В Україні зруйновано понад 40 млн квадратних метрів житла. Через війну втрачені обсяги і динаміка будівництва, остання зменшилась на 38%. Проте зростає інвестиційна привабливість країни. Нерухомість має всі шанси стати одним із ключових активів для міжнародних інвесторів. Отже – допомогти відновити довоєнний рівень будівництва.
Про це, як дізналася KВ, заявив у своєму блозі співзасновник і керуючий партнер групи компаній DIM Олександр Насіковський.
“В умовах, коли в країні зруйновано, за попередніми оцінками, понад 40 млн кв.м житла, а динаміка будівництва за 2022 рік зменшилась на 38% проти 2021-го й становила лише 7,1 млн кв.м проти 11,4 млн кв.м роком раніше, нам знадобиться не один рік, щоб відновити втрачені обсяги та вийти на потрібний рівень будівництва”, – розповів Насіковський.
І додав, що збільшити попит на ринку нерухомості можливо буде і за рахунок підтримки міжнародних інвесторів та донорів, які вже допомагають країні впоратися із наслідками дій російського агресора.
“Я не вірю в швидкі репарації від агресора, проте знаю закони ринку: враховуючи нову геополітичну місію, підтримку та кредит довіри до нас у світі, інвестиційна привабливість України стрімко зростає. І нерухомість буде одним із ключових активів для українських та міжнародних інвесторів”, – говорить він.
Крім того, за його словами, держава вже тестує перші програми фінансової підтримки на придбання квартир для тих, хто найбільше цього потребує. І це на думку девелопера – ще один драйвер, який може підживити реальний попит.
Нагадаємо, що війна стала викликом для будівельного ринку, адже попит на нерухомість значно знизився. Ринок потребує відновлення – а це складний і поступовий процес. Попит же сконцентрується на об’єктах компаній з потужними бізнес-моделями. Куди гірші шанси у девелоперів, які не мають стабільної фінансової подушки та пропонували житло сегменту “масмаркет”.
Фото: pragmatika.media