До ПЦУ з УПЦ перейшли ще три парафії на Київщині

До ПЦУ з УПЦ перейшли ще три парафії на Київщині

До складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України (ПЦУ) увійшли три парафії Київщини з настоятелями, що раніше були в юрисдикції Української Православної Церкви (УПЦ), котра до травня 2022 року визнавала себе “канонічно” належною до Московського Патріархату.

Про перехід парафій KВ стало відомо з повідомлення правлячого архієрея згаданої єпархії ПЦУ митрополита Олександра (Драбинка) (на фото посередині).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення ієрарха, до складу Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ “згідно поданих прохань” долучилося три парафії Киівщини, з настоятелями: 

  • парафія Різдва Пресвятої Богородиці села Матвіїха, з настоятелем протоієреєм Борисом Чумаком; 

  • парафія Введення Пресвятої Богородиці села Гайворон; 

  • парафія Покрови Пресвятої Богородиці села Рубченки і їх настоятелем протоієреєм Миколаєм Бойко. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

“Щирі вітання отцям настоятелям та парафіянам з входженням до Помісної Української Церкви. Христос посеред нас! І є і буде!”, – запостив у Фейсбуці м. Олександр.

Як інформувала KВ, 19 січня 2023 року у Верховній Раді (ВР) було зареєстровано урядовий законопроект №8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, яким пропонується заборонити діяльність релігійних організацій, керівний центр яких розміщується в державі-агресорі. 

Текст законопроекту містить таке положення: “Не допускається діяльність релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України”.

Читайте: КСУ визнав вимогу про перейменування УПЦ МП конституційною

В такому випадку діяльність релігійної організації може бути припинена у судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади (ЦОІВ), що реалізує державну політику у сфері релігії, або прокурора.

Таким ЦОІВ є Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Її очолює релігієзнавець, екснардеп (VIII скликання, “Народний фронт”) Віктор Єленський, який багато зробив для створення автокефальної ПЦУ.

Проведення релігієзнавчої експертизи діяльності релігійних організацій щодо виявлення підлеглості у канонічних та організаційних питаннях із центрами впливу релігійної організації, керівний центр якої знаходиться в державі-агресорі, згідно законопроекту, буде компетенцією саме ДЕСС.

Читайте: Олександр Драбинко: “Вирішення питання єдиної православної церкви треба вирішувати шляхом публічного діалогу за посередництва Президента України”

Фото: FB Олександр Драбинко

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4