Державна податкова служба (ДПС) отримала новий інструмент контролю за онлайн-продажами: тепер ДПС отримує дані із Системи обліку даних (СОД) реєстраторів розрахункових операцій (РРО) щодо громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані в інтернеті товари без державної реєстрації підприємницької діяльності.
Про це КВ дізналася з повідомлення ДПС.
Згідно повідомлення, від 1 березня 2025 року ДПС отримує із СОД РРО інформацію щодо:
- “громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари, тобто фактично займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації;
- фізичних осіб – підприємців, які також отримують кошти на свої рахунки, при цьому не мають зареєстрованих РРО/ПРРО, таким чином порушуючи вимоги в частині порядку проведення розрахунків, тощо”.
Податківці твердять, що “лише за перші 20 днів березня ДПС ідентифікувала десятки тисяч платників податків і громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки. В окремих випадках кількість переказів на одну особу досягає сотень транзакцій, при цьому відсутня державна реєстрація або використання РРО”.
“ДПС насамперед націлена на профілактику та упередження порушень, які можуть виникати у платників податків та громадян через хибну організацію господарських операцій, та не має на меті лише застосування фінансових (штрафних) санкцій”, – сказано в релізі.
Як інформувала КВ, 31 грудня 2024 року Кабмін призначив головою ДПС Руслана Кравченка, який до того працював головою Київської ОДА. Замість Кравченка на посаду очільника КОДА 24 березня 2025 року був призначений Микола Калашник.
Читайте: Нацбанк скасував обмеження у 150 тис. грн на місяць для переказів фізосіб
Фото: “Агрополіт”
Олексій Ігнатьєв