Екопарк Осокорки: ГО каже, що влада приховує допустиму відстань від озера Небреж до ЖК на Осокорках

Екопарк Осокорки: ГО каже, що влада приховує допустиму відстань від озера Небреж до ЖК на Осокорках

Громадська організація “Екопарк Осокорки”, яка об’єднала активістів, екологічних експертів та мешканців Києва навколо ідеї створенння ландшафтного природного парку “Екопарк Осокорки” (на Південних Осокорках на лівому березі Києва), заявила про приховування проєкту природно-захисних смуг водойм Дарницького району. Це, вважають активісти, зроблено, аби не поставити поза законом будівництво як мінімум одного з будинків, які “Stolitsa Group” Влади Молчанової на березі озера Небреж.

Про це КВ дізналася з допису, який ГО зробила у соцмережі.

“Пам’ятаєте наш публічний запит на Кличка щодо мінімально допустимої відстані від урізу Небрежа до забудови? Відповідь прийшла (…). Але відповіді на наше ключове питання – “Якою є мінімальна допустима відстань від урізу води озера Небреж до житлової забудови на ділянці 8000000000:96:001:0008 ?” там нема! Чому? Тому, що ця відповідь поставить поза законом будівництво як мінімум одного з будинків, які будує ‘Столица Група’ Влади Молчанової. Як максимум – всі чотири будинки, і взагалі поставить хрест на можливості забудови берегів Небрежа”, – запостили активісти на Фейсбуці.

Громадська організація звернула увагу на те, що з відповіді на запит “з’ясувався ще один цікавий момент – виявляється, в 2003 му році ДП «Інститут Генплану» і ВАТ «Київпроект» розробили проєкт прибережно-захисних смуг водного фонду міста Києва. (…) Але на виконання ухвали Печерського суду від 03.09.2020 Головне слідче управління Національної поліції вилучило проєкт ПЗС водойм Дарницького району з Департаменту захисту довкілля і не повернуло! Важко повірити, що з 2003го і по 2020 рік Департамент так і не спромігся зробити копію проєкту”.

ГО зазначає, що згаданий проєкт ПЗС був розроблений ще тоді, коли

  • земля на південних Осокорках, в тому числі ділянка із Небрежем, “не були роздерибанені і передані в оренду під забудову (це сталося восени 2005 року)”;   
  • не існувало детального плану території “(був прийнятий в 2009 му році), який ‘перекрив’ чинний Генплан 2020 і ‘дозволив’ забудову ділянки навколо Небрежа”;
  • не був намитий пісок на східному березі Небрежа, де зараз ведеться забудова. 

“Тобто, на 2003й територія навколо Небрежа була незайманою стовідсотковою зеленою зоною і проєкт ПЗС був розроблений в цьому контексті. Ймовірно, це і пояснює дивне зникнення проєкту ПЗС водойм Дарницького району”, – висновує “Екопарт Осокорки”.

Нагадаємо, скандально відомий банк «Аркада» свого часу планував звести на Осококах десятки багатоповерхівок житлових комплексів, але збанкрутував. 2021 року добудовувати ЖК взялася “Stolitsa Group” (компанію зв’язують з Владою Молчановою, ключовим фінансовим донором столичної організації ВО “Батьківщина”).

Активісти ж наполягають на тому, що будівництво незаконне, шкодить довкіллю, а натомість просувають ідею створенння на Південних Осокорках на лівому березі Києва ландшафтного природного парку.

Читайте: “Договірняк під час війни”: ДІАМ ввела в експлуатацію першу з недобудів “Аркади”

Фото: “Хмарочос”

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4