До відправлення з України наразі готові 15 суден із зерном, ще два очікують свою чергу. 50 млн тонн експортної сільськогосподарської продукції оцінюється мінімум у 15 млрд доларів.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Мінагрополітики з посиланням на першого заступника міністра Тараса Висоцького.
Зазначається. що перш за все судна націлені на перевезення зернових культур: кукурудзи, пшениці, ячменю. Потім – олійних культур та продуктів переробки. Кожне з них здатне вмістити від 10 до 60 тис. тонн.
Стосовно умов, то, за домовленостями, як пояснив Тарас Висоцький, рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби. Крім того, для безпеки їх супроводжує протимінний плавальний засіб.
Обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає. Проте є подані заявки та узгоджений графік – тож усе має відбуватися згідно з ним.
Тарас Висоцький також акцентував, що дасть Україні розблокування чорноморських портів.
“Так, надходження від реалізації цієї продукції отримають українські фермери. Далі вони сплачують податки у державний та місцевий бюджети, чим дуже підтримають громади України, виплатять заробітні плати своїм працівникам. Ідеться про суттєві суми, адже 50 млн тонн експортної с/г продукції оцінюється мінімум у $ 15 млрд”, – повідомляє пресслужба.
Також повідомляється, що 1 серпня судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне з 26 тис. тонн української кукурудзи вийшло з Одеського порту. Це – перше судно, яке вийшло з українського чорноморського порту за час повномасштабної війни
Нагадаємо, 22 липня, представники України підписали договір про експорт зерна з чорноморських морських портів нашої країни, заблокованих російськими військами. Це тристоронній документ, узгоджений та підписаний представниками України, Організації Об’єднаних Націй та Туреччини. Документ закріплює контроль за портами “Одеса”, “Чорноморськ” і “Южний” за Україною і не послаблює санкції проти рф. Але вже 23 липня московити атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу “Калібр”.
Читайте: Ворог обстріляв крилатими ракетами Одеський морський торговий порт
Фото: відкриті джерела