На Київщині у другій половині вересня та протягом жовтня 2023 року Держпродспоживслужба планує провести осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Через воєнний стан, кампанія буде проводитися наземним розподілом без застосування авіації.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.
Як повідомляється, що, з метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ в дикій фауні, у другій половині вересня та протягом жовтня 2023 року на Київщині буде проводитися осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.
Зазначається, що цьогоріч, у зв’язку із введенням воєнного стану, усі роботи з розповсюдження вакцини будуть здійснені без застосування авіації.
“Осіння кампанія пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу в Київській області буде проводитися наземним розподілом, а саме робочі групи вручну розкладатимуть принади з вакциною з обов’язковим урахуванням особливостей дії воєнного стану та заходів мінної безпеки. Принади будуть розкладені на заздалегідь визначеній площі, яка погоджена із районними військовими адміністраціями (за виключенням населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг)”, – розповіли у Держпродспоживслужбі.
Планується охопити територію площею 8590 кв. км, на якій буде розкладено 214750 принад з вакциною (з розрахунку 25 приманок на 1 кв. км).
Згідно з повідомленням, для імунізації тварин від сказу буде використано пероральну вакцину українського виробника ТОВ “Укрветпромпостач” (м. Бровари).
Як розповіли у Держпродспоживслужбі, поживні принади з вакциною (брикети) коричневого кольору та розміром з сірникову коробку. Всередині брикету знаходиться желеподібна капсула з антигеном. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях.
У Держпродспоживслужбі зауважують, що принади безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, але у разі виявлення брикетів з вакциною просять їх не чіпати, не переміщати на інші місця та не руйнувати.
Нагадаємо, на початку серпня у селі Романків Козинської селищної ради на Київщині було діагностовано сказ у кота. У зв’язку з цим населений пункт було визначено неблагополучним, а всі населені пункти в радіусі 10 км оголошені загрозливою зоною.
Читайте: У Козинській громаді запровадили карантин через діагностування сказу в кота
Фото: radiotrek.rv.ua