Економічна революція в Києві: в Київраду подано проект рішення з інтегрованим штучним інтелектом

Економічна революція в Києві: в Київраду подано проект рішення з інтегрованим штучним інтелектом

Київська міська рада розгляне проєкт рішення щодо вдосконалення системи оподаткування в країні. Пропозиція передбачає запровадження нової концепції “Вільної гривні”. Її автор, депутат та адвокат Ігор Опадчий, вперше інтегрує в проєкт рішення ШІ, який має стати “персональним провідником” та допомогти будь-кому зрозуміти, як працюватиме механізм “Вільної гривні”.

Про це КВ дізналася із публікації депутата Київської міської ради Ігоря Опадчого у “Фейсбук”. 

“Подав проект рішення, над яким працював багато років. Наукові книги, дослідження та навіть художня книга зводились до цієї концепції, яку впевнений потребує українська економіка. Цей проект — про економічну свободу та прозорість, де гроші працюють на людей, а не навпаки. Незабаром проект з’явиться на сайті Київради”, – йдеться у дописі. 

У проєкті рішення зазначається, що усі економічні системи мають фундаментальні недоліки, оскільки будувалися на нерівності, борговій залежності та прихованих механізмах контролю. 

“Сучасний капіталізм, сприяє концентрації багатства в руках небагатьох, створює тіньову економіку, корупцію, складні податкові системи та боргову залежність.Чи є рішення цієї проблеми? Сільвіо Гезель, німецький економіст і реформатор вказав на головний дефект сучасної фінансової системи: гроші одночасно виконують дві несумісні функції — засіб обміну та засіб накопичення, а накопичення руйнує обіг. Гроші перестають циркулювати, концентруються в руках небагатьох, і це призводить до фінансової стагнації, тіньової економіки, боргів і нерівності. Гезель запропонував радикальне, але логічне рішення: гроші повинні втрачати частину своєї вартості з часом, щоб стимулювати їхній рух і використання”, — йдеться у поясненні.

Економічна революція в Києві: в Київраду подано проект рішення з інтегрованим штучним інтелектом

Тож “Вільна гривня”, як пояснює автор проєкту, має стати новим типом грошей, який докорінно змінить податкову систему. Основна ідея “Вільної гривні” – скасування податків і впровадження механізму “демереджу” – автоматичного зменшення номінальної вартості грошей, якщо вони не перебувають в обігу. 

За формулою, наведеною у проєкті, було вирахувано “оптимальний” відсоток у розмірі 0,15%, який щоденно автоматично списуватимуть з кожного рахунку, відповідно до залишку на ньому. 

“Демередж у розмірі 0,15% на день — це ретельно обґрунтоване рішення, спрямоване на стимулювання економічної активності, балансування обігу грошей та усунення системних недоліків сучасної фінансової системи. Він забезпечує рух коштів без руйнівного фінансового тиску… Це постійний потік доходу для бюджету, що працює без перевірок, декларацій чи штрафів”, – зауважено у проєкті. 

Також Ігор Опадчий обґрунтував важливість проєкту існуючою проблемою в податковій системі, яка, на його думку, гальмує економічний розвиток та сприяє корупції в Україні. 

“Основні положення концепції передбачають впровадження демереджу, що забезпечує стимул до обігу грошей, ліквідацію потреби у податках через природний економічний внесок. Використання сучасних технологій, таких як блокчейн, забезпечує прозорість усіх транзакцій, а система може працювати через банки або децентралізовано. Податки більше не утримуються із зарплат чи доходів. Переведення “Вільної гривні” в іншу валюту чи готівку оподатковується разово (наприклад, 35%). Економічний вплив включає зростання зарплат без податків, ліквідацію тіньової економіки, простоту ведення бізнесу та підтримку національного виробництва через обіг коштів усередині країни”, – йдеться у пояснювальній записці. 

У коментарі КВ автор проєкту Ігор Опадчий відповів на питання, чи готове українське суспільство до таких кардинальних змін.

Економічна революція в Києві: в Київраду подано проект рішення з інтегрованим штучним інтелектом“Ймовірний опір суспільства до впровадження системи “Вільної гривні” може виникати через недостатнє розуміння її механізмів, новизну концепції або побоювання щодо змін у фінансовій системі. Проте, важливо наголосити, що для громадян ця система приносить лише переваги, особливо у фінансовому плані”, – розповів КВ депутат.

