Колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) ухвалила вирок та визнала винуватими у зловживанні службовим становищем з тяжкими наслідками колишнього в.о. генерального директора та начальницю однієї зі служб державного підприємства (ДП) “Міжнародний аеропорт “Бориспіль”. Обвинувачення стосувалося зловживань при передачі в оренду державного майна за заниженою вартістю. Ухвала ВАКС ще може бути оскаржена в апеляції.
Про це KВ стало відомо з повідомлення ВАКС.
“Екгендиректора визнали винуватим за ч. 2 ст. 364 КК України та призначили йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки.
Колишню начальницю однієї зі служб визнали винуватою за ч.5 ст.27, ч. 2 ст. 364 КК України та призначили їй покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки”, – сказано в релізі ВАКС.
В релізі Антикорупційного суду не вказується ім’я фігуранта, але судячи з епізодів і попередніх повідомлень ЗМІ йдеться про Євгена Дихне (на фото), який керував держпідприємством у час, коли, за версією слідства, були допущені порушення.
Повідомляється, що “обвинувачення стосувалося порушення встановленого законом та Статутом порядку передачі в оренду державного майна шляхом укладення попередніх договорів оренди з метою уникнення конкурсних процедур за участі Фонду держмайна України та за заниженими орендними платежами, що спричинило тяжкі наслідки в розмірі 15 709 655 грн”.
Антикорсуд також ухвалив рішення стягнути солідарно із обох обвинувачених на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях матеріальну шкоду у розмірі 10 млн 996 тис. 758 гривень.
Справу щодо ексочільника аеропорту “Бориспіль” Євгена Дихне та начальника служби орендних відносин було направлено до суду влітку 2021 року.
Тоді повідомлялося, що, за версією слідства (його вели Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура), службові особи ДП “МА “Бориспіль” у 2016-2017 роках на підставі укладених договорів попередньої оренди неправомірно передавали приміщення приватним підприємствам поза конкурсом за заниженою вартістю. Тоді як за законом подібні дії має вчиняти лише Фонд державного майна за відповідною конкурсною процедурою та з погодження Міністерства інфраструктури як уповноваженого органу управління.
Захисники Дихне заперечували звинувачення та зазначали, що чоловік підписував попередні договори оренди, завдяки яким “орендарі мали змогу користуватись приміщенням та надавати послуги пасажирам аеропорту, поки Фонд державного майна зволікав зі своїми процедурами”. За їх інформацією, таку процедуру використовували в аеропорту з 2012 року, а жоден з договорів суд не визнав недійсним.
Євген Дихне у 2017-2019 роках був першим заступником директора Міжнародного аеропорту “Бориспіль”, у 2014-2017 рр. – директором цього ДП. З вересня 2019 р. – президент авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ). 2022 року на посаду президента МАУ призначено Кирила Звонарьова, відповідна зміна відбулася після закінчення контракту Дихне.
Читайте: Новим президентом МАУ став Кирило Звонарьов
Фото: “Економічна правда”