Доукомплектація ЗСУ здійснюється не за рахунок “усіх підряд”, – міністр оборони Резніков

Доукомплектація ЗСУ здійснюється не за рахунок “усіх підряд”, - міністр оборони Резніков

Міністр оборони Олексій Резніков (на фото) оцінив втрати Збройних Сил України (ЗСУ): у травні 2022 року вони були найбільші. При цьому, наші втрати суттєво відрізняються від величезних втрат ворога. А повістка до центру комплектації навіть при потребі доукомплектації українських військ – це не обов’язково призов до армії на передову, зазначає очільник МО.

Як дізналась KВ, про це Олексій Резніков заявив в інтерв’ю BBC News Україна.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідаючи на запитання журналістів, мовляв чому ширяться повідомлення, що “повістки зараз вручають мужику, який вийшов покурити у себе під під’їздом, зайшов до торгового центру або перевищив швидкість на дорозі?”, міністр оборони відповів: “В праві є таке поняття як ексцес виконавця. Це як у прислів’ї про дурня, якого примусили богу молитись. У кожного центру комплектації є свій план. Доукомплектування відбувається у будь-якому разі. Не в якихось там величезних масштабах, але ми маємо і загиблих, і поранених. Ми маємо сьогодні підрозділи, які мають відпочити, відновити боєздатність. Відповідно мають завезти свіжі сили. Тому, звісно, певний набір є”.

Але, за словами Олексія Резнікова, є нюанси.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ви ж чули, є програма від британців: 10 тисяч наших хлопців будуть готувати (до війни – КВ) в сучасних умовах і так далі. І ми шукаємо, обираємо тих, хто бажає і хто входить в поняття резерву. Тому звісно, повістки все одно по конкретних спеціальностях (вручаються – КВ)…

Але що таке повістка? Повістка не означає, що тебе забрали в армію. Це означає: прийди, будь ласка, в центр комплектації. Не стоїш на обліку? Перевірмо. Може, ти якраз потрібен зараз – тоді тебе мають право призвати під час воєнного стану. Або скажуть: “Йди, ти в резерві”. Або: “Друже, а чого ти не став на реєстрацію?””, – сказав очільник Міноборони журналістам.

Принагідно в інтерв’ю згадали про втрати, які зараз несе українське військо. 

“На початку червня Михайло Подоляк казав, що йдеться про 100-200 загиблих в день, Володимир Зеленський говорив про близько сотні загиблих в день. Чи є у вас дані, про масштаб втрат ЗСУ?”, – запилао ВВС у Резнікова, і почуло у відповідь: “У мене є дані, але я не можу їх оприлюднити, щоб не дарувати ворогу деталі. Можу сказати, що вони суттєво відрізняються від величезних втрат ворога. Найбільший пік наших втрат був у травні. Коли Михайло Подоляк і президент (Володимир Зеленський – КВ) говорили у червні – малися на увазі саме вони”.

Резніков уточнив, що тоді перевага ворога була найбільшою, особливо на Донбаському напрямку – “вони використовували до тисячі артилерійських снарядів за годину. Це був шалений тиск, а у нас не було можливості їм відповідати: у нас не було стільки набоїв. В травні-місяці дійсно до ста хлопців і дівчат, на жаль, гинуло, і до 300-400 було поранених. На щастя, після того, як ми поступово почали змінювати картину завдяки зброї 155-го калібру… Спочатку поїхали “Тріпл севен”, чи “Три топора”, як їх називають (гаубиці М777), потім поїхали М109, “Цезарі”, Panzerhaubitze і так далі – і це конкретно змінило ситуацію”.

Дивіться повне відео інтерв’ю:

Читайте: Українська ППО збиває половину ворожих ракет, – Резніков (відео)

Фото: “УП”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4