пошкодження дерев, перевезення та зберігання незаконно зрубаних дерев винні особи несуть відповідальність за статтями 65, 65-1 та 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
- штрафи для громадян становлять від 170 до 1 530 гривень;
- для посадових осіб — від 510 до 15 300 гривень.
Крім того, розмір стягнення включає адміністративний штраф і компенсацію за заподіяну шкоду, яка обчислюється залежно від діаметра пня дерева та місця його вирубки.
У Державній екологічній інспекції закликали мешканців Київщини не купувати ялинки у порушників і не підтримуйте незаконну вирубку, та порадили обирати новорічні дерева лише у спеціалізованих місцях, уважно перевіряти маркування та супровідні документи.
Раніше КВ повідомляла, що лісопаркові господарства Києва та районні комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень розпочинають кампанію із запобігання самовільних вирубок хвойних дерев у передноворічний період. Для захисту зелених насаджень від вандалів передбачені рейди та патрулювання, а також оброблення дерев спеціальними хімічними розчинами.
Читайте: У Києві розпочинають кампанію із запобігання самовільних вирубок хвойних дерев – КМДА
Нагадаємо, що з 5 грудня у столиці поступово відкривають офіційні ялинкові ярмарки.
Читайте: У Києві відкриються офіційні ялинкові ярмарки (локації)
Фото: glavcom.ua
КиївВлада