За його словами, однією з ключових переваг “Вільної гривні” буде те, що зарплати виплачуватимуться без вирахування податків. 

“Це означає, що кожна людина отримуватиме повну суму заробітку, яка сьогодні зменшується через податки, такі як податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та соціальні внески. Для працівників це виглядатиме як значне зростання реального доходу. Наприклад, якщо із зарплати у 10 000 гривень утримується близько 4 000 гривень податків, то в системі “Вільної гривні” працівник отримуватиме всі 10 000 гривень. Крім того, автоматичний механізм демереджу (0,15% на день) замінює всі податки, усуваючи потребу у складних бюрократичних процедурах, податкових деклараціях чи перевірках. Це значно спрощує життя як для громадян, так і для підприємців. Ніхто не стикається зі штрафами чи необхідністю витрачати час і ресурси на податковий облік”, – впевнений він. 

З інших переваг автор проєкту називає зникнення тіньової економіки, оскільки гроші циркулюватимуть відкрито і прозоро, а ще  – стимулювання економічної активності, адже зберігати гроші “мертвим капіталом” буде невигідно. Крім того, з-поміж переваг є відсутність необхідності в кредитах, оскільки зростання доходів дозволить інвестувати власні кошти в життєві потреби чи розвиток. І більш – підтримка місцевого виробника, адже “Вільна гривня” найефективніше працюватиме в національній економіці, стимулюючи попит на українські товари й послуги.

“Щоб подолати початковий опір, планується розгорнути масштабну інформаційну кампанію. Її мета — пояснити громадянам, як працює система, і чому вона вигідна саме для них. У цьому мені допомагає штучний інтелект, який дозволяє детально аналізувати всі аспекти системи, надавати аргументовані відповіді на можливі запитання та допомагати пояснювати концепцію “Вільної гривні” зрозуміло й доступно для кожного. Пілотні проєкти, зокрема в Києві, дозволять наочно продемонструвати її ефективність, наприклад, у сфері виплати зарплат чи сплати комунальних послуг.  Система “Вільної гривні” створена для нашого спільного блага, з метою збільшення доходів, спрощення фінансових відносин і усунення корупції, пов’язаної зі складними податковими механізмами”, – резюмував депутат. 

Нагадаємо, як раніше повідомляла КВ, у столиці надходження від земельного податку та орендної плати у 2024 році склали 5,674 мільярда гривень. Це на 1,574 мільярда гривень більше ніж передбачалося планом, сформованим під час ухвалення бюджету Києва на 2024 рік.

Читайте: У Києві директор будівельної компанії підозрюється в ухиленні від сплати податків на 43 млн гривень з оренди землі 

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
Битва за 52 га: Кабмін та ФДМУ збираються забрати у компанії Молчанової землю на столичному Виноградарі
Битва за 52 га: Кабмін та ФДМУ збираються забрати у компанії Молчанової землю на столичному Виноградарі
09:00 ДП “НДВА “Пуща-Водиця” спільно з Фондом держмайна і Кабінетом Міністрів вже більше трьох років намагаються в судовому порядку оскаржити інвестиційний договір щодо забудови…
Шанс на життя: суд поставив на паузу вирубку Мархалівського лісу під військове кладовище
Шанс на життя: суд поставив на паузу вирубку Мархалівського лісу під військове кладовище
09:00 Заповідний Мархалівський ліс, частину якого пустили під сокиру під приводом будівництва Національного військового меморіального кладовища, отримав реальний шанс на збереження. Завдяки зусиллям екологів,…
61 млн для “підземного картелю”: ще один підрядник “Київського метрополітену” опинився під слідством
61 млн для “підземного картелю”: ще один підрядник “Київського метрополітену” опинився під слідством
09:00 У столичній Нацполіції розслідують факти заволодіння бюджетними коштами при проведенні першої черги капремонту тунелів Святошинсько-Броварської лінії метрополітену. Нещодавно правоохоронці повідомили про підозру у…
Banner
QlU7mDx4