Держекоінспекція перевірить 34 підприємства, діяльність яких може впливати на стан річки Рось

Держекоінспекція перевірить 34 підприємства, діяльність яких може впливати на стан річки Рось

У рамках реалізації заходів з порятунку річки Рось – Державною екологічною інспекцією Столичного округу буде проведено перевірки 34 суб’єктів господарювання, діяльність яких може впливати на стан річки Рось. Вже є результати попередніх перевірок двох водоканалів Київщини.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Державної екологічної інспекції Столичного округу

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як нагадали у Державній екологічній інспекції, цього року Петиція про порятунок річки Рось зібрала необхідних 25 тисяч голосів та була розглянута Президентом України, який доручив Уряду опрацювати порушені в електронній петиції питання з урахуванням, зокрема, статусу України як кандидата на вступ до Європейського Союзу, а також потреби у забезпеченні екологічної безпеки, яка є складовою Формули миру України. Міндовкіллям було створено Міжвідомчу робочу групу з розроблення плану дій щодо оздоровлення та відновлення р. Рось та проведено чотири виїзні наради в областях, де протікає р. Рось.

Повідомляється, що у рамках реалізації заходів з порятунку річки Рось Державною екологічною інспекцією Столичного округу буде проведено перевірки 34 суб’єктів господарювання, діяльність яких може впливати на стан річки.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також екологічна інспекція повідомила, що вже зараз є результати попередніх перевірок двох водоканалів Київщини, які скидають зворотні води до річки Рось. Ці перевірки були проведені у серпні-жовтні 2023 року.

Згідно з повідомленням, ТОВ “Білоцерківвода”, у період з 1.08.2023 по 11.08.2023 скидали води з перевищенням нормованих значень гранично допустимих скидів (ГДС) забруднюючих речовин по азоту амонійному та завислим речовинам.

Також повідомляється, що ТОВ КП “Миронівкаводоканал” у період з 27.09.2023 по 10.10.2023 здійснювали скид води з перевищення нормованих значень ГДС по азоту амонійному, фосфатам, ХСК, хлорид-іонам та БСК.

Зазначається, що обидва ці підприємства вже відшкодували збитки за завдану шкоду водним ресурсам по претензіям Держекоінспекції Столичного округу.

Нагадаємо, влітку минулого року у річці Рось на Рокитнянщині Київської області заборонили купання, вилов риби та водопій худоби. Таке рішення зумовлено масовою загибеллю там риби через забруднення річки стічними відходами місцевим КП ТОВ “Білоцерківвода”.

Читайте: Фахівці обстежили річку Рось та взяли проби води для лабораторного аналізу

Фото: Держекоінспекція Столичного округу

КиївВлада

Автор:
Бровко Ігор
Рекомендуємо до перегляду
Злочинна “Торгівля”: НАБУ і САП оприлюднили нові деталі резонансної справи щодо заволодіння столичною землею
Злочинна “Торгівля”: НАБУ і САП оприлюднили нові деталі резонансної справи щодо заволодіння столичною землею
09:00 НАБУ і САП продовжують слідство по резонансній кримінальній справі щодо масштабних махінацій зі столичною землею. Окрім раніше оприлюднених фактів, правоохоронці повідомляють, що “злочинна…
Відкати з підрядників “Київзеленбуду”: ДБР розслідує корупційні витівки групи “Бахмута-Лукаша”
Відкати з підрядників “Київзеленбуду”: ДБР розслідує корупційні витівки групи “Бахмута-Лукаша”
09:00 ДБР продовжує слідство у справі щодо ймовірного отримання “відкатів” керівництвом КО “Київзеленбуд”. Наразі правоохоронці попередньо встановили 5 фактів надання такої неправомірної вигоди на…
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачали Нові Петрівці
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачали Нові Петрівці
09:00 У березні 2025 року бюджетні витрати Нових Петрівців — центру Петрівської сільської громади — сягнули 2,77 млн гривень. Найбільший акцент там зробили на…
Banner
QlU7mDx4