Держетнополітики провела експертизу і знайшла церковно-канонічний зв’язок УПЦ з РПЦ

Держетнополітики провела експертизу і знайшла церковно-канонічний зв'язок УПЦ з РПЦ

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті провела релігієзнавчу експертизу Статуту Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Російською православною церквою. Члени експертної групи наголосили, що не знайшли жодних документів чи дій, які б свідчили про те, що Українська православна церква є самостійною релігійною організацією. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Експертизу проводили згідно з рішенням РНБО від 1 грудня 2022 р. “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, введеного в дію Указом Президента.

“Для виконання цього завдання було створено експертну групу, до складу якої увійшли п’ятеро професорів, докторів наук та один кандидат наук — фахівці у галузі релігії, історії церкви, свободи совісті, державно-конфесійних відносин, богослов’я, які мають фахові наукові публікації з історії, соціології, філософії, релігії взагалі та у сфері дослідження східного православ’я зокрема”, – йдеться у повідомленні пресслужба Держетнополітики.

Зокрема у групу увійшли:

  • три наукових співробітника відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАН України,- кандидат історичних наук Іван Козловський, доктор філософських наук, професор Олег Саган та наукова співробітниця відділення релігієзнавства Людмила Филипович;
  • професор кафедри історії Національного університету “Острозька академія”, доктор історичних наук А. Смірнов;
  • завідувач кафедри релігієзнавства Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор філософських наук Євген Харьковщенко;
  • професор кафедри богослов’я та релігієзнавства Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, доктор філософських наук Юрій Чорноморець;
  • спеціаліст відділу співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Кочубей.

Зазначається, що експертна група дійшла висновку, що ухвалення нової редакції Статуту  УПЦ від 27 травня 2022 року та постанови Собору УПЦ не привели до розриву церковно-канонічного зв’язку УПЦ з Російською православною церквою.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“УПЦ також не має статусу автономної Церкви, який би визнавався іншими церквами, а, отже, з точки зору еклезіології та канонічного права є структурним підрозділом РПЦ, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб’єктності”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, експертна група дійшла висновку, що нинішня діяльність чи бездіяльність вищих органів церковної влади та управління УПЦ свідчить про те, що УПЦ продовжує перебувати щодо РПЦ у відносинах підпорядкування.

“Вона не діє як самостійна (автокефальна) Церква і не проголошує власної самостійності (автокефалії). Жодних документів чи дій, які свідчили би про трансформацію УПЦ в самостійну відносно РПЦ релігійну організацію, члени експертної групи не виявили”, – наголошують у відомстві.

Зазначається, що проведена експертиза є релігієзнавчою, але не носить юридичного характеру.

Як інформувала KВ, 19 січня 2023 року у Верховній Раді (ВР) було зареєстровано урядовий законопроект №8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, яким пропонується заборонити діяльність релігійних організацій, керівний центр яких розміщується в державі-агресорі. 

Текст законопроекту містить таке положення: “Не допускається діяльність релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України”.

В такому випадку діяльність релігійної організації може бути припинена у судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади (ЦОІВ), що реалізує державну політику у сфері релігії, або прокурора.

Таким ЦОІВ є Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Її очолює релігієзнавець, екснардеп (VIII скликання, “Народний фронт”) Віктор Єленський (на фото), який багато зробив для створення ПЦУ.

Читайте: Зеленський ввів персональні санкції проти екснардепа Новинського, митрополита Павла та представників РПЦ

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4