У Київській ОВА відбулася перша онлайнова зустріч в рамках нової платформи «Діалог влади та бізнесу». Підприємці цікавилися змінами щодо бронювання, заповненням вакансій, залученням біженців як робочої сили, питаннями податків. Влада, зі свого боку, дала розуміти: критичність підприємств – то не захист від ТЦК й не автоматична “бронь”.
Про це КВ стало відомо з допису, який у соцмережі зробив начальник Київської обласної військової адміністрації (ОВА) Руслан Кравченко.
“300 представників бізнесу. Майже 2 години відвертої розмови за участі представників ТЦК, Міноборони, податкової, центру зайнятості. Гострі питання, чесні відповіді та спільна робота над пошуком механізмів для вирішення проблемних питань. А їх в умовах воєнного стану чимало”, – запостив на Фейсбуці Кравченко.
Зокрема, каже він, йдеться про визнання підприємств критичними, бронювання працівників, співпраця з територіальними центрами комплектації (ТЦК).
“Пишаюся нашим бізнесом, який навіть в складних умовах, продовжує працювати та сплачувати податки. Водночас, ніхто не скасовував обовʼязок захищати країну. І тут кожен має бути відповідальним. Підприємства, які подають документи на визнання їх критичними, мають чітко розуміти, що критичність – це не захист від ТЦК і не механізм автоматичного бронювання. Це про філософію збереження бізнесу, який вкрай важливий для країни”, – вважає очільник обласної адміністрації.
За його словами, підприємці “цікавилися змінами, які готуються до постанови щодо бронювання військовозобов’язаних, заповненням вакансій, залученням ВПО до роботи на підприємствах у віддалених громадах, питаннями сплати податків”.
“Подібні зустрічі будуть щотижневими – наступна запланована вже наступної середи, 23 жовтня. Раз на квартал будемо проводити регіональний форум”, – анонсував Руслан Кравченко.
Читайте: Руслан Кравченко анонсував оновлений формат співпраці влади з бізнесом Київщини
Фото: Київська ОВА
Олексій Вєтров